Kliknij po Koszulki GlobalTrance.pl
Dzisiaj jest ndz 21 lip, 19 07:52

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Słuchawki nauszne na zewnątrz
Globalowicz
Awatar użytkownika

Siema, od dłuszego czasu zbieram sie z zamiarem kupna słuchawek przenosnych(mobilnych-czyli do sluchania za zewnatrz, nie w domu ;p) w przystepnej cenie. Z tego co przeczytalem tu i tam to musza to byc raczej słuchawki zamkniete i takie to obserwuje. Nie ukrywam ze rownie wazne jak dzwiek wydobywajacy sie z tych sluchawek jest dla mnie też disein czyli wyglad. Jest duzo dobrych technicznie sluchawek np. sennheisera ale wyglad daje duzo do zyczenia. Przedewszystkim nie chce wygladac ze sprzetem grajacym jak mogolskie wojownik. Oczywiscie pierwsze co przychodzi na mysl to sluchawki(wyglad+osiagi) od dr. dre. I owszem czaje sie na takie ale moze w przyszlosci np. dre BEATS BY DRE SOLO HD lub dre BEATS BY DRE STUDIO ale poki co mnie nie stac, gdyz jestem tylko biednym studentem a takie rarytasy to min. 800 zl. A wiec mierze w swoje mozliwosci i tak wygorowane cenowo tj 400 zł. . A wiec na oku poki co mam dwa modele od tej samej firmy a mianowice AKG. I o to tak na celowniku mam :
AKG K450
Obrazek

Oraz drugi model ktory mnie konkretnie interesuje to AKG 460

Obrazek

Tak oba modele prezentuja sie wizualnie :lookdown: . Na dzien dzisiejszy (choc jeszcze tydzien temu bylo wrecz przeciwnie) bardziej mi podchodza Q460. Prezentuja sie zancznie lepiej, maja lepsze osiagi ze tak powiem alee sa drozsze coż ]:) . Powiem szczerze ze ok modelu K450 odrzucił mnie tandetny kolor obudowy, poniewaz kolor słuchawek nie jest czarny tak jak na zdjeciach tylko jakis navy czy jakos ? a mysle o kolorze czarnym . A TERAZ PROSZE WAS O OPINIE MOZE KTOS Z WAS POSIADA OWE SŁUCHAWKI, MOZE KTOS MIAL Z NIMI DO CZYNIENIA. CO SADZICIE KTORE WYBRAC, KTORE WAM SIE BARDZIEJ PODOBAJA A MOZE ZAPROPONUJECIE MI CALKIEM INNYM MODEL DOBRYCH SLUCHAWEK( ale przypominam ze musza to byc słuchawki nauszne, mobilne a nie do domu oraz cena do 400 zl) NA KONIEC WRZUCAM JESZCZE DWA FILMIKI ODNOSNIE MODELI WZKAZANYCH WCZESNIEJ-MOZE ONE WYROBIA WAM OPINIE I COS DORADZICIE.

phpBB [video]

phpBB [video]

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Moderator
Awatar użytkownika

niekoniecznie potrzebne są zamknięte słuchawki ze względu na ich budowę i specyfikę. Ja wręcz typowo zamkniętych słuchawek do chodzenia po ulicach nie polecam, bo kiedyś nadziałam się na jeden samochód. W każdym razie z moich doświadczeń, a już trochę słuchawek w swoim żywocie miałam - najlepiej trzymają się AKG i to bez różnicy które wybierzesz. Są trwałe, mają dość dyskretny wygląd (nie wszystkie, ale spora większość). Obecnie posiadam model K518DJ - niewielkie, składane, ładny wygląd, cena generalnie świetna - dałam za nie ówcześnie 289 zł, ale teraz już za 200 zł też da się je kupić. Grają wybornie, jestem z nich niesamowicie zadowolona. Trwałość, klasa i jakość wykonania to w AKG się docenia. Nigdy w życiu nie wybiorę już żadnych Sennheiserów, w których pasmo przenoszenia dźwięku pozostawia wiele do życzenia i przede wszystkim grają niesamowicie cicho.

Jeśli chodzi o słuchawki które sam znalazłeś - grają bardzo podobnie, wręcz tak samo, a ich różnica polega na tym, że 460tki są ładniejsze i to świeższy model.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Moderator
Awatar użytkownika

Ivcoe, to ja przy okazji zapytam o te Twoje (i moje) K518. Otóż ile czasu możesz "na raz" słuchać na nich muzyki? Nie wiem, czy to kwestia wyrobienia się małżowin ale osobiście więcej niż jednego albumu (80 minut) przesłuchać nie mogę. Musi być przynajmniej 15 minut przerwy bo strasznie mnie cisną. Choć nie uznaję to jako wadę a jedynie jako koszt ich brzmienia i konstrukcji.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Moderator
Awatar użytkownika

po każdych słuchawkach bolały mnie małżowiny, ale zauważyłam, że gdzieś po roku już tak przywykłam, że dopiero po 3-4 godzinach odczuwam zmęczenie, ale raczej bardziej.. swędzi mnie głowa od pałąka ;P nie ściągam słuchawek wtedy, tylko je lekko przesuwam.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Globalowicz
Awatar użytkownika

szklarzu, każdy oczekuje czegoś innego od słuchawek także musisz sam ich posłuchać, bez tego możesz kupić coś, co tobie może się nie spodobać

dużo osób poleca słuchawki CAL! (Creative Aurvana Live!), głównie z powodu świetnego basu i przystępnej ceny
ja choruję natomiast na kupno Senków HD380, ale cena jest totalnie odstraszająca

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Globalowicz

ja mam te K450tki, jak się wygrzeją to graja całkiem fajnie, mają wykop może nie taki jak K518DJ, na pewno lepiej się je nosi od DJek. Grają dużo glosniej od DJek

Słucham dużo dnb, chilstepow dubstepow i tym podobnych. Generalnie kupowałem je na podstawie opinii z for, dźwięk nie jest do końca taki jak oczekiwałem, góra wydaje się mocno scieta, ale idzie przywyknąć, na szczęście w moim iRiverze T10 mam korektor którym lekko skorygowałem co mi nie pasowało :)

No właśnie ważne jest również źródło dźwięku pod które będziesz słuchawki podpinać, inaczej graja na mojej Xperii Neo V inaczej na T10tce a jeszcze inaczej pod mixerem Eclera.

Musisz sam posłuchać żeby stwierdzić czy Ci takie granie odpowiada, a jak nie to kupujesz na czuja, najwyżej oddasz pod pretekstem ze prezent był nie trafiony. Kupując przez neta masz 10 dni na zwrot niestety bez wygrzania nie będziesz w stanie usłyszeć w pełni jak grają;)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Globalowicz
Awatar użytkownika

majes pisze:
o właśnie ważne jest również źródło dźwięku pod które będziesz słuchawki podpinać, inaczej graja na mojej Xperii Neo V inaczej na T10tce a jeszcze inaczej pod mixerem Eclera.

No wlasnie moze cos polecicie, co mozna by kupic w przystepnej cenie jako odtwarzacz przenosny, bo skoro kupie sluchawki za 4-stowy( kupie chyba AKG Q460) to i sprzet by sie jakis poprawny przeciez przydal :D[moze cos do 150 zl??] Obecnie posiadam jakies stare Mp3 ktore sie napewno nie nada a i telefonu muzycznego nie posiadam wiec cos kupic trzeba ??? Moze jakies Mp3 z walkmannem w nazwie ?

Gdzies przeczytałem artykul i troche mnie zmroziło :o . Gdyż Ambient bedzie czesto goscił w tych słuchawkach a do tego nie nadaja sie zamkniete słuchawki(wnioskujac z przytoczonego ponizej fragmentu artykulu ktory wydawal sie wygladac napisany przez osobe znajaca sie na rzeczy) no i znowu mam dylemat ?! heh :brick:

Cytuj:
Jeśli cenicie sobie dźwięk przestrzenny, słuchacie muzyki z gatunku np. ambient oraz wszelkiej maści elektroniki – słuchawki półotwarte i otwarte powinny zwrócić waszą uwagę. Czysty ambient kocha wszystko co otwarte, ale wielu osobom dźwięk dostarczany na kształt złotego środka powinien wystarczyć w zupełności.
W przypadku większości pozostałych gatunków – warto szukać modeli półotwartych, a w obrębie popularnej wśród młodzieży muzyki klubowej można rozejrzeć się za słuchawkami zamkniętymi – będą gwarantowały odpowiednią dynamikę i rytmiczność, niekiedy mocne niskie tony, które najlepiej sprawdzają się właśnie w tego typu muzyce.

hmmm

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Moderator
Awatar użytkownika

Mam Sony Walkman NWZ E353, dałam za nią ze 3 lata temu 250 zł za 4GB pamięć. Moim zdaniem gra fajnie, czysto i ma milion equalizerów plus ustawienia osobiste, dzięki czemu można ją ustawić pod siebie. Jedyną wadą faktyczną jest to, że rysuje sie wyświetlacz, jak tyły w iPhonach 3GS - od samego patrzenia :( Niestety jeśli chcesz, żeby grajek grał naprawdę głośno, to trzeba złamać zabezpieczenie ochronne przez co traci się możliwość słuchania radia (a dla niektórych to istotne). Osobiście będę zmieniać teraz słuchawki, bo moje wyglądają już jak po wojnie (wszędzie posklejane taśmą izolacyjną - nie przez to, że przerywają, a przez to, że boję się zerwania), chociaż grają dalej super, więc zmieniam na te same, ale wśród soniakowych walkmanów będę szukać czegoś z 8GB bo na 4 się już nie mieszczę.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Moderator
Awatar użytkownika

Ivcoe, a Ty nie słuchasz muzyki ze swojego smartfona? Czy może aż tak bardzo przyzwyczaiłaś się do brzmienia tego Soniaka? Ja sobie nie wyobrażam 8GB a co dopiero 4GB ;) Chociaż z łezką w oku pamiętam swojego Creative Zen 1GB, tyle że tam miałem przerobione kawałki na 128kbps (a na starej Nokii 3110c początkowo słuchałem aac 64kbps i mi stykało).

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Moderator
Awatar użytkownika

Nie wyobrażam sobie mieć więcej niż 8GB, bo nie oszukujmy się - ile z tego efektywnie słuchasz? Ja nawet na tej czwórce wykorzystuje może połowę na efektywne słuchanie, a mam same 320.

Słuchanie muzyki na smartfonie to jak oglądanie video w Hd na netbooku. Takie mam porównanie. Nigdy nie zabije dźwięku smartfonem, poza tym telefon jest do innych czynności niż muzyka, zresztą musiałabym go ładować co 2 godziny, a i interfejs oprogramowania muzycznego na telefonie doprowadza mnie do szału. Nawet jakbym straciła mp3, w życiu nie przerzucę się na smartfona.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Moderator
Awatar użytkownika

Ale naprawdę uważasz, że taki tani odtwarzacz muzyki ma lepszy procesor dźwięku niż choćby smartfon z średniej półki? Ja się aż tak nie wsłuchuję w muzykę ale nie wpadajmy w paranoję ;) Z tego, co zauważam, to częściej mam problem z ostatecznym brzmieniem płyty (masteringiem) lub jeszcze miałem kiedyś szajbę na punkcie przerw między kawałkami co mnie teraz już nie dotyczy. Tak się zawsze zastanawiam czy faktycznie otrzymuję na płycie w 100% materiał bezstratny? Nie chce mi się jakoś wierzyć, że każdy producent tworzy w tym formacie, jeśli mp3 jest tak popularne i łatwe w obsłudze. Ponadto tych ustawień dźwięku i słuchawek na rynku jest tyle, że można oszaleć, a każda rzecz gra inaczej od drugiej. Dlatego też bardzo przywiązuję się do brzmienia danego zestawu i nie zmieniam go przez długi czas.
Co do pojemności to ja efektywnie wykorzystuję gdzieś pewnie z 50% pojemności z 32GB bo zawsze mam ochotę na coś innego i też zależy to od sytuacji - jak chcę się odłączyć od rzeczywistości to leci kompilacja, jak coś innego to słucham albumu. Pozostałe 50% to fifty-fifty aplikacje oraz albumy, które czekają na odsłuch i tylko kisną w pamięci ;)
Jeśli zaś chodzi o interfejs czy ładowanie tela to nie przesadzaj - do wszystkiego można się przyzwyczaić, aż tak źle z tym nie jest ale to temat na inną rozmowę.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Moderator
Awatar użytkownika

Agntx pisze:
Ale naprawdę uważasz, że taki tani odtwarzacz muzyki ma lepszy procesor dźwięku niż choćby smartfon z średniej półki?

Tak, uważam, że wszystko jest lepsze od słuchania muzyki na telefonie. WSZYSTKO. nawet odtwarzacz kaset znany wszystkim jako poczciwy walkman.

Agntx pisze:
Jeśli zaś chodzi o interfejs czy ładowanie tela to nie przesadzaj - do wszystkiego można się przyzwyczaić, aż tak źle z tym nie jest ale to temat na inną rozmowę.

No i właśnie ja sie nie chce przyzwyczajać - chce dostać produkt finalny dopasowany do moich potrzeb, a nie grzebać po telefonie, robić milion innych rzeczy i tracić czas.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Globalowicz
Awatar użytkownika

Ivcoe pisze:
Tak, uważam, że wszystko jest lepsze od słuchania muzyki na telefonie. WSZYSTKO. nawet odtwarzacz kaset znany wszystkim jako poczciwy walkman.

Mam podobne zdanie :]
a do odtwarzania kupie sobie najprawdopodobniej IRIVER T9 (co myslicie o tym sprzeciku ? Chyba firma mowi sama przez sie ze jest to bardzo dobry odtwarzacz, albo ?!) choc cena 250 zl nie za duzo, Powiem jeszcze ze 4 GB mi wystarczą,
LINK [url=http://]http://www.iriver.pl/67,features,produkty.php[/url]

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Moderator
Awatar użytkownika

Ivcoe pisze:

Cóż, szanuję Twoje zdanie, ale tak jak pisałem, nie wpadajmy w paranoję ;) Na przestrzeni lat procesory dźwiękowe są coraz lepsze i w tej samej cenie otrzymujemy coś fajniej grającego niż niegdyś. Nie mniej jednak nie ma na to reguły więc trzeba samemu sprawdzić, jak coś gra - przede wszystkim rozróżnijmy telefon od innego telefonu. Z drugiej strony i tak 98% słuchających ma gdzieś to, na czym słucha muzyki - może to być nawet zacofana Avila. Niestety nie przetłumaczysz ludziom tego, oni i tak będą wiedzieć swoje tzn. że nie masz racji ;) Ja dla przykładu wczoraj kupiłem sobie winyla ostatniego albumu Myslovitz i rozkoszowałem się analogowym dźwiękiem na moim zasłużonym gramofonie Adam firmy Unitra ;) Ale i tak na co dzień faszeruję się muzą na moim iPodzie ciesząc się z braku przerw między zmiksowanymi kawałkami co dotyka większość osób na sprzętach konkurencji. Teraz czekam tylko na recenzję piątej generacji i jeśli nie spieprzą procka od dźwięku (bo niby w 1G był lepszy) to na drugi rok wymieniam swój model na niebieski.
Ivcoe pisze:
No i właśnie ja sie nie chce przyzwyczajać - chce dostać produkt finalny dopasowany do moich potrzeb, a nie grzebać po telefonie, robić milion innych rzeczy i tracić czas.

Akurat trochę się dziwię, że w tej kwestii narzekasz jeśli widzę, iż jesteś fanką nowych telefonów - dzisiejsze "międzymordzia" urządzeń są tak dobrze skrojone, że nie ma problemu z ich obsługą po kilku minutach zabawy - wszystko jest intuicyjne oraz można dopasować do swoich potrzeb w parę dotknięć palcem.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Moderator
Awatar użytkownika

ja nie lubię dotykowego obsługiwania sprzetu grającego. Dla mnie to łamie pewną ideę. Poza tym mimo bycia fanką nowych technologii, nigdy nie zamienię grajka na smartfon, choćby nie wiem jaki tam procesor włożono, jak zaawansowany system miał swoje miejsce i jak czysto by nie grały. Nie i już - nie wpadam w paranoję, tylko jestem wierna swoim przekonaniom, że komórka ma być do dzwonienie, smsowania a obecnie już do internetu i średniej jakości zdjęć z wakacji czy z uczelni (zrobionych w śmiesznych sytuacjach) i do niczego więcej. A to, że lubię hi endowe modele, dobrze wykonane, skrojone, wygodne, to tylko przez to, że dużo piszę, potrzebuje przeglądarki itp. Do słuchania muzyki służy mi co innego i ważniejsze jest to, że w zimie np nie muszę tego grajka wyciągać na mrozie z kieszeni, żeby przewinąć piosenkę. Na smartfonie niestety tego nie zrobisz, wręcz musisz jeszcze ściągać rękawiczki, a za 10 lat stawy do wymiany. Ble...

Ps. winyl to winyl - cudowne uczucie delektować się woskiem i w tej materii zawsze będę ulegać pokusie "nie ważne, że krystalicznie nagrywane są płyty cd, wosk jednak ma duszę, której produkt na krążku nigdy nie miał". Cudna sprawa, że teraz wychodzi tyle nowych rzeczy właśnie na winylkach :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Globalowicz
Awatar użytkownika

Ivcoe, a chyba gdzieś pisałaś, że zastanawiasz się nad HTC przez ich współpracę z Beats ;)

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Moderator
Awatar użytkownika

Tak, aczkolwiek właśnie po tym stwierdziłam, że i tak nie potrzebuje tego w telefonie, ale zwyczajnie podoba mi się wersją XL z Beatsami - nie jest tak wielka jak Note, tak droga jak Galaxy SIII a dość podobna. Teraz już wiem, że raczej nie nabędę więcej nic z Androidem. W każdym razie smartfon jako odtwarzacz muzyki = nie.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Moderator
Awatar użytkownika

Ivcoe, ale bym się z Tobą kłócił, o jasna cholercia ;) Mimo, że przekonania mam bardzo podobne i też mam szajbę w podobnych kwestiach, ale właśnie - nazywam to szajbą, bo przecież dobrze wiesz, jak jest w rzeczywistością z tymi "grajkami". Świat się zmienia i to, co jeszcze wczoraj dawało dobre efekty dziś już może być zupełnie inne. Przesadzasz z tym egzekwowaniem przenośnych empetrójek, faktów odnośnie współczesnych smartfonów czy ostatecznie w kwestii stawów ;) Ale szanuję Twoje zdanie, choć mam wrażenie, że chyba na siłę to wszystko demonizujesz. Przypomina mi się moja postać jakieś 3-4 lata temu, która na forum o Nokii 3110c opieprzała wszystkich na lewo i prawo w kwestii słuchania i jakości muzyki (choć melomanem nie jestem!) dając do zrozumienia, że nic nie przebije przenośnego playerka. Dziś już jest z tym zupełnie inaczej. Zaś odnośnie Beats to tego całego współpracownika pod względem brzmienia Dr Dre uważam za ćwoka, który tylko chce wyssać forsę z telefonowych maniaków mówiąc nam, że jest to jakaś rewolucja. A nie jest.

A z tymi rękawiczkami to już przeżytek bo Lumia 920 wprowadza obsługę dotyku nawet za pomocą banana :P

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Moderator
Awatar użytkownika

Nope, nie demonizuje. Kocham odtwarzacze mp3, nie smartfony w tej materii i tyle. Banan? no luz, ja wole Mp3. Tyle ode mnie w tym temacie. Ps. u mnie nie ma nic na siłę. Wolisz telefony od mp3? Okej, ja stale wole mp3 od telefonów. Tyle.

Beatsy by dr dre są świetne, serio. Polecam każdemu, ale w oryginałach. Na allegro nie dajcie się skusić na podróbki. Jedyne beatsy oryginalne zaczynają się na esklepach od 700 zł grają krystalicznie. Ale beatsy w smartfonach? Nie wiem po co to komu... tzn wiem - komuś, kto na smartfonie słucha muzyki, czyli to nie dla mnie.

ps. napisz na Lumii 920 smsa bananem. Nie wyjdzie to, co oczekujesz. Nie ma na to szansy. W dotykach nic nie przebije apple'a i zero fanboizmu u mnie w tej kwestii.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Moderator
Awatar użytkownika

Ivcoe pisze:
Wolisz telefony od mp3?

Ja tego nie napisałem. Jedynie patrząc trzeźwo na rynek i jego możliwości widać jak na dłoni, co obecnie gra lepiej, i że tak powiem rządzi ;) A tak w ogóle to według Ciebie iPod (Touch) jest mp3 czy raczej podepniesz go jako telefon? ;)
Ivcoe pisze:
Okej, ja stale wole mp3 od telefonów.

Dlatego też już nie rozwijam dyskusji bo po pierwsze nie ma innych dyskutujących (których pewnie większość słucha z telefonów) oraz Ty i tak zdania nie zmienisz ;) zupełnie jak osoby, których "nawracałem" na wspomnianym forum.
Ivcoe pisze:
Jedyne beatsy oryginalne zaczynają się na esklepach od 700 zł grają krystalicznie.

Wiesz, ja chyba jednak wolę kupić słuchawki renomowanej firmy niż dawać zarabiać komuś, kto coś wypchnął dla kasy na rynek. Ale być może przesadzam.
Ivcoe pisze:
Ale beatsy w smartfonach?

Ech, zwykły preset EQ, nic więcej.
Ivcoe pisze:
napisz na Lumii 920 smsa bananem

Ale przecież wspominałaś tylko o obsłudze aplikacji do odtwarzania muzyki, czyż nie? ;)
Ivcoe pisze:
W dotykach nic nie przebije apple'a i zero fanboizmu u mnie w tej kwestii.

Cóż, czytam trochę opinii o systemach przenośnych tu i tam i z tych wszystkich zebranych informacji wynika, że obecnie najprzyjaźniejszym OSem w kwestii dotyku jest Windows Phone - zarówno klawiatura jak i cały interfejs.

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.