Global Trance -
Czytaj Czytaj Imprezy Inne Nowe Wywiady

Tom Hades

Sylwetki jednego z najbardziej znanych producentów muzyki techno w Belgii nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Tom Hades, bo o nim mowa, już niebawem właściciel labela Rythm Converted odwiedzi Polskę, gdzie wspólnie z Irregular Synthem promować będą wspólną EP'kę wydaną nakładem labela Dirty Minds.

Czytaj

Zobacz wszystkie

Info
  • Ilość newsów: 5314
  • Ilość artykułów: 43
  • Ilość wywiadów: 125
  • Ilość recenzji: 1029

Dodaj nas na:

Facebook

MySpace

Twitter

Blip

Produkcje

Nitrous Oxide - I Need You

Dodano 2016-06-01, o godzinie 07:41

Nitrous Oxide - I Need You

Sylwetka Krzysztofa Prętkiewicza, znanego bardziej jako Nitrous Oxide jest chyba większości czytelnikom znana; a tym, którzy stykają się z nią pierwszy raz wystarczy podać tytuły takich kawałków jak choćby ‘North Pole’, czy ‘Frozen Dreams’, by zrozumieć, dlaczego jest to jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci polskiej sceny muzyki elektronicznej, mająca na swoim koncie m.in. autorski album wydany w labelu Anjunabeats.

Dziś mamy do czynienia z najnowszą produkcją Krzyśka, a mianowicie ‘I Need You’, która zyskała support m.in. ze strony takich światowych tuz jak Armin Van Buuren, czy Above & Beyond. Co intrygującego tkwi w tej nucie i jak zostanie odebrana przez słuchaczy na całym świecie przekonamy się już niebawem, a tymczasem zapraszam do lektury jej krótkiego, subiektywnego opisu.

Jeśli chodzi o kwestie konstrukcyjną, utwór rozpoczyna się pompującym intro, z wolna przeradzającym się w mocno elektryczny, sążnisty, dość rozbudowany wstęp, na którym to już etapie w tle zaznacza się zarys nieco bardziej łagodnych, stonowanych dźwięków. Te lada moment będą stanowić o chwilowym breakdownie i – jak to w chronologii muzyki elektronicznej już bywa – głównym motywie stanowiącym meritum zawartości. Nie jest on stosunkowo złożony, ale brzmi ciepło, sympatycznie i pozostawia ‘w uchu’ same pozytywne wibracje.

Przede wszystkim ‘I Need You’ to produkcja miła w brzmieniu, o łagodnym, łatwo przyswajalnym klimacie z solidnym leadem, będącym bez wątpienia wartością dodaną nowego utworu naszego rodaka. To wydawnictwo świetnie wpasowuje się w aurę coraz gorętszych dni i doskonale spełnia ‘zadaniową’ rolę – odprężyć, przesłuchać, pozostawić słuchaczowi uśmiech na twarzy. 

 

 

 

 

Autor: Sebastian Zieliński

Komentuj na forum GlobalTrance

4