Kliknij po Koszulki GlobalTrance.pl
Dzisiaj jest pt 21 lut, 20 09:19

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Kolejna edycja GTDJC (007) - Wasze propozycje, zmiany
Administrator
Awatar użytkownika

Miło nam ogłosić, że już planujemy kolejną edycje GlobalTrance DJ Competition. Zapraszamy serdecznie do udziału. Z edycji na edycje widzimy coraz więkdze zainteresowanie oraz coraz wyższy poziom. Liczymy, że i tym razem tak będzie.

Jako, że ten konkurs nie może odbyć się bez uczestników, a także publiczności dlatego chcemy wiedzieć jakie są Wasze oczekiwania co do kolejnej edycji GTDJC. W związku z tym chcielibyśmy poznać Wasze pomysły na kolejną edycję. Co byście chcieli zmienić, dodać, co chcecie nam zaproponować w kolejnej edycji.

Start i rozpoczęcie zbierania zgłoszeń planujemy na początek lipca.

Ostatnio zmieniony pn 15 cze, 09 17:13 przez KAZO, łącznie zmieniany 1 raz

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Globalowicz

W zeszłej edycji było na prawdę sporo setów, przesłuchanie wszystkich raczej jest mało wykonalne i stąd pomysł, żeby każdy nagrywający seta na konkurs zawarł informacje o gatunku/klimacie w jakim utrzymany jest set (jako warunek konieczny). Pozwoli to na zobrazowanie i uszykowanie się czasowo, aby nie przegapić tych setów które nam szczególnie będą odpowiadać. Może to i jest trochę "niesprawiedliwe", że z góry zakładam, iż wszystkich setów nie chce przesłuchać, ale wiadomo, że skoro ktoś nie lubi np, electro, to nawet jak wysłucha takiego seta to i tak nie zagłosuje na to, bo mu się nie będzie podobał, a jeśli nawet to i tak pewnie bardziej przypadnie mu do gustu set w klimatach w których się lubujemy :)

Może trochę zawile napisałem, ale jest wczesny ranek i jeszcze ciężko się formułuje myśli ;D niemniej jednak mam nadzieje, że zrozumieliście o co mi chodzi :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Globalowicz
Awatar użytkownika

Wiele zalezy od tego jak sie patrzy na tresc seta . Jedni patrza na technike inni na zawarta muzyke jeszcze inni na obydwa aspekty . Jezeli mamy 2 sety gatunkowo podobne i techniczne nie naganne z tym ze jeden zrobiony na sprzecie a drugi np. sklecony na abletonie to ocziwiste ze bardziej wartosciowy set to ten zrobiony na sprzecie . Dlatego moim zdaniem powinno to by jakos uregulowane . Pozniej mamy 30 setow nagranych bez wysilku przy pomocy funkcji sync i jest to troche niesprawiedliwe , bo jeden na odwal zrobi seta i dorzuci do kupy a drugi wykazuje wiecej staran . :P

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
na czym nie grasz set powinien byc czysty bez koni

a potem patrzysz na klimat seta i czy byl on zmiksowany z jakas mysla czy po prostu sklecenie paru hiciorow na ostatnie 32 bity

Tytuł:
Sai pisze:
każdy nagrywający seta na konkurs zawarł informacje o gatunku/klimacie w jakim utrzymany jest set

Czasami sety nie mieszczą się w żadnych ramach. Co wtedy wpiszesz? "Gatunek: ch.. wie jaki"?

Garrett pisze:
Jezeli mamy 2 sety gatunkowo podobne i techniczne nie naganne z tym ze jeden zrobiony na sprzecie a drugi np. sklecony na abletonie to ocziwiste ze bardziej wartosciowy set to ten zrobiony na sprzecie .

Niby dlaczego "bardziej wartościowy"? Ja tam nie zaglądam nikomu w konsoletę (niech sobie to nawet klei na taśmach szpulowych) - ważne jest jak się tego słucha i czy ma się ochotę rozkręcić to głośniej czy natychmiast wyłączyć.

Garrett, w ten sposób mógłbyś też rozgraniczać sety grane na CDJ-100 i CDJ-1000 bo w tym drugim przypadku, to prawie jak auto-sync i w ogóle jest dużo łatwiej... Tylko po co.

Garrett pisze:
Pozniej mamy 30 setow nagranych bez wysilku przy pomocy funkcji sync i jest to troche niesprawiedliwe , bo jeden na odwal zrobi seta i dorzuci do kupy a drugi wykazuje wiecej staran . :P

Raz, że w Abletonie (o którym pisałeś wcześniej) nie ma "funkcji sync" (loopy musisz sobie przygotować i powarpować sam, co jest BARDZO czasochłonne), dwa, że granie z Abletona wcale nie jest takie proste jak się wydaje. Trzy, że ja np. do grania swoich setów używam nie tylko Abletona ale też hardware i jak mnie wtedy zakwalifikujesz?

IMHO niech sobie każdy gra z czego chce. Jak ktoś jest dupa nie didżej, to nawet składając seta w Acidzie wyjdzie crap.

W ogóle jestem przeciwny jakimkolwiek ograniczeniom i ustawianiu grających w szeregu. Niech się każdy pokaże z tym co ma jak tylko potrafi, niech się wybije ponad resztę i będzie na tyle outstanding żeby nie było wątpliwości. Chyba właśnie o pomysłowość chodzi, a nie jak w ChRL - wszyscy jednakowo.

KD3 pisze:
czy byl on zmiksowany z jakas mysla czy po prostu sklecenie paru hiciorow na ostatnie 32 bity

+1

Tytuł:
To pisałem ja, Raptorecki. ;-)

Tytuł:
Administrator
Awatar użytkownika

O przy okazji wyszło, że tu goście mogą pisać :P Tzn mogli :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Globalowicz
Awatar użytkownika

w sumie to też jestem za tym że nie ważne na czym ważne jak, tak żeby miało ręce i nogi, jakiś ciekawy klimat który dawał by do zrozumienia że autor faktycznie chce zaprezentować słuchaczom coś ciekawego a jego set nie jest tylko przypadkową układanką kilku czy kilkunastu numerów, chociaż z drugiej strony takie abletonowe megamixy (coś w stylu jak najwięcej i żeby zrobić furrorę :D ) to wg. mnie też nie jest najlepszy pomysł na set konkursowy ale nie wnikam każdy niech robi jak mu się podoba :)

nie pamiętam już gdzie to przeczytałem ale coś mi się obiło o uszy że ktoś zaproponował pomysł żeby podzielić sety na kilka gatunków i z każdego z nich wyłonić zwycięzcę poszczególnej kategorii, wydaje mi się że mógłby to być niezły pomysł gdyby nie to jak już wyżej wspomniano w secie może występować więcej gatunków i mógłby się zrobić bałagan, poza tym chyba byłoby to dość czasochłonne potem dzielić je jeszcze na gatunki :)

jeżeli chodzi o sprawę oddawania głosów to sam nie wiem co było by lepszym rozwiązaniem ale wydaje mi się jednak że ten dawny system z jury był lepszym rozwiązaniem od samych głosów forumowiczów, dlaczego? jury musiało by przesłuchać wszystkie konkursowe sety które potem byłyby oceniane, a w przypadku głosów forumowiczów to różnie bywa ktoś przesłucha jakieś sety, ktoś przesłucha inne...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Globalowicz
Awatar użytkownika

Anonymous pisze:
Sai pisze:
każdy nagrywający seta na konkurs zawarł informacje o gatunku/klimacie w jakim utrzymany jest set

Czasami sety nie mieszczą się w żadnych ramach. Co wtedy wpiszesz? "Gatunek: ch.. wie jaki"?

Garrett pisze:
Jezeli mamy 2 sety gatunkowo podobne i techniczne nie naganne z tym ze jeden zrobiony na sprzecie a drugi np. sklecony na abletonie to ocziwiste ze bardziej wartosciowy set to ten zrobiony na sprzecie .

Niby dlaczego "bardziej wartościowy"? Ja tam nie zaglądam nikomu w konsoletę (niech sobie to nawet klei na taśmach szpulowych) - ważne jest jak się tego słucha i czy ma się ochotę rozkręcić to głośniej czy natychmiast wyłączyć.

Garrett, w ten sposób mógłbyś też rozgraniczać sety grane na CDJ-100 i CDJ-1000 bo w tym drugim przypadku, to prawie jak auto-sync i w ogóle jest dużo łatwiej... Tylko po co.

Nie powiesz mi ze gosc ktory klepie seta na traktorze i uzywa tylko sync wsiada na pioneera nawet 1000 i robi to samo , prosze Cię . Chodziło mi oto ze jest bardziej wartościowy , dlatego bo wymaga wiecej umiejętności i wszechstronności dlatego gośc który coś takiego potrafi ma u mnie większy SZACUN .

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Globalowicz
Awatar użytkownika

Ja bym podpiął się pod pomysł Sai'a. I nie mówce mi, że seta nie da się określić pod względem stylu. Wszystko się da, a jak jest faktycznie dużo wszystkiego, to się po przecinku wypisze te 2 style więcej. Co do punktowania to ja jestem za tym żeby była inna możliwość oddawania głosów niż do tej pory o czym już wspominałem przy którymś GTDJC. A mianowicie czemu mam obdzielać parę setów tym samym oczkiem. A jak chce wyróżnić któryś bardziej?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Globalowicz
Awatar użytkownika

Garrett pisze:
(...) SZACUN .

SZACUN :D

Una Hamm. Progressive is dead :(

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Globalowicz

Gość pisze:

odpowiedź jest bardzo prosta:
cinek pisze:
I nie mówce mi, że seta nie da się określić pod względem stylu. Wszystko się da, a jak jest faktycznie dużo wszystkiego, to się po przecinku wypisze te 2 style więcej.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Globalowicz
Awatar użytkownika

Osobiście podpisuję się obiema rękami pod propozycją przywrócenia formy wyłaniania zwycięzców przez jury + osobna nagroda publiczności. Jeśli jednak konkurs miałby pozostać na zasadach demokratycznych..

Moim skromnym zdaniem, powinna być wstępna, przeprowadzana przez jury selekcja setów przed głównym konkursem, po to, by oszczędzić słuchaczom godzin spędzonych przy kaleczeniu uszu "koniami". Nie chce w tym miejscu dyskryminować początkujących dejotów z tymczasowo mniejszymi umiejętnościami, ale to chyba ma być DJ Competiton, a nie setowe karaoke :brick:

Dopuszczone sety, podzielone na grupy w celu odizolowania od siebie całkiem róznych styli, trafiłyby pod opinię publiczności. Co do samego podziału, moja luźna propozycja to:
- techno(+minimal),
- trance,
- house(+electro),
- progressive(+deep house),
- reszta.
Zdaje sobie sprawe z tego, że nie jest to idealny podział, z reguły nie lubimy być szufladkowani.. Uplifting'owcy musieliby się pogodzić z wrzuceniem do jednego worka z resztą trancu itp itd, ale jest to moim zdaniem dość sprawiedliwy i jasny podział, w miare łatwy do zrealizowania.

Co do głosowania, imo wewnątrz grupy 5 głosów dla osoby całkowicie wystarczy, fajnie by było, gdyby np dwa głosy miały wartosc 2pkt a pozostałe trzy 1pkt (lub jaka tam kombinacja zostanie uznana za słuszną). Pozwoliłoby to wyróżnić wyjątkowe sety na tle reszty dobrych.

To tyle z moich przemyśleń i propozycji, buenos aires :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Globalowicz
Awatar użytkownika

2 grupy
Didżejos grający na sprzętos i didżejos grający na traktoros itp

w każdej grupie gatunek, moze byc tak jak zaproponowal caldi.

tyleee :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Administrator
Awatar użytkownika

antony_bright pisze:
2 grupy
Didżejos grający na sprzętos i didżejos grający na traktoros itp

Nie rozumiem to jedni są gorsi od drugich?

Co do formuły konkursu to może by spróbować zrobić to na zasadzie rund? Bo jeśli chodzi o jury to kogo chcecie w nim widzieć?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Globalowicz
Awatar użytkownika

Feles pisze:
Co do formuły konkursu to może by spróbować zrobić to na zasadzie rund? Bo jeśli chodzi o jury to kogo chcecie w nim widzieć?

Kuba Wojewódzki, Misiek Koterski, Andrzej Gołota, Hanna Lis, Renata Beger :D

Una Hamm. Progressive is dead :(

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Globalowicz
Awatar użytkownika

Feles pisze:

Również jestem za jury (+ dodatkowe TOP5 publiczności - poglądowo). W jury tak jak było kiedyś, ekipa GlobalTrance i osoby związane nie biorące udziału w konkursie. Wiem, że traktujecie to poważnie i o żadnej stronniczości nie ma mowy, więc nie widzę problemu. A chociaż będzie pewność, że osoby oceniające przesłuchają wszystkie sety (wiem, dużo tego będzie i ciężko będzie ogarnąć...).

Dodatkowo osoba zbierająca sety może zamieniać nicki na numery, tak żeby jury nie znało nicków didżejów podczas oceniania.

Skrypt głosowania można zostawić tak jak był, żeby potem ew. wrzucić poglądowe TOP5 z głosów słuchaczy.

Problem z rundami (zakładając, że będzie to np. system pucharowy - wyjście z grupy + ćwierć/półfinały) wyjdzie taki, że niektórym przyjdzie nagrać po kilka setów. I po co... No chyba, że zrobić takiego totalnego battla - każdy z każdym. Ale wtedy to się będziemy z rok konkursować. ;-)

Imho najfajniejsze były właśnie te pierwsze edycje. ;-) W zamyśle, formule i efekcie. ;-)

Pzdr!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Globalowicz
Awatar użytkownika

Zdecydowanie jestem za tym jak , było wcześniej . Grunt to dobra zabawa i posluchanie ciekawych setów , a wyłonienie zwycięscy przez jury to tylko taka wisienka na torcie podczas calej tej zabawy . Proponuje tylko ,aby kazdy wysylajacy podal gatunek lub kllimat w jakim jest zrobiony i ulozenie timetable w sposob urozmaicony aby kazdego dnia posluchac kilku klimatow zeby nie bylo monotonni .

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Globalowicz
Awatar użytkownika

Raptorek genialny pomysł z tą zmianą nazwy seta - jedna osoba NIE WCHODZĄCA W SKŁAD JURY zbiera sety i wrzuca je pod innymi nazwami - tak aby nikt nie wiedział na dobrą sprawę czyj to set. Dzięki takiemu prościutkiemu zabiegowi nikt nie będzie miał pretensji a samo głosowanie bardziej emocjonujące. Dla mnie priorytetem byłoby wprowadzenie tego w życie!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Globalowicz
Awatar użytkownika

ale oczywiscie uczestnik powinien byc powiadomiony jaki ma numer...

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.