Global Trance -
Czytaj Czytaj Imprezy Inne Nowe Wywiady

Tom Hades

Sylwetki jednego z najbardziej znanych producentów muzyki techno w Belgii nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Tom Hades, bo o nim mowa, już niebawem właściciel labela Rythm Converted odwiedzi Polskę, gdzie wspólnie z Irregular Synthem promować będą wspólną EP'kę wydaną nakładem labela Dirty Minds.

Czytaj

Zobacz wszystkie

Info
  • Ilość newsów: 5314
  • Ilość artykułów: 43
  • Ilość wywiadów: 125
  • Ilość recenzji: 1029

Dodaj nas na:

Facebook

MySpace

Twitter

Blip

Produkcje

Ariel Ortega - Carpe Diem

Dodano 2014-07-27, o godzinie 11:10

Ariel Ortega - Carpe Diem

Jest młodym, zdolnym, niezwykle prosperującym producentem, który od pewnego czasu swoją muzyczną pasję postanowił konsekwentnie przekuwać na wenę twórczą i tym samym kreację własnych, w pełni autorskich utworów. Gdy dorzucimy do tego opisu jeszcze to, że Ariel Ortega jest naszym rodakiem, niejako z automatu należy zwrócić na niego baczniejszą uwagę, bowiem wyczyny naszego rodzimego producenta z powodzeniem mogą zdobywać szerokie uznanie wśród stale rosnącej publiczności szeroko pojętej sceny EDM. Tym razem postanowił on podbić jej serca za sprawą dwuczęściowej EP’ki o dumnie brzmiącej nazwie ‘Carpe Diem’.

Pierwsza jej część to singiel o nazwie ‘We Have Choices’, w którym Ariel prezentuje nam nieco mroczniejszą odsłonę swoich producenckich umiejętności. Melodyjny trance z wysublimowanymi progresywnymi wstawkami niezwykle pobudzająco wpływa na wyobraźnie słuchacza, bezpośrednio transportując go do świata głębokich, tajemniczych i enigmatycznych bitów. Nastrojowa gra na klawiszach pianina w połączeniu z klimatyczną linią melodyczną sprawia, że nikt – a już zwłaszcza fani progresywnych dźwięków – nie powinni się zawieść na stawiającym coraz odważniejsze kroki w swojej solowej karierze producencie. Tym bardziej, że po ‘We Have Choices’ apetyt na solidne, mroczne uderzenia tylko wzmaga się do niebotycznych rozmiarów – miejmy nadzieję, że w tę lukę idealnie wpasują się przyszłe propozycje utworów spod ręki naszego krajana.

Drugi, a zarazem kończący singiel zawierający się w wydawniczej paczce nosi nazwę ‘Tortuga’. Początek kawałka ma dosyć odrzucający, bigroom’owy wydźwięk, który jednak w miarę upływu czasu zostaje umiejętnie połączony z progresywnym podkładem, roztaczającym zwłaszcza w klimatycznym breakdown’ie wizję zmysłowej podróży przez muzyczną sferę tajemniczości i irracjonalności. Pełne rozwinięcie utworu pozostawia wolne spektrum zarówno dla elementu bardziej parkietowych uderzeń, jak i charakterystycznego progresywnego flow, który z pewnością już teraz można zaliczyć do najmocniejszych stron Ariel’a Ortegi. Oby dalszy rozwój tego aspirującego producenta przebiegał w zgodzie z jego własnymi muzycznymi wartościami, a być może będziemy mieć kolejny powód do dumy na międzynarodowej arenie.

Odsłuchy na SoundCloud: ‘We Have Choices’, i ‘Tortuga’.

 

 

 

 

 

Autor: Sebastian Zieliński

Komentuj na forum

4