Global Trance -
Czytaj Czytaj Imprezy Inne Nowe Wywiady

Tom Hades

Sylwetki jednego z najbardziej znanych producentów muzyki techno w Belgii nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Tom Hades, bo o nim mowa, już niebawem właściciel labela Rythm Converted odwiedzi Polskę, gdzie wspólnie z Irregular Synthem promować będą wspólną EP'kę wydaną nakładem labela Dirty Minds.

Czytaj

Irregular Synth

Irregular Synth karierę DJ'ską rozpoczął w bardzo młodym wieku w Neapolu, miastu, z którego pochodzi wielu znanych artystów gatunku Techno. Dziś, dzięki swojemu unikalnemu talentowi, ciężkiej pracy, niezliczonych sukcesach oraz bogatych muzycznych korzeniach, Irregular Synth jest w czołówce najszybciej rozwijających się i rozpoznawanych artystów na scenie.

Czytaj

Blank & Jones

Legendy muzyki elektronicznej i twórcy wielu znakomitych, klubowych przebojów. Piet Blank i Jaspa Jones, to duet którego nie trzeba nikomu specjalnie przedstawiać. Po 8 latach pracy nad innymi projektami, Piet i Jaspa powracają do korzeni wraz z nowym, studyjnym materiałem pt. "#WhatWeDoAtNight", na temat którego i nie tylko zadaliśmy im kilka pytań.

Czytaj

Frankyeffe

Frankyeffe jest zdecydowanie jednym z najbardziej interesujących włoskich producentów na europejskiej scenie techno. W 2015 roku wydał swój debiutancki album pt. 'Trenta', który już w marcu promował będzie na imprezie w Krakowie podczas drugich urodzin kolektywu Solid Techno Kick.

Czytaj

Zobacz wszystkie

Info
  • Ilość newsów: 5185
  • Ilość artykułów: 43
  • Ilość wywiadów: 125
  • Ilość recenzji: 1028

Dodaj nas na:

Facebook

MySpace

Twitter

Blip

[2017-05-13] Richie Hawtin, Mathew Johnson i inni - Warszawa, Instytut EnergetykiDodano 2017-03-07, o godzinie 10:53

Kolejna edycja legendarnego Instytutu już 13 maja 2017 r.. Znowu spotkamy się w unikatowym na skalę światową miejscu - jedynym laboratorium badawczym goszczącym imprezy techno. Dzięki wyjątkowej przestrzeni, jak i artystom, których usłyszycie w maju długo nie zapomnicie o tym wydarzeniu.

Wiosenna edycja przywita nas drugą unikatową sceną. Hala Wysokich Napięć (HWN) klimatycznie przypominać będzie Halę Najwyższych Napięć (HNW), ale w odróżnieniu od niej panować tutaj będzie bardziej eksperymentalne brzmienie dedykowane fanom mocniejszego uderzenia. Różnica widoczna będzie również w aspekcie wizualnym, który przyjmie bardziej surową i minimalistyczną postać. Natomiast znana nam wszystkim Hala Najwyższych Napięć zostanie wyposażona w jeszcze mocniejsze nagłośnienie, które z pewnością zaspokoi najbardziej wymagające gusta.Hala Najwyższych Napięć/Highest Voltage Hall:

Richie Hawtin

Mathew Jonson

Shifted

Deas

Terstin


Hala Wysokich Napięć/High Voltage Hall:

Randomer

Abstract Division

Concept Of Thrill

Anja Kraft

 

 

 

RICHIE HAWTIN

Gdybyśmy musieli opisać naszego headlinera trzema „hasztagami” to użylibyśmy słów innowacja, kreatywność, mrok. Jednak niezależnie od tego jak dużo byśmy ich dodali, nadal byłoby to za mało by przekazać wam jak wielką osobowością jest nasz Instytutowy gość. Richie, znany również jako Plastikman, FUSE czy Robotman od samego początku swojej kariery miał ogromny wpływ na ewolucję brzmienia, a wydania takie jak Closer czy Consumed były, są i będą inspiracją dla wielu artystów. Hawtin jednak nigdy nie ograniczał się do muzyki. Jak sam przyznaje, od zawsze był wielkim fanem technologii i trzeba przyznać, że na scenie muzycznej mocno przyczynił się do jej rozwoju. Ostatnim jego dziełem jest Model 1 czyli mikser opracowany we współpracy z legendarną firmą Alen & Heath, który od samego początku zyskał uznanie „największych”.  Opisując Hawtina nie możemy nie wspomnieć o sukcesywnie prowadzonych labelach Plus i Minus oraz serii imprez o nazwie Enter, które odbywają się w wielu topowych miejscach na świecie.

https://www.facebook.com/richiehawtin/ 

https://soundcloud.com/richiehawtin 

http://www.m-nus.com/ 

https://www.youtube.com/user/minusofficial 

https://www.residentadvisor.net/dj/richiehawtin 

 

 

 

MATHEW JONSON

Mathew Jonson to artysta pochodzący z Kanady, na co dzień mieszkający w Berlinie. Jest jednym z tych, którzy od początku kariery podążają własną „brzmieniową” ścieżką, nie bojąc się eksperymentować i interpretować muzykę elektroniczną na swój sposób. Przykładem tego może być jego ponadczasowy, hipnotyczny utwór „Marionette”, „Kissing Your Eyes” - o którego remiks pokusili się Tale Of Us lub wydany w 2008 „Typerope”. Słuchanie utworów Mathew Jonsona sprzed lat wywołuje u nas nostalgię, ale co dziś najbardziej nas w nim urzeka to jego wyjątkowy live act, który przez Resident Advisor został sklasyfikowany na 15 miejscu najlepszych live actów 2016 roku, wyprzedzając w tej klasyfikacji min. Nicolasa Jaar’a, Surgeon’a i Dubfire’a.

https://www.facebook.com/MathewJonson/ 

https://soundcloud.com/mathew-jonson 

http://wagonrepair.ca/ 

https://www.residentadvisor.net/dj/mathewjonson 

 

 

SHIFTED

Guy Brewer’s przez wiele lat związany był ze sceną Drum n Bass’ową. W świecie techno dał się poznać dopiero w 2011 roku jako Shifted, a szerzej wypłynął wydając dwie świetne epki w labelu Luke Slater’a - Mote Evolver. Obecnie jedna z ikon eksperymentalnego techno - Shifted ,charakteryzuję się surowym, głębokim i niestandardowym brzmieniem, a jego produkcję stale goszczą w mixach największych tej sceny. Podobnie jak Richie Hawtin, Guy używał już wielu „imion”, min. Pacific Blue, Relay, Alexander Lewis, Covered In Sand. Niezależnie od tego pod jakim aliasem tworzył, zawsze były to dźwięki bliskie muzycznym koneserom. Tym bardziej cieszymy się mając go na pokładzie, gdyż wiemy, że takowych w Instytutowej rodzinie nie brakuje. Motorem napędowym dla kariery naszego headlinera z pewnością były albumy „Crossed Paths” oraz Under A Single Banner, które ukazały się w 2012 i 2013 roku.

https://www.facebook.com/shiftedUK/ 

http://driftingover.tumblr.com/ 

https://soundcloud.com/shifted 

https://www.residentadvisor.net/dj/shifted 

 

 

 

RANDOMER

Randomer czyli Rohan Walder pochodzi z UK i jest kolejnym artystą, który w swojej muzyce nie trzyma się wyznaczonych standardów. Posiadający własne zasady brzmieniowej estetyki Rohan przez wielu uznawany jest za artystę zaliczającego się do wąskiego grona tych, których muzyka potrafi zaspokoić pragnienie bardzo szerokiego grona słuchaczy. Produkcje zawieszone między brzmieniem old schoolowym, a mocno nowoczesnym, w dodatku zawierające elementy house’u i techno na stałe zagościły w playlistach wielkich postaci elektronicznej sceny, min: Len Faki, Surgeon i Ben Ufo. Od pierwszego wydania 8 lat temu, Randomer wzbogacił swoją dyskorgafię o wiele niezwykłych wydań, a my do najciekawszych zaliczamy Bring/Curtains, Stupid Things I Do, Angry Fiddle i Kids Play wydawane w uznanych labelach: Hemlock Recordings, Clone Basement Series i L.I.E.S.

https://www.facebook.com/rohanrandomer/ 

https://soundcloud.com/randomer 

https://www.residentadvisor.net/dj/randomer 

 

 

ABSTRACT DIVISION

Abstract Division to holenderski projekt w którego skład wchodzą weterani sceny techno - Dave Miller i Paul Boex. Duet zdobył uznanie fanów undergroundowego techno dzięki wspaniałym trylogiom "Form and Function" oraz „Time and Perception". Oryginalne utwory wraz z remiksami od między innymi Jonas Kopp, Shifted i Ben Sims wydane zostały w Dynamic Reflection. Label prowadzony przez Paul'a jest nie tylko wizytówką Abstract Division, ale również jednym z wiodących na rynku techno. Opisując Abstract Division warto wspomnieć również o Decode, czyli ich autorskiej serii imprez, która co dwa miesiące odbywa się w topowym klubie Rotterdamu - Transport. Świetne produkcje w połączeniu z bezkompromisowym stylem pozwoliły im wystąpić min. w takich miejscach jak Berghain, Tresor, Radion, Shelter oraz na eventach Awakenings czy Sonar.

Jako ciekawostkę dodamy, że wiosenna edycja będzie Instytutowym debiutem Paul Boex'a, bowiem Dave Miller zaszczycił nas już swoim solo występem w 2003 roku.

fb.com/abstractdivisionmusic

soundcloud.com/abstractdivision

http://youtu.be/ak-M7rfR2lY

  

 

22:00 - 23:30 Terstin

Terstin to zdeklarowany fan mrocznych dźwięków, który w swoich miksach nie boi się uciekać do hipnotyzującego i nie do końca tanecznego brzmienia. Staranna selekcja i podążanie nie utartymi szlakami pozwoliły mu zaistnieć w wielu topowych miejscach sceny elektronicznej. Styl wyrabiał na holenderskich parkietach, a obecnie mieszka w Polsce, gdzie odpowiedzalny jest za projekt Revive.

FB: facebook.com/terstin

SC: soundcloud.com/terstin

 

 

23:30 - 01:00 Deas

Karol Mozgawa, znany jako DEAS, to jedna z najbardziej wyrazistych postaci na scenie polskiej muzyki elektronicznej ostatnich lat.Urodzony w Grecji, mieszkający w Krakowie, DEAS wychował się w domu, w którym muzyka nie odgrywała ważniejszej roli. Samoistnie jako nastolatek zetknął się z muzyką trip hop i takimi zespołami jak Portishead czy Massive Attack. Eksplorując muzykę napotyka na twórczość producentów sceny elektronicznej - artyści tacy jak Dubfire, Plastikman, Lutzenkirchen, Sebastien Leger, a w późniejszym okresie Robert Hood, Kevin Saunderson czy Anthony Rother na stale zmieniają jego sposób postrzegania rzeczywistości. W młodym człowieku, zauroczonym muzyką, rodzi się zainteresowanie kulturą klubową i djingiem. W niedługim czasie zaczyna grać w klubach i interesować się naturą muzyki – czym jest dźwięk,
jak powstaje. Analizując nagrania, styka się z produkcją muzyczną i zaczyna się rozwijać w tym kierunku. Deas to artysta nie poddający się stereotypom. Nie boi się myśleć inaczej, a celem jego pracy jest ciągły rozwój. Ściśle skoncentrowany na obranej drodze kariery stworzył dorobek wydawniczy w tak prestiżowych labelach jak należący do Kevina Saundersona KMS Records, czy brytyjski BUSH Records (gdzie wydawali Joey Beltram, Felix DaHauscat, Dave Clarke), jak i Baroque Rec., Deeperfect, Monique Musique czy Proton. Ma za sobą występy w klubach w całej Polsce, a także za granicą: we Włoszech, Czechach, Gruzji, Wielkiej Brytanii. Występował na najważniejszych polskich eventach: Audioriver, Electrocity, Mayday Polska, Silesia In Love. Poza pracą nad własnymi nagraniami, które były remiksowane przez takich artystów jak Pig&Dan, Harvey McKay, czy Martin Eyerer, sam też remiksuje innych artystów wśród których wymienić można Carla Coxa czy Christiana Cambasa. W 2016 r. wydał swój pierwszy album Community LP dla Bush Records, który zebrał pozytywne recenzje od wielu artystów (Paul Ritch, Pierre Deutschmann, Drumcomplex, Len Faki i wielu innych). Za swój dorobek został doceniony w jednym z największych rankingów polskiej sceny elektronicznej – Munoludy 2015, gdzie znalazł się w czołówce jako producent roku oraz autor podcastu roku. Właściciel studia Secret Room, gdzie na co dzień tworzy swoje nagrania, miksuje swoją muzykę, jak i innych artystów. Od 2012 związany z krakowskim klubem Prozak 2.0 autor audycji radiowej „Secret Room” w di.fm.

FB: facebook.com/deasdj

SC: soundcloud.com/deasdj

 

 

22:00 - 23:30 Anja Kraft

Doskonała selekcja i niespotykane wyczucie - tak w skrócie można określić muzyczne wcielenie Anji Kraft. Lubi zaskakiwać mrocznymi, hipnotycznymi dźwiękami, zawsze perfekcyjnie budując napięcie przez cały mix. Odwaga i bezkompromisowość - młoda djka ucieka od trendów i utartych schematów, pokazując publiczności wyłącznie własną, oryginalną wizję muzyki elektronicznej.

FB: https://www.facebook.com/anja.kraft

SC: https://soundcloud.com/anja-kraft

 

 

04:30 - 06:00 Concept Of Thrill

Artysta z rostera Urbanum to jedna z najbardziej charakterystycznych postaci na naszej scenie. Każda jego produkcja, nie ważne czy odnosi się do plemiennej motoryki czy ocieka futuryzmem, w pewien sposób nagina klasyczne granice techno. Swoje nagrania wydane dla Sonntag Morgen., Circular Limited, Lost In Ether rec. czy Cenopath records prezentował zarówno live jak i w dj setach w całej Polsce, a także m.in. w berlińskim Tresorze, czy gruzińskim Khidi. W tym roku Concept Of Thrill dołączył do eventowego projektu Playground, oraz wystartował z nowym labelem – DRVMS LTD. Jeśli chodzi o producencką stronę Concepta, jego nowy materiał trafił niedawno do katalogów takich wytwórni jak WAROK, Lunar Limited, Indusxtriall Records, Kindcrime Rec, czy Evod. Do tej pory Paweł zapewnił sobie również serię znakomitych podcastów, między innymi dla Monument, Oecus czy PoleGroup.

FB: facebook.com/conceptofthrill.music

SC: soundcloud.com/conceptofthrill

 

 

Informacja dla podróżujących. 

Osoby z południa przyjeżdżające specjalnie na Instytut imają możliwość dołączenia do zorganizowanego wyjazdu wraz z innymi Instytutowiczami dzięki współpracy z GTV PARTY BUS

Szczegóły w linku wydarzenia: https://www.facebook.com/events/226935557768127/ 

Istnieje możliwość dodania trasy z innych miast polski w przypadku zebrania się grupy minimum 8 osób.

 

INFORMACJE O BILETACH:

LOYALTY tickets: 60 pln - dostępna do wyczerpania, najpóźniej do 29.01 SOLD OUT!

I pula: 85 pln - dostępna do wyczerpania, najpóźniej do 28.02 SOLD OUT!

II pula: 110 pln - dostępna do wyczerpania, najpóźniej do 01.05 /wyprzedana w 65%

III pula: 135 pln - dostępna do wyczerpania, najpóźniej do 13.05

VIP bilet - limitowana pula dostępna tylko u Organizatora. Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu bilety@technoinstytut.pl

Bilety online dostępne w serwisie Biletomat.pl: https://www.biletomat.pl/imprezy/instytut-4874/ 

 

Termin: 13.05.2017

Start: 22:00

Koniec: 6:00

Miejsce: Instytut, Warszawa, ul. Mory 8

Facebook fanpage: https://www.facebook.com/technoinstytut/ 

Facebook wydarzenie: https://www.facebook.com/events/1799887193609543/ 

Strona internetowa: https://www.technoinstytut.pl/ 

Youtube: https://www.youtube.com/instytut 

Instagram: https://www.instagram.com/instytut.techno/ 

Soundcloud: https://soundcloud.com/instytuttechno 

 

4