Global Trance -
Czytaj Czytaj Imprezy Inne Nowe Wywiady

Tom Hades

Sylwetki jednego z najbardziej znanych producentów muzyki techno w Belgii nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Tom Hades, bo o nim mowa, już niebawem właściciel labela Rythm Converted odwiedzi Polskę, gdzie wspólnie z Irregular Synthem promować będą wspólną EP'kę wydaną nakładem labela Dirty Minds.

Czytaj

Zobacz wszystkie

Info
  • Ilość newsów: 5314
  • Ilość artykułów: 43
  • Ilość wywiadów: 125
  • Ilość recenzji: 1029

Dodaj nas na:

Facebook

MySpace

Twitter

Blip

Czytaj

Darude

2.jpg Darude dał się światu poznać przebojowym transowym kawałkiem "Sandstorm". Co ciekawe, kiedy powstał ten utwór jeszcze mało kto słyszał o DJ'u z Finlandii, a Ville sam zaczął promować swój utwór poprzez umieszczenie go na stronie internetowej mp3.com Było to wiosną 1999 r. a kawałek robił coraz większą karierę w sieci. To właśnie stamtąd ściągali go DJ'e, którzy zaczęli grac Darude w klubach całej Europy, i również w sieci Darude został odkryty przez wytwórnie płytową. "Mp3.com było miejscem gdzie mogłem się zaprezentować tysiącom ludzi w łatwy i tani sposób. Tutaj mój sukces zależał wyłącznie od mojej aktywności i kreatywności" - wspomina Darude. Jego muzyczna kariera nabrała jednak bardziej realnych kształtów, kiedy spotkał słynnego fińskiego producenta Jaakko Salovaara (JS16), również uznanego artystę na scenie klubowej. Salovaara otrzymał kasetę demo z nagraniem "Sandstorm" o od razu dostrzegł potencjał tego kawałka. W tym samym czasie powstałą nowa wytwórnia Salovaara "16 Inch Records". Darude był pierwszym wykonawcą, który podpisał z nią kontrakt. Widać ten fiński producent ma szczęśliwą rękę do młodych artystów, bo to właśnie on jest również odpowiedzialny za europejski sukces Bomfunk MC's.
"Sandstorm" błyskawicznie zaistniał na tanecznych listach przebojów. Szybko trafił na pierwszą pozycję fińskiej Dance Chart. W rodzinnej Finlandii singiel otrzymał miano platynowej płyty. Sukces Darude szybko przeniósł się na grunt europejski, a to za sprawą brytyjskiej wytwórni Neo Records promującej muzykę klubową. Neo szybko wypromowało singiel na angielskiej scenie techno, chyba najbardziej wpływowej w Europie. "Sandstorm" bardzo spodobał się też takim sławom, jak: Judge Jules, Pete Tong, Danny Rampling czy Paul Van Dyk. Dla młodego, nieznanego wykonawcy nie ma nic lepszego niż uznanie przez tych doskonałych DJ'ów. Utwór Darude błyskawicznie stał się przebojem, granym zarówno na parkietach najlepszych klubów, jak i na falach najpopularniejszych radiostacji. W czerwcu 2000 r singiel "Sandstorm" osiągnął 3 miejsce na brytyjskiej liście przebojów. Darude tym samym stał się pierwszym Finem, któremu się to udało.
4