Strona główna
Elektronika
Tutaj jesteś

Polecane słuchawki dla graczy – jak je wybrać?

Elektronika Data publikacji - 29 stycznia 2021 Autor - Redakcja globaltrance.pl
polecane słuchawki dla graczy

Wiele osób uważa, że kluczowym zmysłem w przypadku gier komputerowych jest wzrok. To prawda, ponieważ gdy grafika jest ładna i dynamiczna, to cieszy oko i gra się przyjemniej. Co jednak ciekawe, niewiele się traci na tym, jeśli grafika jest nieco przestarzała. Spróbujmy jednak wyłączyć podczas gry dźwięk, aby przekonać się, jak bardzo słuch jest istotną sprawą. Gry wyglądają wtedy zupełnie inaczej. Z tego właśnie powodu tak wielką uwagę trzeba przyłożyć do tego, jakie są polecane słuchawki dla graczy.

Sposób transmisji danych

Zanim jednak przejdzie się do tego, jakie parametry warto wziąć pod uwagę, gdy wybiera się słuchawki dla graczy, najpierw warto skupić się na absolutnych podstawach, czyli na sposobie transmisji danych.
Na rynku znaleźć można dwa rodzaje słuchawek i są to modele przewodowe, czyli takie, które łączą się z komputerem poprzez zwykły kable, lub też takie, które są bezprzewodowe i zamiast kabla użyte zostały fale radiowe. I choć wydawać się może, że lepszym pomysłem będzie korzystanie z modeli bezprzewodowych, ponieważ kuszą one bardzo mocno swoją wygodą, to jednak pamiętać trzeba o tym, że są również cięższe, a przez to niewygodne, a także droższe. Co więcej, fale radiowe mogą być nieco zakłócane, przez co dźwięk dochodzić może z opóźnieniem lub też może posiadać zniekształcenia. W przypadku grania w gry takie sprawy są zupełnie niedopuszczalne.

Parametry techniczne

Oprócz sposobu transmisji danych koniecznie trzeba mieć na uwadze również kilka dodatkowych parametrów, które określać będą jakość wykonania sprzętu, oraz to, jaka będzie jakość wydobywającego się z nich dźwięku.
O czym zatem konkretnie mowa? Warto podczas kupowania słuchawek zwrócić uwagę na to, jakie jest ich pasmo przenoszenia. Przyjmuje się, że aby dźwięk był możliwie jak najlepszy, pasmo to powinno być w miarę możliwości jak najszersze. Kolejnym bardzo istotnym parametrem jest poziom natężenia dźwięku. Określa on po prostu to, jak głośne będą dane słuchawki.

Dodatkowe wyposażenie

Choć sposób transmisja danych, czy też podatkowe parametry techniczne są ważne, to jednak w przypadku słuchawek dla graczy kluczowe jest dodatkowe wyposażenie w postaci mikrofonu. Jak się bowiem okazuje, w trakcie wielu gier multiplayer, oprócz tego co się słyszy, bardzo ważne jest to, co się mówi do pozostałych, żywych przecież graczy. Mikrofon wobec tego musi być nie tylko mocny i dobrze wykonany, lecz przede wszystkim musi charakteryzować się odpowiednio dobrą jakością, aby zbierany przez niego dźwięk po drugiej stronie był w pełni rozpoznawalny i dobrze słyszalny.

jak zabezpieczyć antene

Redakcja globaltrance.pl

Nasz specjalistyczny zespół doradzi Ci w zakresie elektroniki, finansów, lifestylu, marketingu oraz pracy.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Problemy z głośnikiem - w jaki sposób się objawiają? Problemy związane z głośnikiem w urządzeniach iPhone są dosyć powszechne. Niestety, bardzo utrudniają codzienne korzystanie ze telefonu. W niektórych przypadkach niemożliwe może okazać się chociażby prowadzenie rozmów. Jest to zaś jedna z najistotniejszych funkcji telefonów. Niekiedy ciężko jest jednak ocenić, co jest źródłem problemu, z którym się zmagamy. Najwięcej użytkowników obawia się rzecz jasna uszkodzeń mechanicznych. Niemniej jednak, często okazuje się, że głośnik nie działa tak jak powinien, bo jest po prostu zanieczyszczony. Nie ma się temu co dziwić, bo wszelkiego rodzaju zabrudzenia, takie jak chociażby kurz dostają się tam w bardzo łatwy sposób. Może sprzyjać temu chociażby noszenie telefonu w zaśmieconej torebce czy plecaku. Jak wyczyścić głośnik i czy warto robić to samodzielnie? Wiele osób zastanawia się nad tym, w jaki sposób przeprowadzić czyszczenie głośnika iPhone, aby można było mówić o sukcesie. Okazuje się, że czynność ta może zostać przeprowadzona na co najmniej kilka różnych sposobów. Przede wszystkim, do wyczyszczenia głośnika możemy wykorzystać klasyczny patyczek kosmetyczny. Wystarczy zwilżyć go w niewielkiej ilości wody i alkoholu, a następnie dokładnie odsączyć go z nadmiaru wilgoci. Trzecim krokiem jest delikatne przetarcie powierzchni głośnika. Nie należy jednak robić tego zbyt energicznie, aby nie doprowadzić do żadnych uszkodzeń. Zamiast patyczków można użyć sprężonego powietrza, które można zakupić zarówno stacjonarnie, jak i online. Niektórzy do czyszczenia głośników wykorzystują także taśmę klejącą. Każdy użytkownik urządzeń marki Apple powinien mieć jednak świadomość tego, że samodzielne czyszczenie głośnika zawsze wiąże się z jakimś ryzykiem jego uszkodzenia. Może także nie przynieść oczekiwanego efektu. Jeżeli więc mamy jakiekolwiek wątpliwości co do tego, czy potrafimy samodzielnie wyczyścić głośnik w swoim urządzeniu, sięgnijmy po pomoc. Najlepiej wybrać się do autoryzowanego serwisu Apple, gdzie otrzymamy fachową pomoc. Przy okazji dowiemy się, czy nasze urządzenie nie boryka się z jakimiś innymi usterkami, które należałoby naprawić.