Global Trance -
Czytaj Czytaj Imprezy Inne Nowe Wywiady

Tom Hades

Sylwetki jednego z najbardziej znanych producentów muzyki techno w Belgii nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Tom Hades, bo o nim mowa, już niebawem właściciel labela Rythm Converted odwiedzi Polskę, gdzie wspólnie z Irregular Synthem promować będą wspólną EP'kę wydaną nakładem labela Dirty Minds.

Czytaj

Zobacz wszystkie

Info
  • Ilość newsów: 5314
  • Ilość artykułów: 43
  • Ilość wywiadów: 125
  • Ilość recenzji: 1029

Dodaj nas na:

Facebook

MySpace

Twitter

Blip

Produkcje

Photographer & Susana - Find A Way

Dodano 2015-05-03, o godzinie 08:45

Photographer & Susana - Find A Way

Polacy w większości wspierają Ukrainę w ich dążeniu do wolności i do zbliżania się w stronę Europy, a gdy uda im się wydostać z wojennego impasu, z pewnością w muzyce elektronicznej nie będą się musieli za swoich przedstawicieli wstydzić. Już dziś jest ktoś, kto po trzecim, choć tak naprawdę pierwszym wydanym w dużej wytwórni, szeroko komentowanym singlu, zjednał sobie słuchaczy na całym świecie, a jego genialny wydźwięk do dziś powoduje ciarki na rękach.

Od czasu Airport minęły niespełna 3 lata, a Photographer wciąż zbiera plon tej udanej produkcji. Liczni sympatycy postawiliby dużą kwotę w zakładach bukmacherskich, gdyby trzeba było wytypować nowego Armina naszych czasów, oczywiście w kwesti stricte transowej. Photographer, czyli Dmitry Chumak od początku swojej kariery nie przestaje zadziwiać i choć apetyty były spore, produkcje udane, to nie sposób było sprostać kultowemu już 'Airportowi', aż po dziś dzień...

Producenci kochają Susanę, słuchacze są w tej miłości zmienni i raczej podzieleni. Jak nie może być wątpliwości w stosunku do legendarnego już Shivers i jej ogromnej pracy w ten singiel włożonej, tak późniejsze dokonania, a szczególnie 'solowe' albumy pozostawiały trochę do życzenia. Raz Susana zaskakiwała perfekcyjnie skrojonym utworem pod swój dość niski tembr głosu, by potem pokazać się ze słabszej strony, wybierając do swojego dorobku mniej udane aranżacje. Przełom nastąpił w momencie kolaboracji z Ramem, którego euforyczna i niezwykle poruszająca piosenka, stała się hymnem na rzecz smutku po stracie żony. Niewiele brakowało, by ten kawałek (Ramelia) stał się hitem roku 2013, minimalnie przegrywając z Arminowym Intense – co było niemałym zaskoczeniem. Dziś po złączeniu świetnego wokalu piosenkarki i niebanalnego stylu producenta z Odessy, dostaliśmy coś, co śmiało może stanąć obok jego sztandarowego utworu, a nawet z nim konkurować. 'Find A Way' to singiel świetny, który nie pozostawia po sobie ani odrobiny niedosytu. Label o tajemniczej nazwie 'How Trance Works' należy do grupy wydawniczej AdrianRaz Recordings, a singiel Dmitrija jest 43 w jego dorobku i z pewnością można zakwalifikować go do tych przełomowych. Jego fenomen może polegać na wykorzystywaniu teoretycznie nowobrzmiących dźwięków, budowanych na kanwie złotych lat dla światowego trance'u. Wszystko składa się w jedną, nienaganną całość, upliftingowy sznyt nie nuży podobieństwem do miliona innych, popełnionych 'dzieł', a brzmienie singla dopełnia subtelny, naprawdę spasowany głos Susany. Ponad 7 minut rozkręcania klimatu, mozolnego składania drobnych części, doboru pompującego bitu, sklecania czegoś, co musi zadowolić nawet najwybredniejszego słuchacza – wszystko to zakończone sukcesem w postaci dużego uśmiechu po odsłuchu, by potem wrócić do 'Find A Way' jeszcze wielokrotnie i śpiewać prosty, acz prawdziwy w przekazie tekst. Czego chcieć więcej? Z pewnością w naszych wymaganiach powinno znajdować się na porządku dziennym to, by takie rzeczy pojawiały się z tygodnia na tydzień, a nie jedynie od 'święta', ciesząc ucho i zmysły. Panie i panowie – właśnie tędy droga i niech nikt poprawności nie próbuje zmieniać, wmawiając nam, że w takim kierunku podąża świat, bo jak widać, stara szkoła trzyma się bardzo dobrze, szkoda tylko, że musi wręcz dryfować pośród zalewu nic nie wartego... wiecie czego ;) Brawo Photographer!

 

 

 

 

Autor: Iwona Ressel

Komentuj na forum

4