Strona główna
Elektronika
Tutaj jesteś

Narzędzia do naprawy telefonów, czyli jak naprawić telefon samemu.

Elektronika Data publikacji - 6 lutego 2021 Autor - Redakcja globaltrance.pl
narzędzia do naprawy telefonów


Telefon to zdecydowanie jeden z takich wynalazków, który mocna poprawił i ułatwił nam życie. Dzięki niemu możemy komunikować się nawet z osób, które znajdują się tysiące kilometrów od nas. Wraz z postępem technologii, telefony znacznie rozwijały się, nabierając nowych, coraz to bardziej nowoczesnych technologii. Smartfony teraz już posiadają takie funkcje jak GPS, kalendarz, czy bardzo dobry jakościowo aparat, dzięki czemu telefon zastępuje nam wiele urządzeń. Jednak mimo tych wielu nowoczesnych funkcji, jest to nadal tylko urządzenie, które wraz z upływem czasu ulega zużyciu. Wtedy warto zgłosić się do serwisu, który pomoże nam rozwiązać problem z naszym urządzeniem. Gdy jednak czujemy się na siłach, warto spróbować własnoręcznej naprawy w zaciszu własnego domu. Jakie narzędzia do naprawy telefonów będą przydatne?

Pęseta

Gdy już podejmiemy decyzję o próbie samodzielnej naprawy zepsutego telefonu, warto zaopatrzyć się w przydatne do tego akcesoria, które znacznie ułatwia nam pracę. Jedną z nich będzie oczywiście pęseta. Z uwagi na to, że producenci smartfonów dążą do miniaturyzacji podzespołów, czasami może być nam ciężki złapać palcami jakiś mikroskopijny element. Pęseta sprawi, że praca pójdzie nam o wiele szybciej i sprawniej, a my nie będziemy się denerwować na wielkość naszych palców.

Otwieracz

Kolejnym przydatnym urządzeniem będzie również otwieracz, dzięki któremu będziemy mogli zobaczyć nasz telefon od środka. Świetnie sprawdzi się tu zwykła kostka od gitary, która pomoże nam sprawnie oddzielić moduł wyświetlacza od tylnego korpusu, jak też i wielu innych sytuacjach. Wykorzystanie kostek gitarowych do naprawy smartfonów to idealny dowód na to, że narzędzia mogą mieć często bardzo zróżnicowane zastosowania.

Przyssawka

Obecnie smartfony to urządzenia, które nie posiadają już wymiennej baterii. Nie świadczy to jednak o tym , że nie możemy jej samodzielnie wymienić. Narzędziem, które ułatwi nam tego typu pracę będzie przyssawka serwisowa. Coraz trudniej w telefonach jest wymienić zarówno baterię, jak i wyświetlacz. By przeprowadzić to bez zbędnych komplikacji, warto zaopatrzyć się w właśnie tego typu przydatne narzędzie.

Podstawa, czyli wkrętaki

Zanim zajmiemy się wymianą jakiegokolwiek elementu naszego smartfonu, zazwyczaj trzeba coś odkręcić. Pomocne przy tym zabiegu będą różnej wielkości wkrętaki. Jest to oczywista podstawa , jeśli chcemy rozpocząć przygodę z naprawą telefonów. Warto zaopatrzyć się w komplet z odpowiednią ilością tego typu narzędzi. Dzięki nim nasza praca będzie o wiele bardziej skuteczna i przyjemniejsza.

jak zabezpieczyć antene

Redakcja globaltrance.pl

Nasz specjalistyczny zespół doradzi Ci w zakresie elektroniki, finansów, lifestylu, marketingu oraz pracy.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Problemy z głośnikiem - w jaki sposób się objawiają? Problemy związane z głośnikiem w urządzeniach iPhone są dosyć powszechne. Niestety, bardzo utrudniają codzienne korzystanie ze telefonu. W niektórych przypadkach niemożliwe może okazać się chociażby prowadzenie rozmów. Jest to zaś jedna z najistotniejszych funkcji telefonów. Niekiedy ciężko jest jednak ocenić, co jest źródłem problemu, z którym się zmagamy. Najwięcej użytkowników obawia się rzecz jasna uszkodzeń mechanicznych. Niemniej jednak, często okazuje się, że głośnik nie działa tak jak powinien, bo jest po prostu zanieczyszczony. Nie ma się temu co dziwić, bo wszelkiego rodzaju zabrudzenia, takie jak chociażby kurz dostają się tam w bardzo łatwy sposób. Może sprzyjać temu chociażby noszenie telefonu w zaśmieconej torebce czy plecaku. Jak wyczyścić głośnik i czy warto robić to samodzielnie? Wiele osób zastanawia się nad tym, w jaki sposób przeprowadzić czyszczenie głośnika iPhone, aby można było mówić o sukcesie. Okazuje się, że czynność ta może zostać przeprowadzona na co najmniej kilka różnych sposobów. Przede wszystkim, do wyczyszczenia głośnika możemy wykorzystać klasyczny patyczek kosmetyczny. Wystarczy zwilżyć go w niewielkiej ilości wody i alkoholu, a następnie dokładnie odsączyć go z nadmiaru wilgoci. Trzecim krokiem jest delikatne przetarcie powierzchni głośnika. Nie należy jednak robić tego zbyt energicznie, aby nie doprowadzić do żadnych uszkodzeń. Zamiast patyczków można użyć sprężonego powietrza, które można zakupić zarówno stacjonarnie, jak i online. Niektórzy do czyszczenia głośników wykorzystują także taśmę klejącą. Każdy użytkownik urządzeń marki Apple powinien mieć jednak świadomość tego, że samodzielne czyszczenie głośnika zawsze wiąże się z jakimś ryzykiem jego uszkodzenia. Może także nie przynieść oczekiwanego efektu. Jeżeli więc mamy jakiekolwiek wątpliwości co do tego, czy potrafimy samodzielnie wyczyścić głośnik w swoim urządzeniu, sięgnijmy po pomoc. Najlepiej wybrać się do autoryzowanego serwisu Apple, gdzie otrzymamy fachową pomoc. Przy okazji dowiemy się, czy nasze urządzenie nie boryka się z jakimiś innymi usterkami, które należałoby naprawić.