Strona główna
Biznes
Tutaj jesteś

Artykuły BHP – jakie wybrać?

Biznes Data publikacji - 24 października 2022 Autor - Redakcja globaltrance.pl
Artykuły BHP

Zastanawiasz się, jakie wybrać artykuły BHP? Chcesz, żeby były one wysokiej jakości i dobrze spełniały swoje funkcje? Dowiedz się, czym się kierować podczas wyboru asortymentu BHP, czytając artykuł poniżej.

Jakie buty robocze wybrać?

Obuwie robocze jest niezbędnym asortymentem podczas wykonywania pracy w trudnych warunkach. Nie tylko pozwalają na komfort i wygodę, ale również pełnią rolę zabezpieczenia podczas wykonywania obowiązków. Wybierając obuwie robocze należy najpierw sprawdzić, jakie zasady BHP co do tego elementu odzieży, obowiązują w danym zawodzie.

Buty robocze powinny spełniać szereg wymagań, aby ich właściciel mógł się cieszyć z zakupu. Przede wszystkim, muszą być wykonane z materiału wodoodpornego, antystatyczne ESD oraz oczywiście z podkładką antypoślizgową.

W wielu sklepach można znaleźć buty robocze dopasowane do różnych warunków atmosferycznych. Są to buty gumowe, półbuty, trzewiki, obuwie ocieplane oraz sandały. Sklep BHP (np. swiatbhp.com.pl) oferuje tego rodzaju asortyment, który cieszy się dużą wytrzymałością i spełnia ważne wymagania BHP.

Artykuły BHP – kaski ochronne

Ochrona głowy jest koniecznością w branży budowlanej, w przemyśle i nie tylko. Kaski ochronne pełnią funkcję zabezpieczenia przed uderzeniami, spadającymi przedmiotami, prądem elektrycznym, odpryskami oraz przed rozcięciami. Jednak, czy mają słynąć tylko z zabezpieczenia? Oczywiste, że to jest ich główną rolą, ale ważne jest również to, żeby nie przeszkadzały pracownikom podczas wykonywania ich obowiązków. Muszą być wygodne i nie mogą utrudniać pracy. Dodatkowo, dobrej jakości kask, powinien posiadać odpowiednią funkcjonalność np. otwory na zamocowanie osłony na uszy lub oczy. 

Na jakie rękawice robocze postawić?

Wybierając rękawice ochronne należy dobrze przeanalizować ich materiał oraz sprawdzić jakie rękawice są zalecane do konkretnego zadania. W sklepach można znaleźć ten asortyment wykonany z: dzianiny, bawełny, skórzany, powlekany gumą, PCV, nitrylem lub poliuretanem. 

Wybierz rękawice od sprawdzonych producentów, aby mieć zapewnione bezpieczeństwo podczas wykonywania swojej pracy!

Artykuły BHP – odzież robocza

Ubrania robocze powinny być odporne na rozdarcia i ścieranie oraz posiadać wentylacyjne wywietrzniki, które z pewnością sprawią, że praca będzie bardziej komfortowa. 

Poszukując spodni roboczych postaw na wygodę i kup odzież z regulacją w pasie oraz z mocnymi, wytrzymałymi kieszeniami bocznymi. Zwróć uwagę również na podwójne szwy, które zagwarantują Ci dobrą wytrzymałość spodni.

Podsumowanie

Na świecie istnieje wiele przeróżnych zawodów, które mają swoje własne zabezpieczenia BHP. Można wyróżnić odzież, np. branżową, dla gastronomii, hotelarstwa. 

Odzież ochronną stosuje się w przypadku, gdy może dojść do sytuacji w pracy, takich jak: zagrożenie zranienia ciała, przeniknięcie przez skórę szkodliwych substancji, nieodpowiednia temperatura (za wysoka lub za niska), istnieje ryzyko poparzenia, porażenia prądem, występuje wilgoć, jest słaba widoczność, występuje zagrożenie biologiczne i wiele innych zagrożeń. 

jak zabezpieczyć antene

Redakcja globaltrance.pl

Nasz specjalistyczny zespół doradzi Ci w zakresie elektroniki, finansów, lifestylu, marketingu oraz pracy.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Artykuły BHP