Global Trance -
Czytaj Czytaj Imprezy Inne Nowe Wywiady

Tom Hades

Sylwetki jednego z najbardziej znanych producentów muzyki techno w Belgii nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Tom Hades, bo o nim mowa, już niebawem właściciel labela Rythm Converted odwiedzi Polskę, gdzie wspólnie z Irregular Synthem promować będą wspólną EP'kę wydaną nakładem labela Dirty Minds.

Czytaj

Irregular Synth

Irregular Synth karierę DJ'ską rozpoczął w bardzo młodym wieku w Neapolu, miastu, z którego pochodzi wielu znanych artystów gatunku Techno. Dziś, dzięki swojemu unikalnemu talentowi, ciężkiej pracy, niezliczonych sukcesach oraz bogatych muzycznych korzeniach, Irregular Synth jest w czołówce najszybciej rozwijających się i rozpoznawanych artystów na scenie.

Czytaj

Blank & Jones

Legendy muzyki elektronicznej i twórcy wielu znakomitych, klubowych przebojów. Piet Blank i Jaspa Jones, to duet którego nie trzeba nikomu specjalnie przedstawiać. Po 8 latach pracy nad innymi projektami, Piet i Jaspa powracają do korzeni wraz z nowym, studyjnym materiałem pt. "#WhatWeDoAtNight", na temat którego i nie tylko zadaliśmy im kilka pytań.

Czytaj

Frankyeffe

Frankyeffe jest zdecydowanie jednym z najbardziej interesujących włoskich producentów na europejskiej scenie techno. W 2015 roku wydał swój debiutancki album pt. 'Trenta', który już w marcu promował będzie na imprezie w Krakowie podczas drugich urodzin kolektywu Solid Techno Kick.

Czytaj

Zobacz wszystkie

Info
  • Ilość newsów: 5185
  • Ilość artykułów: 43
  • Ilość wywiadów: 125
  • Ilość recenzji: 1028

Dodaj nas na:

Facebook

MySpace

Twitter

Blip

[2007-06-23] Masters of Hardstyle - Extreme EditionDodano 2007-04-23

Masters of Hardstyle - Extreme Edition

Hala Widowiskowa Zabrze

ul . Matejki 6
23 Czerwca 2007

 

To będzie spora porcja hardstyle w najlepszym wydaniu. Agencja 73e oraz Extreme Promotion zapraszają 23 czerwca na mega wydarzenie Masters of Hardstyle - Extreme Edition.

Po raz pierwszy w Polsce, fani cięższych brzmień muzyki elektronicznej spotkają się podczas imprezy na której zagrają największe gwiazdy światowej sceny hardstyle. Wszystko zostanie uzupełnione odpowiednią oprawą techniczną, nowoczesnym systemem nagłaśniającym i wizualizacjami.


Przedstawiamy Wam sylwetki artystów którzy pojawią się na tym wyjątkowym wydarzeniu


Strona imprezy - www.moh-extreme.73e.pl

 

Dana / Q-dance / NL

Dana van Dreven rozpoczęła przygodę z dj'ką w roku 1993. Przez te lata udało jej się stworzyć własny, niepowtarzalny styl. Styl który można najkrócej opisać jako połączenie różnych odmian "hard dance music" z delikatnym, kobiecym akcentem. Na początku rozpoczęła muzyczną podróż poprzez techno, trance, hardstyle. Z każdego zaczerpnęła jakąś część a ich fuzja dala to co jest typowe dla jej muzyki.

"Wkładam niezwykle dużo energii i wysiłku jako dj. Zamierzam głównie poświęcić się mojemu labelowi Danamite - www.danamite.nl - Chciałabym przełożyć moja wizje muzyki jako dj na 12" krążki".

 

Dj Pavo / Q-dance / NL

Paul der Vooren alias PAVO jest w czołówce najpopularniejszych deejay w Holandii. Urodzony w Haarlem (Holandia) Pavo spędził połowę swego życia za deckami. W dużej mierze sukces swój osiągnął dzięki współpracy ze studio "dreamland / code red studio" w którym stworzył kilka bardzo dobrych albumów. "Muzyka jaką gram bierze się z głębi mojej duszy. To niesamowite! Wszystko potoczyło się tak szybko. Nigdy nie sądziłem, że mocniejsze bity staną się tak popularne."

 

 

 

 

 

Dj Zany / Q-dance / NL

Raoul Van Grinsven jest dobrze znany jako weteran sceny dance, z ponad 10 letnim doświadczeniem za deckami. Mieszka niedaleko Eindhoven. Na "pełen etat" zajmuje się produkcją i zabawą z płytami. Rozpoczął swoją karierę od hardcore, w przerwach eksperymentując z techno i trance. Pod różnymi aliasami stworzył wiele hitów które dotarły do TOP10. Kilka ostatnich lat jego zainteresowania koncentrowały się wokół hardstyle. Jako założyciel Shadowlands Terrorists przez wiele lat produkował dla labelu Fusion

"Atmosfera sceny hardstyle jest niesamowita z bardzo żywiołową i różnorodną publicznością. Hardstyle łamie wszelkie granice. Nie obawiam się łączenia w moich setach innych styli muzycznych. Wydaje mi się, że ludzie wolą kiedy deejay porusza się w różnych brzmieniach niż wciąż gra ten sam bit"

 

 

Alpha2

Alpha Twins tworzą dwaj bracia - Arjen i Anco, wbrew nazwie nie są bliźniakami. Ich gust muzyczny jest niemal identyczny - kiedy więc stają za konsolą nazwa Alpha Twins nabiera sensu. Swoją muzyczną karierę rozpoczeli jako rezydenci imprez Qlubtempo w Zaandam. Od tego czasu nazwa Alpha Twins stała się synonimem hardstyle w surowej formie. Po wydaniu pierwszej produkcji (2003 Qlubtempo e.p.) szybko pojawiły sie kolejne - Rock The Sure Shot / Blutonium rec, Sick MF / SYS-X. W roku 2005 bracia przenieśli się do włąsnego studia - w ich przekonaniu nie ma nic lepszego, niż móc rozgrzewać publiczność grając własne produkcje.

"W przeszłości daliśmy sie poznać z naszego ostrego i bezkompromisowego stylu, jednak dziś to co gramy jest znacznie bardziej zróżnicowane a melodie odpowiadające dzisiejszym trendom. Poza tym mamy znacznie więcej doświadczenia i wyczucia w budowaniu setów"

 

Dj Isaac / X-Rate rec / NL

Roel Schutrups urodził się w Holandii. Jego muzyczna kariera rozpoczęła się od tworzenia remiksów dla Duch radio na magnetofonie szpulowym oraz małym samplerze Casio. Z upływem czasu studio wzbogacało się o nowe urządzenia a on sam wypracowywałswój własny styl. Wszystko to znalazło odbicie w pierwszym wydanym nagraniu "Bad Dreams". Od tego czasu wiele z jego produkcji znalazło sie na szczytach list przebojów w Europie. Jako uznany remikser pracował dla takich gwiazd jak Mauro Picotto czy Cosmic Gate.Razem z czołowym duetem producentów Pronti & Kalmani, dj Isaac w każdą sobotę prowadzi sobotnią listę przebojów w Radio 538. We współpracy z Micheiel van der Kuy przyczynił się do stworzenia albumu Alice Deejay - Who needs guitars anyway? Otrzymał on złote i platynowe płyty w wielu krajach na świecie. Takie utwory jak On the Edge czy Go Insane stawiają dj Isaac w gronie prekursorów zmian w muzyce klubowej

 

Dj Pila / Q-dance / NL

Było oczywiste, że Rodney Pilapil zostanie Djem i/albo producentem. W wieku 15 lat artystyczne pochodzenie doprowadziło go do adapterów i mixowania, aby ostatecznie stał się jednym z najważniejszych artystów sceny hardstyl. Trzeba dodać, że nie było jak uciec od muzyki Dance w miejscu gdzie dorastał.
"Dosrastalam w tej samej okolicy co bracia Duncan oraz Miles Stutterheim, Irfan van Ewijk i Eric Keijer, którzy założyli ID&TP. Pionierzy Q-dance również urodzili się i dorastali w Landsmeer"

 

 

Dj Thilo / SO-Rec / NL

Thilo miał okazję grac podczas wielu eventów i w wielu klubach - Club ''O'', Las Palmas, Rixy, Ministry of Dance itd., itd., itd. . We wrześniu 2003 jego demo zostało wybrane najlepszym debiutem przez portal www.primalsounds.com Thilo został pierwszym deejay z Holandii któremu się to udało.

Dzisiaj Thilo gra jest jednym z rezydentów Elusive Agency. Ostatnio pojawił się u boku Dj Luna podczas X-Qlusive w Heineken Music Hall i The One Man Show. Jego produkcja "System Addict" - nagrana razem z Evanti - znalazła się na kompilacji z MysteryLand wydanej przez ID&T. Wszyscy wielcy sceny Hardstyle - Luna, Dana, Technoboy, Deepack posiadają jego produkcje w swoich kolekcjach

 

 

Na miejsce imprezy wybraliśmy Hale Widowiskową MOSiR w Zabrzu. Obiekt usytuowany jest w centrum miasta, w dogodnym punkcie komunikacyjnym. Jest największym tego rodzaju obiektem w Polsce. Jej walorem jest nie tylko wielkość, lecz także wysoki standard wyposażenia oraz nowoczesne rozwiązania architektoniczno-techniczne pozwalające na przyjęcie i obsługę osób niepełnosprawnych. Wewnątrz znajduje się pełnowymiarowe boisko do gry w piłkę nożną

--------------------------------------------------------------------------------------------

KONKURS

 

WYGRAJ WEJŚCIÓWKĘ NA MASTERS OF HARDSTYLE

Zapraszamy do udziału w konkursie, w którym mamy do rozlosowania trzy pojedyncze wejściówki. Wystarczy, że odpowiesz na pytania konkursowe i wyślesz odpowiedzi na naszego maila a my rozlosujemy trzech zwycięzców, którzy otrzymają darmowe bilety na tą impreze.

 

1.W jakim przedziale tempa leżą utwory hardstyle (jaki bpm mają "przeciętne" utwory hardstyle)?

2.Wymień dwa europejskie kraje, które miały największy wpływ na kształtowanie się kierunku muzycznego hardstyle.

3.W jakich latach zaczęła powstawać muzyka Hardstyle?

4.Podaj nazwę jednej z najbardziej znanych organizacji organizujacej imprezy z pod znaku HARDTRANCE oraz HARDCORE w Europie oraz wymień główne eventy należące do jej repertuaru.

5.W jakim mieście urodziła się dj Lady Dana

 

Na zgłoszenia czekamy do dnia 10.06.2007 pod adresem info@globaltrance.pl

Zgłoszenie powinno zawierać:

  1. Imię i Nazwisko

  2. Adres Email

  3. Jako temat wiadomości prosimy wpisać "Masters Of Hardstyle - konkursPodziękowania za pomoc przy konkursie dla:

Allan - Luxemburg / Beatrate - Wrocław
Kalbar - Elbląg

--------------------------------------------------------------------------------------------

WYNIKI KONKURSU

Miło nam jest poinformować, że w konkursie wejściówki wygrały następujące osoby:

- Krzysztof Pluta
- Martyna Kumorek
- Sebastian Tyrała

Z wybranymi osobami skontaktujemy się mailowo a wejściówki będą na nich czekać od odebrania w wyznaczonym miejscu przed imprezą. Dziękujemy za udział.

Feles

4