Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Praca IT – świat najnowszych i fascynujących technologii plus świetne zarobki

Lifestyle Data publikacji - 11 lutego 2021 Autor - Redakcja globaltrance.pl
praca it


W czasach kryzysu mało jest branż, które rozwijają się niezwykle dynamicznie, pozwalając nadal świetnie zarabiać, a do tego rozwijać się w bardzo wielu kierunkach. Branża IT jest jedną z nich, a do tego jest ona otwarta na osoby, które kształciły się na różnych kierunkach, często niemających nic wspólnego z technologią. Praca IT możliwa jest do zdobycia i przez humanistę, i przez osoby z wykształceniem średnim.

Kto może pracować w branży IT i jak zdobyć taką pracę

Praca IT często postrzegana jest za elitarną i owiana jest wieloma mitami, podczas gdy w rzeczywistości to jedna z najbardziej otwartych branż, w której niepotrzebne jest wykształcenie kierunkowe, a osoby po kierunkach humanistycznych bardzo często osiągają więcej, niż te po studiach informatycznych. Chociaż teoretycznie każdy może się do niej dostać, trzeba przejść konkretną ścieżkę, a jej przejście możliwe jest tylko wtedy, kiedy posiada się pewne predyspozycje.

Praca IT możliwa jest bez studiów lub w przypadku ukończenia studiów innych niż informatyka, jednak aby ją zdobyć, konieczne jest odbywanie rozmaitych kursów i szkoleń, a często także staży i praktyk. Jeżeli nie chce się odbywać stażu, można ochotniczo rozwijać różnego rodzaju projekty, w tym te otwartoźródłowe, zdobywając doświadczenie, wiedzę, budując portfolio programisty i nawiązując pierwsze cenne kontakty w branży, które tu liczą się jak nigdzie indziej.

Zdobywać doświadczenie można często z domowego zacisza, a wielu pracowników w branży IT pracuje wyłącznie z domu, więc jeżeli marzy się o takim typie pracy, IT to idealny wybór.

Świetne zarobki i obcowanie z najnowszymi technologiami

Pracy IT towarzyszą olbrzymie możliwości rozwoju, a sama branża posiada wiele gałęzi, więc każdy znajdzie tu obszar, który odpowiadać mu będzie najbardziej. Niezależnie od wybranej gałęzi będzie się mieć jednak możliwość obcowania z najnowszymi, często fascynującymi, technologiami przyszłości. Praca IT to jednak z tych rzeczy, które dają poczucie posiadania realnego wpływu na rzeczywistość, gdyż dzięki niej kształtuje się świat i przyszłość.

Wiążą się z nią też zarobki, które nie posiadają praktycznie górnego limitu, a to, ile się zarabia, zależy od doświadczenia, stażu pracy, a także miejsca pracy, gdyż bardzo często zarobki za dokładnie taką samą pracę w rozmaitych formach bardzo różnią się od siebie. Przed osobami pracującymi w IT stoi też otworem cały świat, gdyż mogą one pracować zdalnie dla zagranicznych firm i zleceniodawców, zarabiając kilkukrotnie więcej, niż jest to możliwe w Polsce.

jak zabezpieczyć antene

Redakcja globaltrance.pl

Nasz specjalistyczny zespół doradzi Ci w zakresie elektroniki, finansów, lifestylu, marketingu oraz pracy.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

jak zabezpieczyć antene