Kliknij po Koszulki GlobalTrance.pl
Dzisiaj jest pt 19 lip, 19 16:04

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 260 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Globalowicz

Według mnie Ferry Corsten - Beatiful jest niezły :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Moderator
Awatar użytkownika

jak dla mnie, też Ferry Corsten, ale inny track - Holding On w remixie Above &Beyond, ewentualnie Feel You, z płyty Twice in a Blue Moon. Generalnie mam taki problem, że tych "jedynych" utworów, paradoksalnie mam kilka. Ale kawałkiem wszech czasów zapewne powinno być Delerium z nieśmiertelnym, milion razy miksowanym "Silence"

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Globalowicz

Ciężko jest wybrać jeden najlepszy. Zresztą według mnie jest to niemożliwe. Podam parę tak z pamięci:

Chicane - Saltwater
Blank & Jones - Dj Culture
Cosmic Gate - Exploration of Space
The Bass Tarts - Summer In Space
Blank & Jones - Cream (Paul van Dyk remix)
William Orbit - Barber's Adagio For Strings (chyba można zaliczyć)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: Re: Najlepszy trancowy kawalek wszechczasow
Globalowicz
Jednego utwóru chyba nie sposób wybrać, ale jeśli mierzyć to ilością odsłuchów to moim numerem jeden jest Gaia - Tuvan (Original Mix).
Za kilka lat ten kawałek będzie pewne tak samo legendarny jak remiks Tiesto do Silence.

Offline Wyświetl profil  

Globalowicz
Awatar użytkownika

a wiec jeszcze raz ;p moj number 1 wszechczasow ... kocham :heart:
phpBB [video]

Offline Wyświetl profil  

Globalowicz
Awatar użytkownika

Dla mnie niekwestionowanym numerem jeden jest Arksun - Arisen (Original Mix) :heart:
Tak jest i będzie. Tego już nikt i nic nie zmieni :)

phpBB [video]

Offline Wyświetl profil  

Globalowicz
Awatar użytkownika

Dla mnie numerem jeden zawsze był, jest i będzie remiks Tiesto do "Silence" Delerium. Po prostu cudo! :)

phpBB [video]

Offline Wyświetl profil  

Globalowicz
No, pewnie większość wskazałaby na Silence Tiesto, choć moim zdaniem remix do Voyage był odrobine lepszy :]

Offline Wyświetl profil  

Globalowicz
Awatar użytkownika
Trance to tak wspaniała muzyka, że ciężko wybrać ten jeden kawałek. Ale mój wybór padł jednoznacznie w 2011 roku, był lipiec, Sunset Music Awards podczas Sunrise, gra Dj Kris i zapowiada, że teraz zabrzmi kawałek wszechczasów kołobrzeskiej sceny i absolutny nr. 1, czyli Andain- Beautiful Things Gabriel & Dresden Unplugged Mix. Jak dodał do tego w najpiękniejszym momencie utworu cytat, że Wspomnienia to najważniejsze co nam pozostaje, zapamiętujemy te najważniejsze płynące z głębi serca...noc i dzień tego wakacyjnego weekendu pozostawiły nam kolejne jedyne i niezapmniane...WSPOMNIENIA to miałem po prostu łzy w oczach. Absolutny nr 1 ;) Na II miejscu Luminary - Amsterdam (Smith & Pledger Remix) :) jak miałbym wybierać..

Offline Wyświetl profil  

Globalowicz
Awatar użytkownika

widzę, że wiele osób wskazuje na Silence, zresztą już raz został wybrany no.1; osobiście nie mam nic do zarzucenia temu utworowi, poza tym, że trochę mi się już przejadł. mam kilka typów, dorzucę Chicane - Saltwater :)

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Moderator
Awatar użytkownika

Mam w głowie naprawdę wiele świetnych kawałków, ale może w tej chwili wskażę dwa, jeden mocno upliftingowy, drugi trochę bardziej progowy. Są to:
Alt+F4 - Alt+F4
LSG - Netherworld (Oliver Prime Remix)

Offline Wyświetl profil  

Globalowicz
Awatar użytkownika

Jak wielu z was mam duży problem z wybraniem tego jedynego bo było ich naprawde kilka-kilkanaście, ale po dłuższym zastanowieniu się mam kilka typów

Chicane - Saltawater - wielki i legendarny :heart: :heart:
Hydroid - Atlantis - pamięta ktoś to w ogóle ? :P
M.O.R.P.H - Conseqence (Benicio Remix) - Sensation White to były czasy :D
Solar Fields – The Sight is White
A Boy Called Joni – Green Astronauts (Original Mix)

Offline Wyświetl profil  

Globalowicz
Awatar użytkownika

Najlepszym trancowym kawałkiem wszechczasów jest dla mnie Energy 52 - Cafe Del Mar - po prostu utwór doskonały. Pozostałe dwa to też najwyższa półka. Wszystkie poznałem w kinie na filmie Human Traffic. Film mnie poraził, muzyka również. To było jak dotąd najlepsze połączenie filmu i muzyki. No jeszcze Incepcja jest na takim samym poziomie.

1. Energy 52 - Cafe Del Mar

2. Age of love -Age of love

3. Durango - 5.55

phpBB [video]

phpBB [video]

phpBB [video]

Offline Wyświetl profil  

Globalowicz
Awatar użytkownika

Mógłbym się jeszcze nad Serenity rozwodzić ale to
https://soundcloud.com/orkidea/orkidea-beautiful

Orkidea - Beautiful

Jest dla mnie totalne mistrzostwo, track który trafia 98% w mój gust. Uwielbiam utwory wielopłaszczyznowe, gdzie za każdym odsłuchem mogę badać inną część utworu, rozdrabniać go... Lubię też tracki napędzane w 3 stopniach (a to ma Serenity choćby).

Ale też powiem, że jeszcze bardziej idealny track jeszcze nie powstał, musiałby zawierać domieszkę moich top tracków. Trochę arminowego dutchu, trochę orkideowego progresywa, trochę mroczności basila o'glue, trochę baelaru od sunloungera i szczypta solarstone. <3

szklarzu: dobry wybór, jednakże 24 Hours to szczyt jak dla mnie

Offline Wyświetl profil  

Globalowicz
Awatar użytkownika

Stijan pisze:
szklarzu: dobry wybór, jednakże 24 Hours to szczyt jak dla mnie

tak, tak to dzieki anjunabeats, dzieki Mat Zo - Synapse Dynamics wrocilem do słuchania muzyki trance po kilku latach. Wczesniej porzucajac trance na rzecz hardstyle i hardcore (do tej pory posiadam całkiem spora kolekcje kompilacji Thunderdome czy Terrordrome).Wiec Synapse Dynamics to moj niekwestjonowany numer jeden. I bardzo sentymentalny kawalek jak dla mnie. Bo to wlasnie dzieki niemu wrocilem na 'stare smieci'
24 Hours tez solidne ale bez fajerwerkow :P

Offline Wyświetl profil  

Globalowicz
Awatar użytkownika
Bardzo ciężki temat. Ktoś tu wspomniał że ograniczanie wyboru do jednego utworu wobec takiej palety stylów i dźwięków to brak szacunku dla tej muzyki, może coś w tym jest. Mimo wszystko sam coś od siebie spróbuję dodać.
Czuje się czasem nieswojo w takich tematach, bo niestety trens było mi dane poznać gdy lata jego świetności zaczynały przemijać. Jeśli czegoś żałuje w swoim życiu to tego, że nie urodziłem się kilka-kilkanaście lat wcześniej, by dorastać i mieć okazję bawić się na imprezach klimatu lat '90, czy nawet późnych '80 (pomijając fakt, że musiałbym ich szukać dosyć daleko od miejsca zamieszkania). Dziś mogę tylko wyobrażać sobie, jak by to było słuchać na żywo DJów, którzy tworzyli numery ponadczasowe dla transu, które ja mogę pamiętać co najwyżej z dzieciństwa z kaset. Odkrywanie Old Trance to coś pięknego, wciąż wpadają mi w ręce nowe tytuły i wiele z nich po prostu pachnie tamtymi latami. Czuć ten powiew, całą ideę tego gatunku, prądu...

...i w tym wypadku bezapelacyjnym zwycięzcą jest Southside Spinners - Luvstruck. Jedyny utwór formacji w takim składzie (w niej m.in. MarcoV). Jeśli Trance byłby piłką nożną, to ten utwór bez wątpienia byłby hat trickiem w debiucie. Motyw <3 To było wtedy kluczem. Mój komputer mocno by się zawiesił, gdyby miał zliczyć ile razy numer ten odtwarzałem. Bez względu na miks (mając na myśli wersje starsze) - w każdej wersji utworu jest dusza, czyli coś czego w tej muzyce nie słyszałem od ładnych paru lat. Magia w najczystszej postaci.
phpBB [video]

Na drugim miejscu utwór, którego kątem oka nigdzie tutaj nie dostrzegłem, a towarzyszy mi od dosyć dawna. Zaryzykuję nawet, że mógł być to pierwszy trens, jaki trafił do moich uszu. Kolejny legendarny motyw, który zna niemal każdy. Ostatnio byłem na jakiejś zabawie z gatunku "byle pier....neło" i pojawił się ten numer w wersji nowoczesnej, czyli beznadziejnej. Niby profanacja, ale ludzie nucili motyw pełnym gardłem, głośniej niż reklamy na polsacie. Każdy zna, nie trzeba chyba dużo pisać. Moja ulubiona wersja:
phpBB [video]

Oprócz tego wiele utworów, które towarzyszą mi odkąd pamiętam - Nightfly, Cream w mixie PvD, wybitny (!) remix Tiesto do Tears of The Moon. czy z nowszych Burned with Desire bądź Air For Life w magicznej interpretacji Airwave.
Autor tematu prosił o numer, który łamie serducho - więc tutaj przeskoczę parę lat do przodu. Utwór, który wstawiam poniżej to dla mnie definicja trensu, który mnie zauroczył, i który do dziś najbardziej lubię - mniej euforyczny, bardziej mroczny, smutny i klimatyczny. Duża kultura dźwięku. Samo intro pozwala mi się rozpłynąć kiedykolwiek bym go posłuchał. W całości z albumem, który otwiera, trudno się nie zakochać. Jeśli ktoś spytałby dlaczego słucham tej muzyki, pokazałbym mu właśnie tą kompozycję. Poezja.
phpBB [video]

Offline Wyświetl profil  

Globalowicz
Awatar użytkownika

kendziooor dobrze napisane! Bravo za gust muzyczny ;)

Offline Wyświetl profil  

Globalowicz
Awatar użytkownika
Dzięki szklarzu! Myśle, że my wszyscy jako słuchacze trensu, możemy powiedzieć o sobie że mamy dobry gust :D

Offline Wyświetl profil  

Globalowicz
Humate - Love stimulation
Tiesto - Traffic
Alex M.O.R.P.H. - Walk the edge
Paul van Dyk - Don't deserve you
Gai Barone - Alicudi

przy tym CIARY są zawsze :D

Offline Wyświetl profil  

Globalowicz
traffic!:D

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 260 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.