Strona główna
Elektronika
Tutaj jesteś

Test słuchawek bezprzewodowych. Co wybrać?

Elektronika Data publikacji - 17 stycznia 2021 Autor - Redakcja globaltrance.pl
test słuchawek bezprzewodowych


Słuchawki bezprzewodowe to komfort słuchania muzyki w każdym miejscu – bez ograniczających ruch i plączących się kabli. Na co warto zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Słuchawki bezprzewodowe – co kupić?

Bezprzewodowe słuchawki to świetny wybór dla osób, które nie lubią ograniczeń. Można korzystać z nich komfortowo w domu, ale również poza nim – podczas uprawiania sportów, dojazdów do szkoły lub pracy.

W sklepach na klientów czeka wiele modeli. W wyborze tych odpowiednich pomoże Ci nasz poradnik i test słuchawek bezprzewodowych!

Najważniejsze parametry słuchawek bezprzewodowych

Rodzaj

Bezprzewodowe słuchawki można podzielić na dwie główne kategorie: słuchawki dokanałowe i słuchawki nauszne.

Słuchawki dokanałowe, inaczej douszne, umieszczane są bezpośrednio w kanale słuchowym. Są małe, poręczne, lekkie. Dobrze odgradzają od dźwięków otoczenia, lecz przy długotrwałym używaniu mogą powodować dyskomfort.

Słuchawki nauszne są wygodniejsze, ponieważ otaczają małżowinę uszną. Dają też bardziej przestrzenny efekt dźwiękowy. Są jednak większe i cięższe od dokanałowych.

Sposób komunikacji

Najczęściej spotykanym sposobem komunikacji jest bezprzewodowa łączność Bluetooth. Umożliwia podłączenie słuchawek do smartfona, tabletu, odtwarzacza MP3, komputera, a nawet telewizora.

Druga opcja to łączność radiowa – ma większy zasięg od Bluetooth, ale wymaga podpięcia specjalnego nadajnika do źródła dźwięku.

Czas pracy na baterii

W bezprzewodowych słuchawkach stosowane są wbudowane akumulatory. Średni czas pracy to od 10 do 30 godzin.

Brzmienie

Zależne od konstrukcji słuchawek. O dobrej jakości brzmieniu informuje szerokie pasmo przenoszenia, na przykład od 20 Hz do 20 000 Hz. Wtedy słuchawki dobrze odtwarzają zarówno niskie, jak i wysokie tony.

Mikrofon

Słuchawki wyposażone w mikrofon mogą służyć również do rozmawiania przez telefon, komunikatory online.

Dodatkowe technologie i akcesoria

Słuchawki bezprzewodowe mogą być wyposażone w dodatkowe technologie i akcesoria:
– technologia ANC (Active Noise Canellaction) – do redukcji hałasów z zewnątrz
– etui pełniące funkcję power banku – do słuchawek dokanałowych
– podstawka na słuchawki z funkcją ładowarki – do słuchawek nausznych
– opcja składania – słuchawki można złożyć do małych wymiarów
– sterowanie – regulacja głośności, przyciski do obsługi telefonu

Opinie

Aby wybrać dobre słuchawki, warto poszukać opinii na ich temat. W znalezieniu odpowiedniego modelu pomoże test słuchawek bezprzewodowych – dostępne w sieci testy porównują ze sobą różne modele. Opinie można znaleźć także na stronach sklepów, forach internetowych.

jak zabezpieczyć antene

Redakcja globaltrance.pl

Nasz specjalistyczny zespół doradzi Ci w zakresie elektroniki, finansów, lifestylu, marketingu oraz pracy.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Problemy z głośnikiem - w jaki sposób się objawiają? Problemy związane z głośnikiem w urządzeniach iPhone są dosyć powszechne. Niestety, bardzo utrudniają codzienne korzystanie ze telefonu. W niektórych przypadkach niemożliwe może okazać się chociażby prowadzenie rozmów. Jest to zaś jedna z najistotniejszych funkcji telefonów. Niekiedy ciężko jest jednak ocenić, co jest źródłem problemu, z którym się zmagamy. Najwięcej użytkowników obawia się rzecz jasna uszkodzeń mechanicznych. Niemniej jednak, często okazuje się, że głośnik nie działa tak jak powinien, bo jest po prostu zanieczyszczony. Nie ma się temu co dziwić, bo wszelkiego rodzaju zabrudzenia, takie jak chociażby kurz dostają się tam w bardzo łatwy sposób. Może sprzyjać temu chociażby noszenie telefonu w zaśmieconej torebce czy plecaku. Jak wyczyścić głośnik i czy warto robić to samodzielnie? Wiele osób zastanawia się nad tym, w jaki sposób przeprowadzić czyszczenie głośnika iPhone, aby można było mówić o sukcesie. Okazuje się, że czynność ta może zostać przeprowadzona na co najmniej kilka różnych sposobów. Przede wszystkim, do wyczyszczenia głośnika możemy wykorzystać klasyczny patyczek kosmetyczny. Wystarczy zwilżyć go w niewielkiej ilości wody i alkoholu, a następnie dokładnie odsączyć go z nadmiaru wilgoci. Trzecim krokiem jest delikatne przetarcie powierzchni głośnika. Nie należy jednak robić tego zbyt energicznie, aby nie doprowadzić do żadnych uszkodzeń. Zamiast patyczków można użyć sprężonego powietrza, które można zakupić zarówno stacjonarnie, jak i online. Niektórzy do czyszczenia głośników wykorzystują także taśmę klejącą. Każdy użytkownik urządzeń marki Apple powinien mieć jednak świadomość tego, że samodzielne czyszczenie głośnika zawsze wiąże się z jakimś ryzykiem jego uszkodzenia. Może także nie przynieść oczekiwanego efektu. Jeżeli więc mamy jakiekolwiek wątpliwości co do tego, czy potrafimy samodzielnie wyczyścić głośnik w swoim urządzeniu, sięgnijmy po pomoc. Najlepiej wybrać się do autoryzowanego serwisu Apple, gdzie otrzymamy fachową pomoc. Przy okazji dowiemy się, czy nasze urządzenie nie boryka się z jakimiś innymi usterkami, które należałoby naprawić.