Kliknij po Koszulki GlobalTrance.pl
Dzisiaj jest pt 09 gru, 16 00:58

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Nagłośnienie...
Globalowicz
Awatar użytkownika

Witam serdecznie...

Jako, iż od kilku dni, mój dotychczasowy sprzęt muzyczny, który posiadam od bardzo bardzo dawna, zaczyna mi, że tak powiem- dokuczać hehe. A dla człowieka, który krystaliczną jakość dźwięku, czerpanie przyjemności ze słuchania muzyki traktuje jako priorytet w życiu codziennym. To chciałbym się zwrócić do Was z ogromną prośbą o przedstawienia mi, podsunięcia jakiegoś ciekawego pomysłu na skompletowanie taki zestawu muzycznego. Co wybrać etc, konkretne marki, modele, ceny również mile widziane.

Z góry mówię, że głośniki multimedialne do PC odpadają, bo wiadomo nie są one w stanie dorównać typowym wolno stojącym kolumną + wzmacniacz etc. No chyba, że ktoś mi przedstawi i poprze konkretnymi argumentami, przykładami którymi jest w stanie obalić tę tezę, to z chęcią wysłucham i oczywiście rozważę propozycję.

Cena oczywiście nie gra aż tak poważnej roli, no nie kupię na dzień dzisiejszy czegoś w stylu Harman Kardon czy Bang & Oloufsen (marzenie) za 7000pln bo na to mnie nie stać... Więc takie wiadomo przyziemne hehe. Ale tym niech potencjalni pomocnicy w wyborze na razie się nie sugerują. Po prostu bardzo dobry sprzęt, ma czysto grać, a nie dudnić basami, trzeszczeć etc. Zresztą wiecie o co chodzi, też jesteście mellomanami... ;)

Z góry serdecznie dziękuje...
Pozdrawiam...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Globalowicz

amplituner Onkyo TX-SR605 (ok 1700zł), ten mogę polecić, jeśli masz budżet oczywiście :)
co do kolumienek, można spróbować ProTonsil Siesta (ok 1800zł para), ponoć jak się je wygrzeje to graja naprawdę bardzo dobrze. A znając stare dobre kolumny tonsila, można by im zaufać chyba ;)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Globalowicz
Awatar użytkownika

Saiyan pisze:
amplituner Onkyo TX-SR605 (ok 1700zł), ten mogę polecić, jeśli masz budżet oczywiście :)
co do kolumienek, można spróbować ProTonsil Siesta (ok 1800zł para), ponoć jak się je wygrzeje to graja naprawdę bardzo dobrze. A znając stare dobre kolumny tonsila, można by im zaufać chyba ;)

Tonsile polecasz. Dużo osób sobie chwali sprzęt więc coś w tym musi być. A powiedz mi, może się znasz. Porównując kolumny KEF iQ 90 albo 70 z Tonsilem. I czy np. jesli zakupiłbym te 90'ątki, to czy konieczne by było dokupienie dodatkowych kolumn np. na tył, ewentualnie, centralny i sub. Czy 90'ątki w zupełności wystarczą by uzyskać pożądany efekt. No i oczywiście amplituner, hmm tu wybór jest szeroki. Hmm...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Globalowicz

Nie znam tych kolumienek co podałeś, nawet chyba nic o nich nie czytałem, ale wydaje mi się, że jeśli nie będziesz oglądał jakiś filmów w 5.1, dts czy innych wielokanałowych, to dwie kolumny wystarczą w zupełności. Ewentualnie subka dorzucić, ale takie dobre kolumny same w sobie generują dobry bas. A po co sztucznie rozdzielać stereo (mp3, cd audio) na jakieś przestrzenne, wiele to nie da, a nawet bym powiedział, że jak chcesz mieć czyściutki dźwięk, to po co go zniekształcać falami dźwiękowymi od tyłu? (bo zejdą się z tymi z przednich, a z tylnych i przednich poleci to samo). Może się mylę, ekspertem nie jestem, w tym co pisze, ale tak mi się przynajmniej wydaje.

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.