Global Trance - Global Trance - Portal Muzyki Klubowej - Zapowiedzi Imprez - Najnowsze Utwory i Albumy - Recenzje - Polscy i Zagraniczni DJ's
Czytaj Czytaj Imprezy Inne Nowe Wywiady

Andromedha

Mieszkajacy obecnie w Krakowie producent i DJ oscylujacy na pograniczu Trance i House. Pierwszy singiel wydał w styczniu 2012 roku i od tamtej pory dzięki ogromnemu nakładowi pracy i determinacji jego pseudonim zagościł na playlistach i zdobył uznanie artystów wielu artystów.

Czytaj

Hubert Jasiński (ProLogic

Z wielką przyjemnością oddajemy dziś Waszej lekturze wywiad z właścicielem polskiego labela ProLogic Music - Hubertem Jasińskim. Poniższy tekst z pewnością zdradzi Wam kilka ciekawych faktów dotyczących działalności labela, o których mogliście nie wiedzieć.

Czytaj

Manuel Le Saux

Mieszkający w Rzymie i podbijający świat swoim euforycznym trance'm, Manuel Le Saux w krótkim czasie zdobył serca tego gatunku wśród fanów gatunku na całym globie. Przemawiają za nim wysokiej jakości produkcje i remiksy oraz charyzma podczas występów za DJ'skimi deckami.

Czytaj

Ferry Tayle

Francuski DJ i producent Ferry Tayle słynie przede wszystkim ze swoich muzycznych opowieści z gatunku uplifting trance. Dziś na łamach portalu GlobalTrance przeprowadzamy rozmowę z Ferry Tayle z okazji premiery jego drugiego autorskiego albumu „The Wizard”.

Czytaj

Zobacz wszystkie

Info
  • Ilość newsów: 4492
  • Ilość artykułów: 41
  • Ilość wywiadów: 120
  • Ilość recenzji: 970

Dodaj nas na:

Facebook

MySpace

Twitter

Blip

[2008-10-18] Global Trance Anthems w ŁodziDodano 2008-09-20

W czasie kiedy wielkimi krokami zbliża się zima, Global Trance postanawia rozgrzać atmosferę i wprowadzić w trans wszystkich klubowiczów. Wszyscy spragnieni wspaniałej muzyki trance, powinni zapamiętać datę 18 października, bo właśnie wtedy odbędzie się impreza sygnowana przez GlobalTrance.pl - Anthems. Impreza pełna brzmień trance, zaczynając od upliftingu, a kończąc na progressive.

Miejscem gdzie odbędzie się Global Trance Anthems jest łódzki klub „Kontrasty”, położony w samym centrum miasta, jest młodym, unikalnym, a zarazem wytyczającym nową jakość, miejscem w Łodzi. Podzielony na dwie kontrastujące ze sobą charakterem sale jest doskonałym miejscem dla imprez klubowych. Unikalny charakter Klubu podkreśla ekskluzywny wygląd i oświetlenie, jego zróżnicowanie muzyczne, wyświetlacze plazmowe, klubowy system płatności bezgotówkowej.

Line Up:

  • Sebastian W (GlobalTrance.pl, Łódź)
  • Mike Noir (Beyond Music Agency, Koszalin)
  • Raptorecki (Longest Journey, Elbląg)
  • Calderon Levi (GlobalTrance.pl, Nowy Sącz)Sebastian W
Swoją przygodę z muzyką rozpoczął w 1995 roku kiedy to poznał w łódzkiej hali sportowej Martino B. Kilka miesięcy później razem z Ameryką oraz Pawłem zaczęli grac jako Base Club. Sebastian wraz z grupą Base Club pod pseudonimem NoiseMc obstawiał największe łódzkie imprezy Rave i zyskał miano najszybciej rymującego MC na całej polskiej scenie Rave. Występował też z takimi gwiazdami jak Marusha czy Luna C oraz z wieloma czołowymi polskimi DJ-ami. W 2005 roku zaczął bardzo interesować się muzyką Trance, postanowił zając się promocją muzyki Trance i wraz z Pawłem Kaczorowskim oraz Piotrem Pryjmą założyli portal GlobalTrance.pl. Po kilku wspólnie zorganizowanych konkursach GlobalTrance DJ Competition Sebastian zainteresował się muzyką od strony technicznej, zaopatrzył się w sprzęt oraz płyty winylowe i rozpoczął swoją karierę na tej scenie. W tej chwili Sebastian kolekcjonuje największe perełki gatunku Trance i Progressive, jara go również Funky i Electro House.


Mike Noir
Zaczął swoją podróż w świecie muzyki elektronicznej kiedy wciąż był chłopcem nutkami takich artystów jak Prodigy, Jean Michel Jarre czy Chemical Brothers. To byl początek jego przygody z muzyka. W czasie jego życia słuchał przeróżnych stylów muzyki takich jak : rap, rock, pop czy nawet r'n'b. Ale ostatecznie znalazł swój styl muzyczny który pasuje mu najbardziej - EDM (Electronic Dance Music).
Tak naprawdę nikt nie może dokładnie opisać stylu jaki on reprezentuje, ponieważ gra on połączenie takich styli jak progressive, electro, uplfiting czy nawet tech-trance, techno czy minimal.
Pierwszy raz spotkał się z muzyką trance około roku 2004, a około 2005 zdecydował by spróbować swoich sił w robieniu setów, lecz zaczął robić to na poważnie dopiero na początku roku 2006. Teraz Mike Noir jest rezydentem w radiu Pure.FM grywając także w innych stacjach gościnnie.


Raptorecki
Jest młodą ale bardzo ambitną osobą. Muzyka jest dla niego pasją, a to pozwala mu nieustannie brnąć do przodu i stawać się coraz lepszym. Od najmłodszych lat fascynowała go muzyka - zwłaszcza elektroniczna. Wychowywał się m.in. na muzyce Jean Michael Jarre'a i Vangelisa. Wiele utworów tych wykonawców jest dla niego do dzisiaj wzorem muzyki elektronicznej i to utwory tych wykonawców są dla niego utworami wszechczasów. Kiedy był mały fascynowały go zabawy odtwarzaczem taśm szpulowych czy gramofonem i to najpewniej ukierunkowało muzyczną stronę jego zainteresowań. Zanim swoje kroki skierował do klubów, zagrał niezliczone mniejsze imprezy. Mimo braku profesjonalnego sprzętu te imprezy dla wielu osób pozostały niezapomniane.
Impuls do rozwoju DJskiej strony swoich zainteresowań dostał kiedy Sasha i James Zabiela zagrali niesamowitego seta w maltańskim klubie Buskett Roadhouse (30 lipca 2003), zaraz po tym, jeszcze na Malcie, zakupił swoją pierwszą produkcję na winylu. Była to płyta z Perfecto Records: Leama - 'Requiem for a Dream', którą z resztą w swoim case ma do dziś. Z czasem jego kolekcja powiększała się. W między czasie grania kolejnych imprez dorobił się profesjonalnego miksera i drugiego gramofonu. Tym sposobem również ukierunkował się na granie z winyli.


Calderon Levi
Jego przygoda z muzyką elektroniczną rozpoczęła się w 2005 roku, kiedy po raz pierwszy usłyszał album Cosmic Gate - Back 2 Back Vol.2. Muzyka trance bardzo szybko znalazła miejsce w jego sercu za sprawą takich producentów jak Funabashi, Andrew Bennet czy Markus Schulz. Rok później stwierdza że samo słuchanie utworów już mu nie wystarcza, postanawia rozwijać się w tym kierunku.
Jego przyjaciel Loukass wprowadził go w tajniki mixowania, przez co spędzał całe godziny ćwicząc i nagrywając sety. Miesiącami stopniowo kształtował swój styl, ćwicząc umiejętności, poznając nowe osoby i odkrywając coraz bardziej skrajne podgatunki elektroniki takie jak minimal, deep house, a nawet hard-techno i schranz. Kolejnym etapem na jego drodze był zakup miksera Urei 1601E i szlifowanie techniki na cdkach Pioneer CDJ200.
Na chwile obecną najbardziej fascynują go ciężkie brzmienia, a jego sety charakteryzuje ostre electro połączone z mocnym techno i tech-trance.

 

Miejsce: Klub Kontrasty, Łódź, ul. Piłsudskiego 14 (w dawnym C.H. Hermes)
Data: 18 października
Wstęp: 10zł

W trosce o bezpieczeństwo obowiązuje selekcja.


klubkontrasty.pl

 

Dodał: Enters

 

Komentuj na forum

4