Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Jak sprzedawać na Facebooku? Krótki poradnik dla początkujących

Lifestyle Data publikacji - 4 lutego 2021 Autor - Redakcja globaltrance.pl
jak sprzedawać na facebooku


Facebook w ostatnim czasie stał się miejscem poprzez, które można sprzedawać rozmaite rzeczy. Zarówno osoby prywatne, jak i firmy chętnie korzystają z tego portalu społecznościowego, by dotrzeć do wielu przyszłych potencjalnych klientów, którym mogą zaproponować swoje ciekawe produkty lub usługi. Jak sprzedawać na Facebooku? Poniżej kilak podstawowych wskazówek.

Sprzedaż niepotrzebnych rzeczy przez osoby prywatne

Mnóstwo osób indywidualnych niedawno odkryło, że zasięgi Facebooka są tak duże, że dzięki temu można sprzedać szybko i sprawnie mnóstwo niepotrzebnych rzeczy i całkiem dobrze na tym zarobić. Wystarczy wystawić na swojej tablicy ogłoszenie, które na pewno zauważą osoby, których mamy w znajomych. Dobrym pomysłem jest poproszenie bliskich o to, by udostępnili nasze ogłoszenie na swoich tablicach. Dzięki temu dotrze ono do jeszcze większego grona odbiorców. Tym sposobem można sprzedać praktycznie wszystko: od samochodów, po mieszkania i domy, a także rzeczy codziennego użytku jak np.: odzież, zastawy stołowe, meble, sprzęty elektroniczne itp.

Firmy na Facebooku

W ciągu kilkunastu minut na portalu społecznościowym można stworzyć swój sklep internetowy. Widać po ogłoszeniach na Facebooku, że z miesiąca na miesiąc takich sklepów przybywa i cieszą się one dość sporym zainteresowaniem wśród klientów. Osoby, które posiadają stacjonarnie sklep, mogą również założyć sklep na Facebooku i starać się w ten sposób również sprzedawać swoje towary. Wystarczy systematyczność oraz dobra reklama, by móc zainteresować użytkowników portalu swoją ofertą. Taki Facebook Shop bardzo szybko dociera do wielu osób. Umożliwiając klientom wystawienie opinii po zakupach oraz komentowanie towarów jest szansa, że nasz towar pojawi się na tablicy osób komentujących dane oferty, co również zwiększy „zasięgi” sklepu.

Link do aukcji

W Polce jeszcze mnóstwo osób boi się kupować towary przez portale społecznościowe, szczególnie od nieznanych osób, które nie mają sklepu a odsprzedają prywatny asortyment. Dlatego też, w takich sytuacjach warto skorzystać z platform aukcyjnych, które są bezpieczne i popularne. Na Facebooku można więc wystawić link do swojej aukcji wraz ze zdjęciem poglądowym, by zainteresowani mogli poznać szczegóły co dana osoba ma im do zaoferowania. Warto w tym momencie także skorzystać z pomocy przyjaciół, którzy „polajkują” taki link oraz przekażą go dalej (czyli udostępnią na swoim Facebooku). Dzięki temu wiele rzeczy można sprzedać znacznie szybciej.

jak zabezpieczyć antene

Redakcja globaltrance.pl

Nasz specjalistyczny zespół doradzi Ci w zakresie elektroniki, finansów, lifestylu, marketingu oraz pracy.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

jak zabezpieczyć antene