Strona główna
Biznes
Tutaj jesteś

Tablety poleasingowe – czy warto się nimi interesować?

Biznes Data publikacji - 5 stycznia 2021 Autor - Redakcja globaltrance.pl
tablety poleasingowe

Zarówno w życiu, jak i w biznesie, potrzebne są dziś urządzenia mobilne, które pozwolą na konsumpcję i tworzenie treści w każdych warunkach. chociaż najbardziej popularną kategorią tych urządzeń są laptopy, niemniej popularne od nich są też tablety. Urządzenia te są jednak bardzo drogie, a nowe modele są często o wiele droższe od poprzednich generacji, nie wprowadzając żadnych innowacji, poza nowszą wersją systemu operacyjnego. Dlatego też wiele osób i form kupuje tablety poleasingowe.

Postęp technologiczny – już nie taki szybki

W przypadku rozmaitych kategorii urządzeń mobilnych, w tym przede wszystkim tabletów, nastąpiło znaczne spowolnienie postępu i ilości innowacji. Nowe modele w zasadzie niczym nie różnią się od starszych, a bardzo często jedyną różnicą jest nowszy system operacyjny. Bardzo wielu producentów nie zapewnia aktualizacji oprogramowania, gdyż wiedzą oni, że w przypadku takiego spowolnienia rozwoju technologii, tylko nowe oprogramowanie jest w stanie nakłonić konsumentów do zmiany urządzenia na najnowsze.

Gdzie kupować tablety poleasingowe?

Zakupu tabletów poleasingowych najlepiej dokonywać w sklepach specjalizujących się w sprzedaży takiego sprzętu a jest ich bardzo wiele. Działać one mogą zarówno stacjonarnie, jak i w sieci, a wiele jest takich, które mają i punkty stacjonarne, i sprzedają też tablety poleasingowe w swoim sklepie internetowym.

Tablety poleasingowe w takich sklepach są gruntownie testowane przed udostępnieniem ich do sprzedaży, a do tego obowiązuje na nie też gwarancja sprzedawcy, dzięki czemu zakup taki jest całkowicie bezpieczny. Nie trzeba się więc obawiać pozostania bez pomocy w razie jakichkolwiek problemów z tabletami poleasingowymi.

Tablety poleasingowe a stare oprogramowanie – jak temu zaradzić?

Nie najnowsze urządzenia, chociaż często mają taką samą, – a czasem nawet i lepszą – specyfikację niż nowe tablety poleasingowe, które można znaleźć na sklepowych półkach, posiadają wadę, jaką jest zazwyczaj dużo starsza wersja systemu operacyjnego.

Czasami system da się zaktualizować, gdyż niektórzy producenci oferują dłuższe aktualizacje, zwłaszcza w przypadku urządzeń, które w momencie wyjścia na rynek posiadały topową specyfikację.

W przypadku braku możliwości aktualizacji oficjalnym kanałem, wiele osób instaluje na tablecie alternatywne ROM-y, jeżeli systemem, na którym działał tablet, jest Android. Bazują one zazwyczaj na tym systemie, lecz pozbawione są domyślnie usług Google, które można doinstalować oddzielnie, za to zawsze bazują na najświeższych wersjach Androida, a do tego są bardzo długo aktualizowane.

Tablety produkowane przez Apple z kolei cieszą się bardzo długim wsparciem i otrzymują najnowsze wersje oprogramowania lata po premierze, więc w ich przypadku wystarczy tylko pobrać najnowszą wersję systemu.

Zakup tabletów poleasingowych ma więc sens i często jest lepszym wyjściem, gdyż w niewielkiej cenie otrzymuje się często urządzenie, które nie odstaje pod względem specyfikacji od starszych generacji. Różnić się może nieco design, jednak w czasach, w których dostępnych jest mnogość etui na tablety, nie powinno być to problemem, gdyż można z łatwością odmienić wygląd urządzenia, dodatkowo je przy tym chroniąc.

jak zabezpieczyć antene

Redakcja globaltrance.pl

Nasz specjalistyczny zespół doradzi Ci w zakresie elektroniki, finansów, lifestylu, marketingu oraz pracy.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Artykuły BHP