Global Trance -
Czytaj Czytaj Imprezy Inne Nowe Wywiady

Tom Hades

Sylwetki jednego z najbardziej znanych producentów muzyki techno w Belgii nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Tom Hades, bo o nim mowa, już niebawem właściciel labela Rythm Converted odwiedzi Polskę, gdzie wspólnie z Irregular Synthem promować będą wspólną EP'kę wydaną nakładem labela Dirty Minds.

Czytaj

Zobacz wszystkie

Info
  • Ilość newsów: 5314
  • Ilość artykułów: 43
  • Ilość wywiadów: 125
  • Ilość recenzji: 1029

Dodaj nas na:

Facebook

MySpace

Twitter

Blip

Czytaj

Tiddey / Sumanity

P3290199.JPG

Tiddey zaczynał w 2004 roku jako DJ w popularnym klubie Ekwador w Manieczkach u boki równie popularnego DJ Krisa. Nie dał się jednak zaszufladkować typowej dla tego klubu muzyce i skupił się na wyszukanym holenderskim trance jaki jest teraz grany przez takie sławy jak Tiesto, ATB, Armin Van Buuren, czy Paul Van Dyk. Tiddey nie stał się kolejnym polskim DJ-em który kojarzony jest wyłącznie z Manieczkami. Oprócz rozwoju jako DJ skupił się również na produkcji - i to zarówno muzycznej, jak i tej związanej z organizacją wielkich imprez z muzyką klubową. Nie tylko był gwiazdą Festiwalu Sunrise w Kołobrzego, czy Independance i Revolution w poznańskiej hali Arena, ale także współorganizatorem tych imprez. Pomimo iż swoją karierę rozpoczął w Polsce to bardzo szybko stał się popularny w Holandii i Niemczech. To właśnie tam rozpoczynał pierwsze zagraniczne występy, które w efekcie doprowadziły, że Tiddey jako pierwszy Polak w historii wystąpił na prestiżowej holenderskiej imprezie Trance Energy w Utrechcie w 2006 roku.

Od tego momentu kariera Tiddeya nabrała gigantycznego tempa - występy na Nature One, Creamfields, Tunnel Electrocity, czy Stadium of Sound with Tiesto to tylko niektóre z jego sukcesów. Ale występy to nie cała kariera Tiddeya - próbował także swoich sił jako producent muzyczny i efekty jego pracy stały się głównym motorem sukcesu w tegorocznym rankingu DJ Mag. Już w listopadzie nakładem SONY BMG / PROLOGIC zostanie wydany debiutancki album Tiddeya na którym będziemy mogli usłyszeć znane już jego single, a także zupełnie nowe przygotowane specjalnie na album. Sztandarowym hitem na płycie jest Taylla - produkcja, która już w grudniu zeszłego roku grana była przez Armina Van Buurena. Utwór spodobał się mu na tyle, że zagrał go podczas swojego występu w Kołobrzegu na Sunrise Festival 2008 jako jedyna produkcja polskiego producenta podkreślając tym samym jak dobra jest ten przebój. Nie bez powodu o Tiddeyu w kuluarach sceny muzyki elektronicznej mówi się, że jest polskim Tiesto i polskim ATB. Ten stan rzeczy zdaje się potwierdzać wokalistka, która dla ATB zaśpiewała przebój Ecstassy - Tiff Lacey - która zaśpiewała też dla Tiddeya. Premiera tego przeboju już niedługo wraz z całym albumem.

 

Strona www: http://www.djtiddey.com
4