Kliknij po Koszulki GlobalTrance.pl
Dzisiaj jest wt 15 paź, 19 05:49

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Trance okiem piętnastolatka
Moderator
Awatar użytkownika

Abstrahując do nazwy, to nie będzie kolejny powielony artykuł o tym, co trance wywołuje u człowieka. Czas mi zatem przejść do meritum sprawy i wreszcie powiedzieć wprost, o czym to chciał napisać nasz młody kolega z redakcji. Zapraszamy do lektury!

Trance okiem piętnastolatka

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: Re: Trance okiem piętnastolatka
Globalowicz
Awatar użytkownika

Nie licząc przydługawego wstępu... świetny artykuł! W życiu bym nie powiedział, że masz 15 lat na podstawie dotychczasowych twoich artykułów, szacun za to :)
Gratuluję też wyniku. 2 osoby to wcale nie jest mało... Mi udało się ledwo jedną osobę trochę przekonać a i tak woli trouse ;)

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Moderator

Dzięki, staram się jak mogę. ;) Nie tylko, jeśli chodzi o Global, ale całe moje środowisko...nie jest łatwo, ale efekty, choć mizerne, są. ;)

Offline Wyświetl profil  

Globalowicz
Awatar użytkownika

piszesz, że młodzi ludzie nie mają szansy dowiedzieć się o istnieniu takiego gatunku jak trance - nie zgadzam się. może to i prawda, że sama nazwa raczej się nie pojawia w mass-media, ale wykonawcy i owszem. chociażby ATB - czy to nie jest dobry start? wystarczy poszukać więcej informacji na ten temat. po nitce do kłębka. a co do krucjaty.. moim zdaniem nie warto uszczęśliwiać ludzi na siłę, muzyka to jest wybór indywidualny. mimo wszystko gratuluję z całego serca tobie i tej osobie odkrycia czegoś wartościowego :) chociaż nie identyfikuję się z twoimi opiniami to podsumowując przyjemnie mi się czytało ten felieton, szlifuj swoje umiejętności pisarskie a będzie coraz lepiej! :)

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Globalowicz
Awatar użytkownika

rowniez ode mnnie WIELKIE słowa uznania. Co do twojej sondy odnosnie gatunku trance to wierzyc mi sie nie chce ze twoi rowiesnicy nie wiedza o co kaman ;o -nie wierze .Jestem raptem 10 lat starszy ale w moim przedziale wiekowym ludzie-tak gdzies 7/10 osob- identyfikuja ten rodzaj z AvB chocby przynajmiej a to juz cos.I wierzyc mi sie nie chce[chyba sie powtarzam ;p] ze młodzież-taka otwarta na wszelakie nowinki-to taki ciemnogrod. AvB, Tiesto[chc on to juz za wiele z gatunkiem nie ma wspolnego] dorownuja dzis popularnoscia wspomniaemu pitbulowi wiec nie jest tak zle chyba z ta identyfikacja ;d

Offline Wyświetl profil  

Globalowicz
Awatar użytkownika

Fajny artykuł brawo :) napisz potem co z tymi 2 osobami - Czy po miesiącu dalej słuchają tej muzyki czy odechcialo im się szperać po necie w poszukiwaniu informacji czy odsłuchiwaniu kawałków tych nowszych i starszych?
Może zrób test na tych osobach podsuwając im stare i nowe utwory ;) ?

Offline Wyświetl profil  

Moderator

Trancefied: Fajny pomysł, jak znajdę czas na pewno poeksperymentuję nieco z nimi. :D

Chciałem się jeszcze odnieść do dwóch powyższych postów. Być może wydaje się to Wam teraz nierealne, ale naprawdę niemal nikt w moim gimnazjum nie kojarzy muzyki trance. Nawet, gdy spytam się o nazwiska AvB, czy Tiesto, które poniekąd coś tam mówią, to jednak wszystko jest przez nich szufladkowane do półki club/dance. O słuchaniu w ogóle nie ma mowy...
Przykre, że obecnie jeśli nie ma w danym utworze pompek, albo stężeniu bluzgów 2 na 3 słowa, to taka muzyka się nie liczy. Ciężko w ogóle przetłumaczyć, że istnieje coś innego, lepszego - a szczytem marzeń jest zachęcenie do indywidualnego szukania i zgłębiania trance. No niestety, takie czasy, ale nie dajmy się, a będzie dobrze! :D

Offline Wyświetl profil  

Globalowicz
Awatar użytkownika

To mi uświadamia jakim błogosławieństwem była VIVA przed 2003r, zwłaszcza DE, choć i rodzima była dobra z samego początku.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Moderator

SKIPPER: właśnie nie tak dawno odkryłem kolekcję video mojego wujka z VIVY, który mi opowiadał o tym, co kiedyś tym grano. ;) Naprawdę aż serce ściska, że teraz jakieś gówna lecą, już nawet nie muzyczne, tylko denne programy pokroju Ekipy z niewiadomowoczego itd. :/
Nie ma dobrej telewizji klubowej w ofercie polskich stacji cyfrowych...szkoda.

Offline Wyświetl profil  

Globalowicz
Awatar użytkownika

SKIPPER pisze:
To mi uświadamia jakim błogosławieństwem była VIVA przed 2003r, zwłaszcza DE, choć i rodzima była dobra z samego początku.

swita prawda i nie ma co sie oszukiwac w mlodym wieku to mass media oraz rowiesnicy wyznaczaja kierunki zglebiania muzyki.Dzis tylko hip-hop, rock i pop wszedzie a elektroniki jak na lekarstwo-tym bardziej ambitnej !.
Ale z drugiej strony szczyce sie tym ze słucham szeroko pojetej muzyki elektronicznej a nie radiowych hitow a nie daj Boże jakiego hip-hopu[muzyki dla zbytnowanych nastolatków] czy innego czegos dla mas.
Ta muzyke trzeba czuc ! Byc wrazliwym muzycznie, zeby z poszczególnych dzwiekow umiec tworzyc własne pejzarze muzyczne-wrazliwosc muzyczna to nas cechuje ! i przez to czego słucham czuje sie elitarny[wy tez powinniscie ;d]. I niech sobie małolaty słuchaja hip-hopu -bo jakie zycie taki rap, w nim zawarte jest wszystko :lookdown: - i niech beda 'płytcy' tak jak ta ich muzyka. Wiec ja nikogo nie nawracam ,ch*j z nimi. Gdyz ich muzyka ma przekaz a co ma np. trance ??. Nic, tylko umca,umca i w kolko to samo. Takie argumenty wysnuwaja, wiec ja juz sie nie licytuje...łeee

Offline Wyświetl profil  

Globalowicz
Awatar użytkownika

Od dawna przeglądam ten portal, ale jakoś sam nie wiem z jakich przyczyn nie zarejestrowałem się, aż do dziś ;) a spowodował to ... właśnie ten artykuł, ponieważ jak by nie było odkryłem, że nie tylko ja mam chęć prowadzenia krucjaty w społeczeństwie by sprowadzić ich na dobrą drogę i uwolnić od sił nie mytych które nimi zawładnęły. Mówię tu oczywiście o wszechogarniającej tandecie w muzyce którą karmi nas telewizja oraz radio (a jak słyszę " rmf fm, najlepsza muzyka" to zbiera mnie na mdłości). Oczywiście nie chce nikogo zmuszać i przekonywać, że trance jest jedyną i prawdziwą "religią", ponieważ istnieje jeszcze wiele innej wartościowej muzyki którą również i ja słucham, ale chcę spróbować zaszczepić innym miłość do tej muzyki. Czy będą chcieli pójść tą drogą czy inną to ich wybór ale chociaż wiem, że dołożyłem swoją cegiełkę by zbudować lepszy świat :P
Wśród moich znajomych znam tylko 2 osoby które poza mną słuchają trancu, niestety tego cukierkowego jak ja to określam, ale lepsze to niż nic ;), reszta widzi w tym tylko umca umca, jak to ładnie powiedział mój przedmówca ;), a przecież po za tym umca umca tam tyle się dzieje, ale chyba tylko ja to dostrzegam niestety :/.

Ostatnio nawet spotkałem się z opinią, że Tiesto obecnie gra lepszą muzykę niż kiedyś !?! ... jak to usłyszałem, myślałem, że się załamię, ale cóż chyba powoli będziemy musieli przywyknąć do tego iż, jesteśmy przez społeczeństwo postrzegani jako jacyś "inni" :D

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.