Kliknij po Koszulki GlobalTrance.pl
Dzisiaj jest wt 15 paź, 19 04:31

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 91 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Globalowicz
Awatar użytkownika

prezestychy pisze:
Tak jak wspominałem,Uniwersum Metra ciąg dalszy :D
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/108924/piter

Poluję na tą książkę. Na półce obie części metra od Gluhovskiego ,i tego nie może zabraknąć :D

Facebook Fan Page
Mixcloud

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Globalowicz
Awatar użytkownika

W empiku są ;) a w czerwcu wychodzi kolejna której akcja, tak jak PITERa ,toczy sie w Petersburgu :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Globalowicz
Awatar użytkownika

Ian R. MacLeod - Dom burz
Catherynne M. Valente - Palimpsest
Stepan Chapman - Trojka
Hal Duncan - Atrament
Grzegorz Drukarczyk - Bogowie są śmiertelni

Niedawno dołączyły do mojej kolekcji :)

[ Dodano: Pon 18 Cze, 12 09:46 ]
Obrazek

David Weber, autor kilku powieśći SF napisanych razem z Steviem White’em, ale przede wszystkim słynnego cyklu określanego zazwyczaj jako „Honor Harrington”. Jest jednym z trzech – obok Davida Drake’a i Stephena M. Stirlinga – najlepszych twórców militarnej fantastyki naukowej.

Za kilka dni przybędzie do Polski - to wizyta, na którą czekają tysiące fanów jego twórczości.

20-27 czerwca 2012 r.

Autor będzie gościć w Polsce na zaproszenie Domu Wydawniczego REBIS i odwiedzi następujące miasta:
20 czerwca – Warszawa, godz. 19.00, EMPiK Junior – spotkanie z autorem
23 czerwca – Nidzica (Międzynarodowy Festiwal Fantastyki), godz. 11.00 – spotkanie z autorem
25 czerwca – Poznań, godz. 18.00, EMPiK (Ratajczaka) – podpisywanie książek
26 czerwca – Poznań, godz. 18.00, Uniwersytet Ekonomiczny Poznań, Al. Niepodłegłości 10 – spotkanie z autorem
27 czerwca – Wrocław, godz. 18.00, EMPiK Renoma (Świdnicka) – spotkanie z autorem

[ Dodano: Pon 18 Cze, 12 12:14 ]
Jeszcze jeden news - niedługo, bo już 27 czerwca br. w sprzedaży pojawi się książka Diablo: Zakon

Obrazek

Cytuj:
Deckard Cain ostatni z horadrimów, jedyny żyjący członek tajemniczego legendarnego zakonu. Powołani przez archanioła Tyraela horadrimowie przyjęli na siebie święty obowiązek – przysięgli ścigać i zgładzić trzech Najwyższych Złych: Diablo – Władcę Grozy, Mefista – Władcę Nienawiści, i Baala – Władcę Zniszczenia. Jednak zadania tego dopełnili przed laty i z upływem kolejnych dekad ich siły malały. W końcu horadrimowie stali się tylko legendą. Pozostałości ich rozległej wiedzy historycznej i taktycznej, ich całej mądrości, zmieściły się w torbie jednego starego człowieka. Człowieka, którego z dnia na dzień coraz bardziej przygniata troska.

Szept mroku wypełnia powietrze, słychać wciąż to nowe pogłoski o nadchodzącej ciemności, o inwazji demonów, która świat obróci w niwecz.

I nagle wśród opowieści o rychłej zagładzie Deckard Cain trafia na wieść niezwykłą, wieść budzącą nadzieję w równej mierze co i lęk. Wieść, która może być zapowiedzią zarówno zagłady, jak i zbawienia świata śmiertelnych. Deckard Cain nie jest jedynym. Są jeszcze inni horadrimowie, a on musi ich odnaleźć i dowiedzieć się, dlaczego ukrywali się przed nim, który jest im bratem.

W poszukiwaniu zaginionych członków zakonu horadrimów Cain znajduje niecodziennego sojusznika. Leę, dziewczynkę zaledwie ośmioletnią. Wielu jednak wierzy, że nosi ona w sobie przekleństwo. Czy to właśnie jest jej tajemnica? Czy dlatego o dziewczynce wspominają przepowiednie wieszczące Koniec Dni? A jeśli Cain odnajdzie zaginionych horadrimów, czy zdołają oni wydźwignąć zakon z mroków niepamięci i wypełnić zadanie, jakie im przeznaczono?
Pytań jest coraz więcej, a Deckard Cain musi znaleźć odpowiedzi…
Zanim będzie za późno.

Dla fanów gry to raczej must have :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Globalowicz
Awatar użytkownika

Marrel pisze:
prezestychy pisze:
Tak jak wspominałem,Uniwersum Metra ciąg dalszy :D
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/108924/piter

Poluję na tą książkę. Na półce obie części metra od Gluhovskiego ,i tego nie może zabraknąć :D

http://metro2033.pl//uploaded/design/bi ... 689200.jpg
To są książki wydane już w Rosji ;) mam nadzieje że u nas też zostaną wydane. Akcje dzieją sie m.in w Londynie i Kijowie ;) czekamy na metro warszawskie albo na ocalałych górnikach z którejś kopalni :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Globalowicz
Awatar użytkownika

jakiś czas temu pochłonąłem Ubika od Philipa K. Dicka, potem zabrałem się za Blade Runnera tego samego, ale jakoś strasznie powoli mi idzie

czas chyba sobie zrobić przerwę od sci-fi i zabrać się za Trylogię Husycką Sapkowskiego :)

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Globalowicz
Awatar użytkownika

Aktualnie :

Obrazek

A po tym prawdopodobnie zajmę się :

Obrazek

Lub jeśli nie znajdę czasu to na 150% : Prawo Cywilne , Kodeks Karny i Wykroczeń , Prawo Międzynarodowe , Prawo Administracyjne ... i parę innych ... 'ciekawych' pozycji ; ))

Facebook Fan Page
Mixcloud

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Globalowicz
Awatar użytkownika

A u mnie na tapecie "Kolory sztandarów" Tomasza Kołodziejczaka, a w planach pierwszy tom "Pana Lodowego Ogrodu" Grzędowicza (czas nadrobić zaległości, bo podobno to jedna z najlepszych serii rodzimego SF).

Czytałem "Wieki światła" i "Vericonum", ale strasznie ciężko mi szło, więc obydwie odłożyłem na półkę mniej więcej w połowie każdej z nich :/ Niech będzie przeklęta mała czcionka w książkach z Uczty wyobraźni - strasznie się męczę czytając takie małe litery :/

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Globalowicz
Awatar użytkownika

Luca Cailoli ''Ronaldo Obesesja Doskonalosci'' oraze Erique Ortego ''Iker Casillas Skromnosc Mistrza'' nowe nabytki.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Globalowicz

Andrea Sachs, dziewczyna z małego miasteczka, poszukuje w Nowym Jorku pracy w branży dziennikarskiej. Nieoczekiwanie zdobywa posadę asystentki u Mirandy Priestly, wpływowej redaktor naczelnej miesięcznika Runway. Szybko przekonuje się, że Miranda to klasyczny szef z piekła rodem...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: Re: Książki, książki, Książki...
Globalowicz
Awatar użytkownika
Hmmm...Kryminały, science fiction i fantasy moje ulubione rodzaje książek. Raz przeczytałam Romans , męczyłam się z tą książką ,że ojej...;/ Wszystko takie przewidywalne...Przeczytałam początek i już wiedziałam co będzie na końcu ;p;p No ,ale ,że mi się strasznie nudziło ,bo laptop się rozwalił to z nudów się zmusiłam do jej przeczytania mimo wszystko...;p Ale wiem jedno : nigdy więcej...;p Książka musi od samego początku trzymać w napięciu, musi być dobra rozkmina , muszą być akcje które nie zdarzają się na co dzień , a nie jakieś proste sytuacje typu: szła ,on szedł, przewrócili się na siebie,spojrzeli,ona miała kogoś ,on miał kogoś,ale na końcu i tak są ze sobą...K**** niezłe rycie bani...:D

Offline Wyświetl profil  

Globalowicz
Awatar użytkownika

odkurzę stary temat :P
zabrałem się za sagę G.R.R. Martina Pieśń Lodu i Ognia, tom 1: Gra o Tron,
ta książka jest jeszcze lepsza niż serial :)

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Globalowicz
Awatar użytkownika

Ja ostatnio przeczytałem Ja, Gelerth Pasikowskiego. Zacna książka sf. Po za tym tyram wszystko jak leci od Pilipiuka. Czego by nie napisał, wchodzi mi jak w masło. Ostatnio "Wampir z MO". Do tego polecam serie Bretta "Malowany Człowiek", "Pustynna Włócznia" oraz "Wojna w Blasku Dnia" świetnie książki.
Sam się przymierzam dopiero do cyklu Gry o Tron. Podoba mi się to, że osoby które oglądają serial narzekają na to, że wszystkich mordują. :D Więc pomyślałem sobie, że oglądanie serialu zacznę od przeczytania książki.

Transmission VI, ATB in Concert IV, ASOT450, Electrocity V, TATW, Armin Only Mirage, enTrance, Global Gathering, Dayglow Gdynia, Full On Ferry, GTEuphoria, Planeta Born To Party, SummerCity, Electrocity 7, We Are One 2013, Sunrise 2014, We Are One 2014, FSOE400, Parov Stelar 2016, Capital of Rock 2016, Lindsey Stirling 2017, Opener 2017, Tauron Life Festival Oświęcim 2017

Offline Wyświetl profil  

Globalowicz
MichuB pisze:
odkurzę stary temat :P
zabrałem się za sagę G.R.R. Martina Pieśń Lodu i Ognia, tom 1: Gra o Tron,
ta książka jest jeszcze lepsza niż serial :)

Serial powstaje na podstawie książek i jest dość wiernie odwzorowany :) wiadomo, że nie da się wszystkiego odtworzyć, ale aż takich braków jak przy Tolkienie nie ma.

Offline Wyświetl profil  

Moderator
Awatar użytkownika

3 i 4 sezon zupełnie przestaje się zbiegać z książką - są momenty których w książce nie było albo zmieniają kontekst więc średnio zgadzam się z tym, że to wierne odwzorowanie. Całe szczęście i jedno i drugie ma niesamowicie wysoki poziom - czyta się i ogląda z natchnieniem :)

Offline Wyświetl profil  

Globalowicz
Ostatnio szukam czegoś ciekawego z s-f (nie fantasy), czegoś w cyberpunkowym klimacie ale to nie takie proste. Strasznie męczę już od dawna Rzekę Bogów ale ciężko mi się wkręcić w wątek. Ślepowidzenie było całkiem niezłe, choć też dość dziwne. Palimpsesta przeczytałem ze 150 stron i już mi się znudziło.
Jeśli znacie jakieś mroczne powieśći s-f, będę wdzięczny za propozycje. Metro oczywiście czytałem.

Offline Wyświetl profil  

Moderator
Awatar użytkownika

Ja czytam ostatnio Greya...
Żartowałem.
Kupiłem w księgarni następne przygody "najsłynniejszej ćpunki świata" czyli Christiane F. Zupełnie przypadkowo idąc do warszawskiego Maca zobaczyłem z siostrą plakat tego sequela przygód "My Dzieci z Dworca Zoo". Jestem wielkim fanem ludzi, którzy niszczą sobie życie, stają się zerem, ale potem z tego wychodzą, stąd zainteresowanie tematyką narkotykową czy alkoholową. Co ciekawe pan w Matrasie ewidentnie był na jakimś opioidzie, bo ledwo mówił i miał przymknięte oczy tzn. noddował - rozpoznaję takich na kilometr. Bardzo klimatyczny zakup nie mniej jednak :) Od jutra czytam bo już wróciłem do domu. "Dzieci z Dworca Zoo" mam w jednym palcu, przeczytałem i pooglądałem chyba 10 razy.

Offline Wyświetl profil  

Globalowicz
Awatar użytkownika

Ivcoe pisze:
3 i 4 sezon zupełnie przestaje się zbiegać z książką - są momenty których w książce nie było albo zmieniają kontekst więc średnio zgadzam się z tym, że to wierne odwzorowanie. Całe szczęście i jedno i drugie ma niesamowicie wysoki poziom - czyta się i ogląda z natchnieniem :)

może te różnice biorą się stąd, że akcja Nawałnicy Mieczy dzieje się także równolegle do narracji ze Starcia Królów (przynajmniej tak Martin we stępie pisze), coś musieli scenarzyści zmienić, żeby serial miał ręce i nogi

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Moderator
Awatar użytkownika

Teoretycznie na początku były 'różnice czasowe', teraz to są znaczne różnice w treści - w serialu dorzucono kilka nieistniejących faktów, pozmieniano bieg pobocznych wydarzeń. W zasadzie takich zabiegów było multum, chociaż nie wpłynęły one tak bardzo na merytorykę i przesłanie.

Offline Wyświetl profil  

Globalowicz
Ja obecnie czytam "Milenium: Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet" S. Larsson. Wcześniej oglądałem film (obydwie wersje) - zobaczymy czy nie powinno to być na odwrót, ale czasu nie cofnę ;)

Offline Wyświetl profil  

Globalowicz
Trylogia Millenium to prawdziwa perła wśród kryminałów. A druga część to chyba najlepsza książka jaką czytałem. Wydałem dużo pieniędzy na te pozycje ale było warto.

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 91 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.