Global Trance -
Czytaj Czytaj Imprezy Inne Nowe Wywiady

Tom Hades

Sylwetki jednego z najbardziej znanych producentów muzyki techno w Belgii nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Tom Hades, bo o nim mowa, już niebawem właściciel labela Rythm Converted odwiedzi Polskę, gdzie wspólnie z Irregular Synthem promować będą wspólną EP'kę wydaną nakładem labela Dirty Minds.

Czytaj

Zobacz wszystkie

Info
  • Ilość newsów: 5314
  • Ilość artykułów: 43
  • Ilość wywiadów: 125
  • Ilość recenzji: 1029

Dodaj nas na:

Facebook

MySpace

Twitter

Blip

[2018-07-27] Audioriver Festival 2018 - Płock, Plaża nad WisłąDodano 2018-02-02, o godzinie 07:09

Audioriver to festiwal z historią, obecny na mapie europejskich muzycznych wydarzeń od wielu lat. Charakteryzuje się nie tylko różnorodnym programem muzycznym, ale również wyjątkowym klimatem i niezwykłą lokalizacją. Piątek i sobota to nocne sety DJ-skie, live act’y oraz koncerty na nadwiślańskiej plaży oraz otwarta dla wszystkich część dzienna, goszcząca na zabytkowym Rynku Starego Miasta w Płocku. W niedzielę, już bez piasku, ale za to w promieniach słońca można bawić się lub odpoczywać w wyjątkowej lokalizacji i scenografii, która co roku ujawnia coraz ciekawsze oblicze. Audioriver co roku prezentuje widowni najsłynniejszych na świecie artystów związanych z muzyką elektroniczną, a także wykonawców ocierających się alternatywę, pop, rock, hip-hop, a nawet jazz.

Miejsce, w którym odbywa się festiwal nie jest przypadkowe – festiwal korzysta z płockiej gościnności od  2006 roku i wcale nie zamierza zmieniać lokalizacji – wręcz przeciwnie:

“Audioriver w Płocku to już 12 edycji, co daje 672 godziny festiwalu, podczas których odbyło się 827 występów – 433 polskich i 394 zagranicznych artystów. Te statystyki nie oddają jednak tego, czym dla wielu jest spędzenie nad rzeką trzech lipcowych dni i nocy. Współpraca z Płockiem jest dla nas niezwykle cenna. To malownicze, położone na nadwiślańskiej skarpie miasto z urzekającą urodą starówką,  zabytkami i kąpieliskiem właściwie w centrum, otoczone lasami i jeziorami, jest idealnym miejscem na weekend, pełnym uroku i atrakcji. Gościnność mieszkańców i włodarzy Płocka pozwala nam co roku zapraszać artystów i uczestników z całego świata do miejsca, w którym niepowtarzalny urok i atmosfera uzdrowiska nad rzeką doskonale współgrają z festiwalowymi brzmieniami” - mówi Piotr Orlicz-Rabiega, organizator Audioriver.

Dobrą atmosferę festiwali muzycznych buduje przede wszystkim publiczność, a tej w ostatni weekend lipca w Płocku zdecydowanie nie brakuje. Wszyscy, którzy byli na Audioriver chociaż raz mają z nim wiele wspomnień i skojarzeń. Wśród charakterystycznych znalazłyby się na pewno: rozterki i dylematy pod którą scenę iść, wspólnie przetańczone noce z przyjaciółmi, taniec na płockim rynku, nadwiślański świt czy piasek na plaży zamiast parkietu - można by właściwie rzec, że Audioriver to klasyka gatunku. A gdyby tak oprócz muzyki pojawiły się inne punkty programu?

“Chcielibyśmy, żeby integralną częścią Audioriver od tego roku stał się program kulturalnych wydarzeń zorganizowanych we współpracy z lokalnymi instytucjami - bezpłatnych i dostępnych dla każdego. Mamy nadzieję w ten sposób wyrazić wdzięczność mieszkańcom Płocka za bycie gospodarzami naszego festiwalu, a także zachęcić fe-stiwalowiczów do zanurzenia się w mieście, poznania jego zakamarków i poszerzenia swojego doświadczenia Audioriver o inne emocje. 2018 rok przynosi trochę zmian - współpraca z kreatywnym zespołem z Pracowni Szumu, nowa identyfikacja wizualna stworzona przez utalentowanych grafików z Hopa Studio, strona internetowa, którą już wkrótce odpalimy dzięki współpracy z doświadczonym Owls Department, twórcza współpraca z artystami z różnych dziedzin - np. wyjątkową Barrakuz, a przede wszystkim nowe myślenie o tym, co możemy zaproponować naszej widowni, która zaufa nam i przyjedzie latem do Płocka… Dużo dobra, tyle mogę na razie powiedzieć!” - dodaje Marta Berto, odpowiedzialna za komunikację Audioriver.

Jak widać festiwal czeka sporo nowości, ale nie zmienia się jedno – lineup Audioriver tworzony jest nadal przez ten sam zespół, dlatego wciąż będzie sprawiał, że z Płocka z dużym prawdopodobieństwem wrócicie niewyspani, ale za to bardzo szczęśliwi!
Dotychczas ogłoszeni artyści:

Adriatique

Amelie Lens

Architectural

Arnaud Le Texier

Ben Klock

Bjarki

Bonobo live

Break

catz n dogz

Claptone

DLR

DOC SCOTT

Dr. Rubinstein

Fred V & Grafix live

Giorgia Angiuli live

Gorgon City live

Helena Hauff

Honey Dijon

John Talabot

KAMP!

L 33

Lewis Fautzi

MacBeat

Maceo Plex

Maribou State

Monolink live

Patife

Radicall

T A K A live

Tommy Four Seven

Toronto Is Broken

Ulterior Motive

Viken Arman live

Woo York liveHarmonogram sprzedaży:

Pule karnetów są ograniczone nie tylko czasowo, ale i liczbowo, dlatego warto nie zwlekać z zakupem do ostatnich dni wybranej transzy.

http://audioriver.ebilet.pl

Karnet dwudniowy (piątek i sobota na plaży nad Wisłą):
6 listopada - 3 grudnia* - 170 zł
4 grudnia - 4 lutego* - 220 zł
5 lutego - 13 maja* - 250 zł
14 maja - 22 lipca* - 280 zł
23 lipca - 27 lipca* - 310 zł

Karnet trzydniowy (piątek i sobota na plaży + Audioriver Sun/Day)
6 listopada - 3 grudnia* - 230 zł
4 grudnia - 4 lutego* - 290 zł
5 lutego - 13 maja* - 320 zł
14 maja - 22 lipca* - 350 zł
23 lipca - 27 lipca* - 380 zł

*lub do wyczerpania puli.

Bilet jednodniowy (piątek lub sobota na plaży) - 170 zł. Dostępne od maja lub czerwca 2018.

Bilet na Audioriver Sun/Day (tylko niedziela) - 70 zł. Dostępne od maja lub czerwca 2018.

Wszystkie rodzaje biletów można kupić za pośrednictwem bileterii ebilet.pl, na http://audioriver.ebilet.pl oraz w salonach empik w całej Polsce.

4