Kliknij po Koszulki GlobalTrance.pl
Dzisiaj jest ndz 15 wrz, 19 15:21

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Blufeld - A World Less Ordinary
Moderator
Awatar użytkownika

Obrazek
Blufeld - A World Less Ordinary
Premiera światowa: 12.10.2015*
Label: Bonzai Progressive

Tracklista:

1. Introspective
2. A World Less Ordinary
3. Out Of This Life
4. Glenderamackin
5. Threlkeld
6. The Vivid Unknown
7. Tulgey Tales
8. Jubjub's Invincible Wings
9. Equivocal Mind
10. Memoirs Of A Mountain
11. Emotional Tentacles
12. Without A Trace
13. Gone For Long

Ad.02:
phpBB [audio]

Ad.03:
phpBB [audio]

Ad.06:

phpBB [audio]

Obszerny wywiad z członkami zespołu dot. albumu: http://fluxbpmonthemove.blogspot.com/20 ... s-4th.html

Beatport

* album na Beatporcie ekskluzywnie ukazał się 28.09, natomiast na pozostałych portalach 12.10; wyjątkowo przyjąłem jako wiążącą tę drugą datę, by wydawnictwo mogło zaistnieć w październikowej ankiecie.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: Re: Blufeld - A World Less Ordinary
Globalowicz
Awatar użytkownika

Odsłuch dostępny na Spotify:
https://open.spotify.com/album/2dZqfYKOx9LI3nfoJZ9rAq

Offline Wyświetl profil  

Globalowicz
Awatar użytkownika

No muszę powiedzieć, że album bardzo dobry. Bardzo fajne, klimatyczne utwory, słuchało się tego z wielką przyjemnością :) Najlepsze są moim zdaniem utwory "The Vivid Unknown", "Emotional Tentacles" oraz tytułowy "A World Less Ordinary". Polecam się z tym zapoznać.

Offline Wyświetl profil  

Globalowicz
Awatar użytkownika

phpBB [video]

Offline Wyświetl profil  

Globalowicz
Awatar użytkownika

Kapitalny album ! praktycznie wszystkie utwory na tym krążku bardzo wysokiej jakości.
Klimat melodyjnego lekko mrocznego progresywnego trance'u wylewa się tutaj strumieniami :) Najbardziej spodobał mi się utwór nr 3 ''Out of this life'' :) reszta utworów wcale nie gorsza. Bardzo równy album o świetnym brzmieniu.
Album przesłuchałem kilka razy : w łóżku przy zgaszonym świetle, rano przed pracą potem w drodze do pracy, na treningu, wracając z treningu i zawsze kapitalnie odbierałem materiał zawarty na tym albumie.
Na prawdę klimatycznie było podczas wieczoru gdy mijałem setki świateł latarń, sklepów, centr handlowych, banków etc co tworzyło nowoczesną architekturę miasta obcować z tymi dźwiękami stwarzało to niesamowity klimat i atmosferę.
Polecam z całego serca album "A World Less Ordinary" Blufelda :) teraz za oknem jesień, którą pasuje idealnie do charakteru tego albumu. Warto i to bardzo odsłuchać chociaż raz.

Offline Wyświetl profil  

Globalowicz

W dużej mierze zgadzam się z wami, ale ja mam jeden problem z tym albumem. Podchodziłem do niego 3 razy i za każdym razem jest tak samo. Na początku jest świetnie, a w pewnym momencie robię się jakby znużony i muszę zrobić przerwę. Ale to nie znaczy, że mi się nie podoba i to jest dziwne. Moim zdaniem album jest bardzo równy i żaden utwór nie wyróżnia się jakoś szczególnie. Ciężko mi wyróżnić najlepszy i najgorszy kawałek. Wszystko jest na jednym poziomie. Tak to odbieram i może właśnie stąd się bierze to moje znużenie podczas odsłuchu. Jeszcze nie kończę przygody z tym albumem więc może coś się jeszcze zmieni.

Offline Wyświetl profil  

Globalowicz
Awatar użytkownika

@Tyczny
Serio zapodaj sobie ten album na mp3 i posłuchaj go spacerując po mieście wieczorem w drodze na zakupy etc ;) a Poznań nie brzydkie miasto ;)

Offline Wyświetl profil  

Globalowicz
Awatar użytkownika

Fajnie, że w dziale z teoretycznie niszowymi propozycjami można znaleźć albumy z brzmieniem nieraz lepszym niż najbardziej popularne wydawnictwa. 'A World Less Ordinary' to kawał świetnego, niekiedy żywego, progresywnego grania, z którego najbardziej przypadł mi do gustu 'Out Of This Life'. Dobrze wymieszane proporcje z dodatkiem relaksującego chill outu. Słucha się tego bardzo przyjemnie zarówno w ciszy i skupieniu jak i w tle. Mi mimo kilkukrotnego zapoznawania się z materiałem ta przeszło godzina zleciała bardzo szybko.

Offline Wyświetl profil  

Moderator
Awatar użytkownika

O mój Boże, co za kawał fantastycznego grania! To śmiało mogłaby być płyta roku! Że ja dopiero teraz znalazłam chwilę czasu w aucie, by to odsłuchać... grzech! FENOMENALNY album!

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.