Kliknij po Koszulki GlobalTrance.pl
Dzisiaj jest wt 11 gru, 18 04:19

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Kluby w Berlinie
Globalowicz
Ktore z berlinskich klubow graja najbardziej taneczne techno, najlepiej w ogole trance?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: Re: Kluby w Berlinie
Administrator
Awatar użytkownika

W Panorama Bar grają taneczne techno. Nie wiem czy jest tam tak trudno się dostać jak do Berghain, w końcu to ten sam budynek. Poza tym na pewno coś melodyjnego można znaleźć w Watrgate. Klubów grających Trance chyba w Berlinie nie uświadczysz, ale mogę się mylić. Jeśli nie straszne Ci techno to na pewno poza wymienionymi Berghain i Panorama Bar warto odwiedzić Tresor.

Offline Wyświetl profil  

Moderator
Awatar użytkownika

Uświadczysz, ale najlepiej podpytać rozdających ulotki dziewczyn, przy Alexander Platz, gdzie najlepiej trafić na trance. Jeśli chodzi o Berghain i Panoramę - zapchane full, dress code, więc raczej ciężko/bardzo ciężko tam wejść, bez względu na dzień tygodnia. Pamiętaj tylko, że niejednokrotnie ceny za wejściówki są zabójcze dla portfela, ale mając Berlin Welcome Card lub City Tour Card, masz zniżki i na wejście jak i na barze, plus opisane miejscówki, co, gdzie, jaką muzykę grają.

Offline Wyświetl profil  

Globalowicz
A jak jest z paleniem? Generalnie to nie cierpie smrodu papierosow. Gdzie isc, gdzie nie isc?

i czy na jakichs stronach/fanpage'ach da sie wygrac wejsciowki?

Offline Wyświetl profil  

Moderator
Awatar użytkownika

w Berlinie się.. pali, pali wszędzie, więc niestety tego nie ominiesz, chociaż zaczyna się to pomału zmieniać - kluby wydzielają palarnie, na wielu wejściach jest Rauchverbot - czyli palenie zabronione, ale tego trzeba szukać. Co do wejściówek - raczej nie ma możliwości wygrania, ale są kluby, gdzie zapłacisz max 2-3 euro, więc całkiem rozsądna kasa. Drożej w srodku - piwo od 5-9 euro (w zależności od miejsca, mówię o klubach na mitte, kreuzbergu czy na prenzlauerze).

Offline Wyświetl profil  

Globalowicz
jakies konkretne nazwy klubow po 2-3 euro i jednoczesnie grajacych taneczne techno lub trance?

PS z tego, co poczytalam sobie o klubach, to jednej z nocy chcialabym pojsc do Tresor, tylko nie udalo mi sie ustalic, czy ktoras z kart berlinskich daje znizki do tego klubu. wiesz moze?

Offline Wyświetl profil  

Globalowicz
Awatar użytkownika

Do Tresora, Berghain/Panorama Bar i innych Watergate ogólnie jest dość ciężko wejść, o zniżkach nic mi nie wiadomo, ale też nie wiem jak to wygląda więc nic na ten temat nie podpowiem. Musisz się uzbroić w cierpliwość i mieć na uwadzę, że nie zawsze uda się wejść do któregoś z Berlińskich klubów.

Offline Wyświetl profil  

Globalowicz
Awatar użytkownika

Tresor , na drugim piętrze. Byłem , polecam ; )

Facebook Fan Page
Mixcloud

Offline Wyświetl profil  

Moderator
Awatar użytkownika

Nie wiem ile kosztuje wstęp do Tresora, ale równie ciężko tam wejść, co do Berghain'a. Jeśli chodzi o miejsca grające techno/trance to nie polecę nic w cenie 2-3 euro za wejście. Kiedyś w metrze, pewien pijany Niemiec, polecał mi klub na Neukolln, bo to polska dzielnica, aczkolwiek z czego wiem, tam nie grają nic elektronicznego. Generalnie jest kilka polskich klubów, gdzie za niewielką kasę wejdziesz, napijesz się polskiego piwa itp, aczkolwiek z czego wiem, w żadnym nie grają techno/tranceu. Elektronicznym, mniej obleganym klubem jest House of Weekend, ale tam zwykle wejściówki oscylują w kwocie 10-15 euro, Water-Gate - ale cen nie znam, wiem tylko, że motywem przewodnim jest techno, house i minimal - polecam, bo super widoki z klubu i kilku moich znajomych było, więc zabójczo cenowo raczej nie jest. Stricte transowy jest Kit Kat, ale to klub.. dziwny. Tam motywem przewodnim jest rozbieranie, więc ogólnie nie ogarniam, ale muzyka będzie pasowała. Raczej próbowałabym do tej trójki wejść, którą wytłuściłam, szczególnie do Water Gate'a, no chyba, że będziesz w Berlinie w tygodniu, to do Tresora powinno łatwiej się dostać.

Offline Wyświetl profil  

Globalowicz
Awatar użytkownika

Do Tresora jest wjazd bezproblemowy niz w Berghain ;) ja trafiłem na Nachtstrom Schallplatten Night gdzie była gratka tego labelu i wlot był za 10euro i było warto! Na piętrze właśnie były luźniejsze klimaty bardziej do bujania niż pod ziemią : )

Facebook Fan Page
Mixcloud

Offline Wyświetl profil  

Moderator
Awatar użytkownika

Ivcoe pisze:
Stricte transowy jest Kit Kat, ale to klub.. dziwny. Tam motywem przewodnim jest rozbieranie, więc ogólnie nie ogarniam, ale muzyka będzie pasowała.

Możesz rozwinąć, o jakie rozbieranie chodzi? :P

Offline Wyświetl profil  

Globalowicz
Awatar użytkownika

Agntx pisze:
Ivcoe pisze:
Stricte transowy jest Kit Kat, ale to klub.. dziwny. Tam motywem przewodnim jest rozbieranie, więc ogólnie nie ogarniam, ale muzyka będzie pasowała.

Możesz rozwinąć, o jakie rozbieranie chodzi? :P

Wystarczy pooglądać zdjęcia xD
https://www.google.pl/search?q=kitkat+b ... CAYQ_AUoAQ

Offline Wyświetl profil  

Moderator
Awatar użytkownika

He he, o matko, widać bawią się życiem xD Nie mógłbym ogarnąć takiej ilości obrzydliwego sylikonu, gorylów z torsami jak Till Lindemann i zapewne wszechrzeczy idiotycznych pomysłów przy stolikach czy toaletach.

Offline Wyświetl profil  

Globalowicz
Ostatecznie poszlam do Tresora. Fantastyczne hard techno cala noc. Niespotykane efekty swietlno-mgielne: jak sie wchodzi, to prosto w swiatlo, nic nie widac, niesamowite wrazenie, juz w srodku oprocz standardowych laserow i mgiel robili chwilami cos takiego, ze swiatla niby takie same, ale efekt, ze przy kazdym rozblysku inne osoby znikaly, pewnie jakos bylo to powiazane z kolorem ubioru, jeszcze z boku bylo cos w rodzaju tunelu z mgly, gdzie widac bylo tylko swiatla i mgle i ludzi w ogole. Takich 3 efektow nigdy wczesniej nie widzialam. Tamtej nocy wjazd byl 11 euro platny wylacznie gotowka + szatnia 2,50. W szatni napis "we love hard techno" ;-) Na wejsciu byla dekoracja w postaci znaku zakazu palenia. W srodku co druga osoba palila, absolutnie zaden palacz nie wychodzil. Do tego wszyscy palili papierosy tradycyjne, na miescie widzialam sklep z e-papierosami, ale jakos sie tam nie przyjely. Dzieki duzej ilosci mgly smrod nie byl gorszy niz w warszawskim 1500m2, gdzie w srodku pala nieliczni, ale po wyjsciu smierdze gorzej. Muzyka super. Bylam glownie na dole, ale na gorze tez byla dobra. W sumie w obu hard techno.

Offline Wyświetl profil  

Moderator
Awatar użytkownika

ja mam zamiar po nowym roku upchnąć się do Berghain'a, zobaczymy co z tego wyjdzie. A w ogóle jak w Tresorze frekwencja?

Offline Wyświetl profil  

Globalowicz
PS wpuszczali wszystkich. nie znam liczb, ogolnie dopisala, ale kolejki nie bylo, dalo sie tanczyc, ale ludzie byli, wiec srednia. nie zbity tlum, ale ludzi bylo

Offline Wyświetl profil  

Globalowicz
Awatar użytkownika
też w tym roku chciałabym do Berghain ale jadę na weekend więc może nad ranem spróbuję bo są mniejsze kolejki i pójdę wypoczęta a tak to chciałabym zobaczyć jak jest w Ritter Butzke

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.