globaltrance.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

polecane słuchawki dla graczy
Elektronika Lifestyle

Polecane słuchawki dla graczy – jak je wybrać?

Wiele osób uważa, że kluczowym zmysłem w przypadku gier komputerowych jest wzrok. To prawda, ponieważ gdy grafika jest ładna i dynamiczna, to cieszy oko i gra się przyjemniej. Co jednak ciekawe, niewiele się traci na tym, jeśli grafika jest nieco przestarzała. Spróbujmy jednak wyłączyć podczas gry dźwięk, aby przekonać się, jak bardzo słuch jest istotną sprawą. Gry wyglądają wtedy zupełnie inaczej. Z tego właśnie powodu tak wielką uwagę trzeba przyłożyć do tego, jakie są polecane słuchawki dla graczy.

Sposób transmisji danych

Zanim jednak przejdzie się do tego, jakie parametry warto wziąć pod uwagę, gdy wybiera się słuchawki dla graczy, najpierw warto skupić się na absolutnych podstawach, czyli na sposobie transmisji danych.
Na rynku znaleźć można dwa rodzaje słuchawek i są to modele przewodowe, czyli takie, które łączą się z komputerem poprzez zwykły kable, lub też takie, które są bezprzewodowe i zamiast kabla użyte zostały fale radiowe. I choć wydawać się może, że lepszym pomysłem będzie korzystanie z modeli bezprzewodowych, ponieważ kuszą one bardzo mocno swoją wygodą, to jednak pamiętać trzeba o tym, że są również cięższe, a przez to niewygodne, a także droższe. Co więcej, fale radiowe mogą być nieco zakłócane, przez co dźwięk dochodzić może z opóźnieniem lub też może posiadać zniekształcenia. W przypadku grania w gry takie sprawy są zupełnie niedopuszczalne.

Parametry techniczne

Oprócz sposobu transmisji danych koniecznie trzeba mieć na uwadze również kilka dodatkowych parametrów, które określać będą jakość wykonania sprzętu, oraz to, jaka będzie jakość wydobywającego się z nich dźwięku.
O czym zatem konkretnie mowa? Warto podczas kupowania słuchawek zwrócić uwagę na to, jakie jest ich pasmo przenoszenia. Przyjmuje się, że aby dźwięk był możliwie jak najlepszy, pasmo to powinno być w miarę możliwości jak najszersze. Kolejnym bardzo istotnym parametrem jest poziom natężenia dźwięku. Określa on po prostu to, jak głośne będą dane słuchawki.

Dodatkowe wyposażenie

Choć sposób transmisja danych, czy też podatkowe parametry techniczne są ważne, to jednak w przypadku słuchawek dla graczy kluczowe jest dodatkowe wyposażenie w postaci mikrofonu. Jak się bowiem okazuje, w trakcie wielu gier multiplayer, oprócz tego co się słyszy, bardzo ważne jest to, co się mówi do pozostałych, żywych przecież graczy. Mikrofon wobec tego musi być nie tylko mocny i dobrze wykonany, lecz przede wszystkim musi charakteryzować się odpowiednio dobrą jakością, aby zbierany przez niego dźwięk po drugiej stronie był w pełni rozpoznawalny i dobrze słyszalny.