Global Trance -
Czytaj Czytaj Imprezy Inne Nowe Wywiady

Tom Hades

Sylwetki jednego z najbardziej znanych producentów muzyki techno w Belgii nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Tom Hades, bo o nim mowa, już niebawem właściciel labela Rythm Converted odwiedzi Polskę, gdzie wspólnie z Irregular Synthem promować będą wspólną EP'kę wydaną nakładem labela Dirty Minds.

Czytaj

Zobacz wszystkie

Info
  • Ilość newsów: 5314
  • Ilość artykułów: 43
  • Ilość wywiadów: 125
  • Ilość recenzji: 1029

Dodaj nas na:

Facebook

MySpace

Twitter

Blip

Czytaj

Deep Dish / Positiva

156954441_l.jpg Deep Dish tworzą Ali "Dubfire" Shirazinia i Sharam Tayebi, urodzeni w Iranie nowojorczycy, którzy spotkali się razem w 1991 roku, gdy obydwaj zagrali tego samego wieczoru w tym samym klubie. Występowali wówczas na różnych imprezach podnosząc swoje DJ'skie kwalifikacje. Zadebiutowali produkcją "A feeling". Utworzyli też własną wytwórnię Deep Dish Records, dla której, w 1993 szkolny kolega Alego, Brian "BT" Transeau, nagrał "A moment of truth" i "Relativity".

W roku 1998 duet wydał swój artystyczny debiut, krążek "Junk Science", efektowny i dobrze przemyślany mix deep house, fuzji rocka i dance, zabarwionej jazzem muzyki soul oraz nastrojowych klimatów. Kolorytu dodał mu m.in. udział w nagraniach tradycyjnych perskich muzyków! W wielu plebiscytach album zdobył miano płyty roku, czego źródeł upatrywać można w różnorodności brzmień jakie zawarto w utworach oraz w jakości kompozycji, które cechuje pomysłowość i wielość stylów. Sukcesy singli z albumu, w tym najbardziej popularnego: "The Future Of The Future (Stay Gold)", w którym zaśpiewała wokalistka Everything But The Girl.

Od tego czasu duet skoncentrował się głównie na występach, remiksowaniu oraz przygotowywaniu kompilacji: Yoshiesque (1999), Renaissance Ibiza (2000), Yoshiesque Two (2001), Global Underground " Moscow (2001).

Duet został nominowany w 2001 roku do nagrody Grammy w kategorii Remiks Roku za utwór "Music" Madonny, kolejne przyszły za "Sexual (La Da Di)" Amber i ich własną produkcję - "Mohammed Is Jesus". Kolejna nominacja zaowocowała w końcu nagrodą " w 2002r. Deep Dish otrzymali Grammy za najlepszy remiks "Thank You" Dido. Jakość produkcji potwierdziła długa obecność tego singla na listach sprzedaży Billboardu. Umiejętność łączenia tanecznego charakteru utworów z ich popowym brzmieniem sprawdziła się również gdy Ali i Sharam zabrali się za utwór Justina Timberlake'a "Like I Love You", który również dotarł do 1 miejsca na liście Billboard Club Play.

Album z 2005 roku "The George is on" jest kopalnią przebojów " począwszy od wydanego przed dwoma laty singla "Flashdance", przez ultrahity "Say hello", "Sacramento" czy "Dreams".

1 lipca 2006 roku Deep Dish po raz pierwszy pierwszy zagrali w Polsce, podczas Festiwalu Creamfields.

Strona www: www.deepdish.com
4