Strona główna
Finanse
Tutaj jesteś

Jak skorzystać z finansowania podatków?

Finanse Data publikacji - 14 czerwca 2022 Autor - Redakcja globaltrance.pl


Każdy wie, że podatki i ZUS trzeba opłacać w terminie – to jedna z najważniejszych zasad przedsiębiorcy. Co jednak w sytuacji, gdy firma ma przejściowe problemy finansowe lub dopiero jest w trakcie realizacji dużego zlecenia? W takim przypadku sprawdzi się finansowanie podatków od PragmaGO. Sprawdź, na czym dokładnie polega to rozwiązanie i jak krok po kroku z niego skorzystać!

Czym jest finansowanie podatków?

Zbliża się termin płatności ZUS lub podatku, a Ty nie masz wystarczająco dużo firmowej gotówki? Wystarczy odroczyć termin i rozłożyć tę kwotę na raty. Tak działa finansowanie podatków – PragmaGO opłaci Twoje zobowiązania, a Ty oddasz pieniądze w częściach (od 3 do 12 rat). Możliwe jest spłacenie ZUS-u, a także podatku dochodowego (PIT, CIT) oraz VAT. Pieniądze pojawią się na wskazanym koncie nawet w kilka chwil.

Dzięki finansowaniu podatków:

  • opłacisz wszystkie zobowiązania na bieżąco, więc Twoja firma będzie bardziej wiarygodna (np. w oczach inwestorów),
  • unikniesz kar czy odsetek z urzędu za opóźnienie spłaty,
  • bez angażowania banku zyskasz pieniądze w przypadku przejściowego braku funduszy.

Jak działa finansowanie podatków w praktyce? Przykład pani Malwiny

Pani Malwina prowadzi niewielki pensjonat w górach. Z powodu sytuacji na świecie miała jednak jakiś czas temu znacznie mniej klientów. Koszty utrzymania domu, 2 pracowników i opłacenia ZUS-u pierwszy raz od dawna przewyższały wpływy od klientów. Pani Malwina skorzystała z finansowania podatków od PragmaGO i rozłożyła kwotę na 12 rat, które regularnie spłacała. Dzięki temu opłaciła podatki i ZUS w terminie. Nie ma żadnych zaległości ani kar, a przy tym zadbała o wiarygodność swojego biznesu.

Finansowanie podatków krok po kroku

Żeby skorzystać z finansowania podatków w PragmaGO, wystarczy złożyć wniosek na stronie internetowej. Wszystko wypełnisz online – bez papierowej umowy czy osobistej wizyty w biurze, dzięki czemu oszczędzisz sporo czasu. Jak krok po kroku skorzystać z tej usługi?

1. Wypełnij formularz online.

2. Przejrzyj warunki, które otrzymasz na podany adres mailowy, a potem potwierdź je SMS-em.

3. Pieniądze trafią na konto podane we wniosku.

Później spłacasz kwotę w wygodnych ratach. Wypełnienie formularza jest proste i intuicyjne. Podajesz w nim dane swojej firmy, kwotę podatków do opłacenia i numer konta, na który mają wpłynąć pieniądze. Na koniec następuje też weryfikacja tożsamości (przez Kontomatik lub przelewem na 1 zł). Nie musisz tłumaczyć się ze swojej sytuacji i opisywać, dlaczego potrzebujesz wsparcia finansowego.

Dla kogo jest finansowanie podatków? To rozwiązanie dla wszystkich firm – zarówno jednoosobowych działalności gospodarczych, jak i spółek – które mają numer NIP. Nie ma też znaczenia, w jakiej branży działasz. 

Zastanawiasz się, czy finansowanie podatków to rozwiązanie dla Ciebie? Szukasz opcji, która pomoże Ci spłacić ZUS, VAT, PIT lub CIT w terminie? Sprawdź wszystkie informacje na stronie: https://pragmago.pl/finansowanie-podatkow/

jak zabezpieczyć antene

Redakcja globaltrance.pl

Nasz specjalistyczny zespół doradzi Ci w zakresie elektroniki, finansów, lifestylu, marketingu oraz pracy.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

leasing dla osób prywatnych