Kliknij po Koszulki GlobalTrance.pl
Dzisiaj jest wt 23 kwie, 19 21:03

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Szczęśliwa dekada
Moderator
Awatar użytkownika

Szczęśliwa dekada

Obrazek

Ostatnie dziesięciolecie XX w. było niewątpliwie jednym z najbarwniejszych okresów w historii popkultury. Fryzury, sposób ubierania się, seriale, a przede wszystkim muzyka. Czwarty z przypadków jest zapewne najbliższy czytelnikom GlobalTrance.pl, dlatego też pomyślałem, że warto o nim opowiedzieć z własnej perspektywy.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: Re: Szczęśliwa dekada
Globalowicz

Amen...Elvis...to były czasy :mmm:

W moim przypadku było podobnie...słuchanie/interesowanie się jaką kolwiek muzyką pamiętam z początku lat 90. Wtedy to w moim zagranicznym kaseciaku typu "jamnik" marki Panasonic grały takie sławy jak DJ Bobo, Haddaway, Dr.Alban, Masterboy, U96, Mr President, Squeezer, East 17, Scooter, Marky Mark (Mark Wahlberg :D ), C-Block, Red 5 i wielu innych.

Z utęsknieniem zawsze czekałem na sobotę i niedzielę wtedy to w mojej ulubionej rozgłośni N-Joy oraz w Vivie puszczali nowości z nadchodzącego tygodnia. Jaką radachę miałem jak pojawiał się nowy utwór ze stajni swoich ulubionych wykonawców i później "mucenie" jednego kawałka przez cały dzień.

Muszę się przynać również do tego, że nagrywałem również w tym okresie utwory/piosenki ze znanych wam na pewno filmów animowanych japońskich tj. "Kapitan Hawk" ze sławnym Tsubasą, Yattaman, Gigi la Trotolla (który to uwielbiał patrzeć dziewczynkom pod sukienki i dostawał szału na widok białych majteczek :D ), film o siatkarkach gdzie piłka leciała dwa odcinki przybierając przy tym wszystkie możliwe figury geometryczne.

phpBB [video]

phpBB [video]

phpBB [video]

phpBB [video]

Magia przewijania kasety...później wszedł sprzęt, który wykrywał przerwy i zatrzymywał się przed każdym utworem :haha: .

W drugiej połowie lat 90 moje upodobania muzyczne ukierunkowały się w stronę muzyki elektronicznej i takich wykonawców jak Kai Tracid, Blank & Jones, Paul van Dyk, Sunbeam, Tomcraft, Westbam, Marusha, Warmdusher, Lexy & K-Paul, Cosmic Gate, Hardy Hard, Schiller, Alice DeeJay czy 4 Strings. Wroku 1999 zakupiłem pierwsze płyty CD Skywalker oraz In da Mix. Pamiętam jak dziś jak przy zakupie albumu Kai'a oblał mnie zimny pot z ekscytacji kupienia czegoś wyjątkowego i jak wielkie wrażenie zrobił na mnie cały album, który to róznił się od tego co mogłem usłyszeć wcześniej z Vivy czyli "Dance for Eternity" czy "Liquid Skies".

A właśnie nie dawniej jak wczoraj siedziałem przed swoim wypasionym telewizorem z Youtubem i włączył mi sie sentymentalny wieczór, więc odpaliłem sobie seta Kai Tracid z Luminosity 2011 :bye:

Offline Wyświetl profil  

Globalowicz
Awatar użytkownika

Te same baje oglądaliśmy na Polonii 1 :D Pamiętam, że rano leciał blok powtórek a popołudniu nowe odcinki :)

Offline Wyświetl profil  

Moderator
Awatar użytkownika

jakiś czas temu popełniłam również tekst o latach 90, tylko nieco bardziej w prywatnej sferze, bez muzycznych wycieczek aż pod takim kątem, jak zrobił to Elvis. Jak ktoś chce poczytać, zapraszam: https://turningzone.wordpress.com/2015/ ... ko-o-mnie/

Offline Wyświetl profil  

Globalowicz
Ivcoe, chyba jesteśmy z jednego rocznika (wybuch w Czarnobylu:-)
Lat 90 nie pamiętam za dobrze jeśli chodzi o muzykę. Pamiętam za to, że często płakałem gdy mój straszy brat słuchał głośno różnych przebojów w tamtym okresie. Nie pamiętam już czemu, hehe. W każdym razie dziś sam wydaję muzykę, a on nie ma nawet radia w telefonie, więc wyszło na moje :D
Co do japońskich bajek to chyba zapomnieliście o Tygrysiej Masce, Yatamanie i Daymosie (chyba inaczej to się piszę :-)
Od zeszłego roku dość intensywnie zgłębiam muzykę z końca lat 90 i jestem pod ogromnym wrażenie, a Paul Oakenfold i jego Essenial Mix World Tour '99 to najlepsza muzyka jaką słyszałem. Tamtę lata są obecnie dla mnie największa inspiracją do robienia muzyki, co w przyszłym roku zaowcuję kilkoma wydaniami w bardzo oldschoolowym klimacie. Mam nadzieję, że Ferry Corsten ze swoim nowym starym projektem zapoczątkuje wśród producentów trend na styl z tamtych lat.

Offline Wyświetl profil  

Moderator
Awatar użytkownika

Fakt, to były piękne czasy. Co nie oznacza, że teraz jest jakoś szczególnie źle - przynajmniej w moim odczuciu. Po prostu z wieloma rzeczami się trzeba pogodzić ;)

Największą zaletą wspaniałości lat 90. jest to, że w zasadzie każdy z nas tu zgromadzonych był wtedy bardzo młodym człowiekiem, a wtedy odpada milion problemów z dorosłym życiem, w tym oczywiste troski jak pieniądze, dom, jedzenie. Do tego wchodziły pod strzechy poniekąd rewolucyjne sprawy, jak VHS, zachodnia muzyka na kaseciakach i CD, asortyment w sklepach itp. Ale żeby nie rujnować sobie zdania o tamtych fajnych dniach (choć u mnie łatwo nie było, oj nie było) to nawet daruję sobie wklejania rozkmin psychologów, którzy odpowiednio nazwali poruszone tu kwestie :P W skrócie dorosły człowiek zawsze najlepiej wspomina właśnie swoje dzieciństwo :)

Offline Wyświetl profil  

Globalowicz
Na pewno bardzo ciekawa dekada, bardzo dużo różnych rodzajów muzyki, dopasowanej praktycznie dla każdego.

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.