Global Trance -
Czytaj Czytaj Imprezy Inne Nowe Wywiady

Tom Hades

Sylwetki jednego z najbardziej znanych producentów muzyki techno w Belgii nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Tom Hades, bo o nim mowa, już niebawem właściciel labela Rythm Converted odwiedzi Polskę, gdzie wspólnie z Irregular Synthem promować będą wspólną EP'kę wydaną nakładem labela Dirty Minds.

Czytaj

Zobacz wszystkie

Info
  • Ilość newsów: 5314
  • Ilość artykułów: 43
  • Ilość wywiadów: 125
  • Ilość recenzji: 1029

Dodaj nas na:

Facebook

MySpace

Twitter

Blip

Produkcje

Nitrous Oxide & Denise Rivera - The Day

Dodano 2015-11-30, o godzinie 08:48

Nitrous Oxide & Denise Rivera - The Day

Krzysztof Prętkiewicz, znany w muzycznym środowisku bardziej jako Nitrous Oxide, to jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci z kraju nad Wisłą. Dość powiedzieć, że ma na swoim koncie wiele udanych produkcji, autorski długogrający krążek wydany pod skrzydłami Anjunabeats, czy liczne kolaboracje z wokalistkami najwyższej światowej klasy. Dziś, wydawać by się mogło po chwilowej pauzie od muzycznych eksperymentów, nasz rodak dorzuca do tej ostatniej kolekcji kolejną pozycję, tym razem za sprawą najnowszej produkcji ‘The Day’, w której udzieliła się boliwijska artystka Denise Rivera, znana przede wszystkim z takich utworów jak ‘Body Of Conflict’, czy ‘Perfect Ending’.

Wspólny wysiłek powyższej dwójki zaowocował bardzo przyjemnym, łagodnym i lekkim w odbiorze singlem, który treścią muzyczną przywodzi na myśl po trosze błogą, wakacyjną atmosferę, kontrastującą z czasem oficjalnej premiery ‘The Day’. Idąc chronologicznie, na początku obcujemy z całkiem udanym wstępem, z czasem wzbogaconym o wokal Denise. Nie wyznacza on może jej życiowej formy, ale z pewnością dobrze komponuje się z towarzyszącą weń warstwą dźwiękową bez żadnych słyszalnych ludzkim uchem niesnasek. Wraz z upływem kolejnych chwil, dalszy tok ‘dnia’ hołduje tradycyjnej formie wykonania: breakdown + ciepły, melodyjny motyw główny, stanowiący w głównej mierze, moim zdaniem, o wartości kawałka. Przede wszystkim nie należy on do tych, którym można przypiąć łatkę ‘banalne’, w dłuższej perspektywie nie nuży, choć oczywiście eksploatowany ponad miarę ‘przeje’ się nawet najbardziej zagorzałym fanom upliftingu. Całokształt cieszy – zarówno uszy, zostawiając im pozytywne odsłuchowe wrażenia, jak i ducha – że Nitrous wrócił do tworzenia regularnego, sympatycznego trance na poziomie, gdyż najlepszym określeniem dla ‘The Day’ będzie to, iż utwór ten jest…zwyczajnie dobry.

 

 

 

 

 

Autor: Sebastian Zieliński

Komentuj na forum GlobalTrance

4