Global Trance -
Czytaj Czytaj Imprezy Inne Nowe Wywiady

Tom Hades

Sylwetki jednego z najbardziej znanych producentów muzyki techno w Belgii nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Tom Hades, bo o nim mowa, już niebawem właściciel labela Rythm Converted odwiedzi Polskę, gdzie wspólnie z Irregular Synthem promować będą wspólną EP'kę wydaną nakładem labela Dirty Minds.

Czytaj

Zobacz wszystkie

Info
  • Ilość newsów: 5314
  • Ilość artykułów: 43
  • Ilość wywiadów: 125
  • Ilość recenzji: 1029

Dodaj nas na:

Facebook

MySpace

Twitter

Blip

Czytaj

Eric Prydz / Mouseville

l_5bfb441d38f9a90e20b7ff8c8c62675c.jpg Historia Erica Prydza jako DJ'a i producenta zaczęła się w latach 80-tych, gdy w Sztokholmie w wieku dziewięciu lat zaczął tworzyć muzykę. Brak własnego sprzętu nie stanowił dla niego problemu. By móc grać wkradał się do szkoły i "pożyczał" sobie keyboard, czym sciągnął na siebie kłopoty i za karę został przeniesiony do poprawczaka. Jednakże wbrew oczekiwaniom nie poskromiło to jego zapału i dzięki wsparciu i zachętom ze strony swych wpływowych znajomych takich jak Steve Angello, Eric Prydz zaczął produkować utwory, które dołączyły do repertuaru najlepszych światowych DJ'ów.

Słynne "Call On Me" Erica Prydza jest przeróbką przeboju Steve'a Winwooda z lat 80-tych, "Valerie". Gdy Winwood usłyszał remix tak mu się spodobał, że nie tylko dał pozwolenie na użycie sampli, ale także nagrał wokal specjalnie dla tego utworu! Eric produkuje nie tylko komercyjne utwory. Specjalizuje się rownież w electro, gdzie wydaje pod takimi pseudonimami jak Pryda, Cirez D czy wraz ze szwedzkim producentem Axwell`em jako Axer. Jego dwie wytwórnie: Pryda Friends oraz Mouseville cieszą się bardzo duzą sympatią wśród najlepszych DJ'ów na świecie.

Strona www: www.ericprydz.com
4