Global Trance -
Czytaj Czytaj Imprezy Inne Nowe Wywiady

Tom Hades

Sylwetki jednego z najbardziej znanych producentów muzyki techno w Belgii nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Tom Hades, bo o nim mowa, już niebawem właściciel labela Rythm Converted odwiedzi Polskę, gdzie wspólnie z Irregular Synthem promować będą wspólną EP'kę wydaną nakładem labela Dirty Minds.

Czytaj

Zobacz wszystkie

Info
  • Ilość newsów: 5314
  • Ilość artykułów: 43
  • Ilość wywiadów: 125
  • Ilość recenzji: 1029

Dodaj nas na:

Facebook

MySpace

Twitter

Blip

Czytaj

Carl Cox / Intec Records

2161253.jpg Carl Cox jest producentem i remikserem, ale przede wszystkim świetnym DJ’em, który rozkręci każdą imprezę. Jest murzynem, o znacznej budowie ciała, dzięki czemu nie trudno go zauważyć. Jego miłość do muzyki zaczęła się już latach 80tych. Carl Cox pochodzi z Anglii, a dokładnie w 1962 roku urodził się w Manchesterze. Już w wieku 8 lat pierwszy raz zetknął się z gramofonem puszczając muzykę na imprezach swoich rodziców. A wiec bardzo szybko nabył wiedzę potrzebna do grania. Nie zawsze jest tak, że dziecko już jako małe głęboko się czymś zainteresuje. On jak widać był inny i też jego sety są inne, gdyż wyróżniają się spośród wielu didżeji. Już w wieku 15 lat posiadał własne gramofony i niemałą kolekcje utworów muzycznych. Jak każde dziecko próbował sił we wszystkim, on próbował, ale może trochę w węższej grupie, a tą grupą była muzyka. Uczył się grać na gitarze, keybordzie, perkusji, a nawet chciał zostać wokalistą. Ostatecznie jednak pozostał tylko przy gramofonach, które zaczęły zarabiać na siebie. Początkowo grał głównie funk i disco, a następnie przekształciło się to w hip-hop. Gdy w 1986 roku przeniósł się do Brighton swoje sety uzupełnił dźwiękami Chicago house. Prawdziwą popularność zdobył, gdy do kraju w którym przebywał dotarła fala acid house.

Carl Cox grał wtedy na wielu najważniejszych imprezach oraz był pożądaną osobą na imprezach, ponieważ przyciągał znaczne ilości imprezowiczów. W tym czasie jako pierwszy w Anglii zaczął grać na trzech gramofonach. Gdy hardcore przeżywał kryzys powoli zamieniając się w jungle on powrócił do muzyki house, którą uzupełnił czystym techno. Zaczął wydawać swoje debiutanckie albumy. Z albumu na album stawał się on coraz ciekawszy i co za tym szło w parze większe były nakłady. Ludzie zarazili się muzyką Carla. Jego występy były długo oczekiwane przez tłumy ludzi. Cox to jednak głównie didżej, co udowadnia ciągle podczas swojej kariery muzycznej. W czasie swojej przygody ciągle odnosi znaczne sukcesy, które bardzo motywują do jeszcze większej pracy. Obsypywany nagrodami i tytułami najlepszego, jak również najpopularniejszego didżeja, a każdy kto choć troszkę się tym interesuje marzy o sukcesie takim jak Cox. Nie brakowało go najważniejszych festiwalach, gościł w najlepszych klubach, a jego sety były relacjonowane w radiu i w telewizji. Sety były na tyle ciekawe, że zostały wydane na oficjalnej płycie, najbardziej znana kompilacja to „F.A.C.T.” oraz „The Sound of Ultimate B.A.S.E”. Był na tyle popularny w mediach, że otrzymał bardzo nie typowa propozycje, z didżeja przeobrazić się w aktora. Udało mu się to wręcz fenomenalnie odgrywając rolę w filmie „Human Traffic”.Carl Cox jest producentem i remikserem, ale przede wszystkim świetnym DJ’em, który rozkręci każdą imprezę. Jest murzynem, o znacznej budowie ciała, dzięki czemu nie trudno go zauważyć. Jego miłość do muzyki zaczęła się już latach 80tych. Carl Cox pochodzi z Anglii, a dokładnie w 1962 roku urodził się w Manchesterze. Już w wieku 8 lat pierwszy raz zetknął się z gramofonem puszczając muzykę na imprezach swoich rodziców. A wiec bardzo szybko nabył wiedzę potrzebna do grania. Nie zawsze jest tak, że dziecko już jako małe głęboko się czymś zainteresuje. On jak widać był inny i też jego sety są inne, gdyż wyróżniają się spośród wielu didżeji. Już w wieku 15 lat posiadał własne gramofony i niemałą kolekcje utworów muzycznych. Jak każde dziecko próbował sił we wszystkim, on próbował, ale może trochę w węższej grupie, a tą grupą była muzyka. Uczył się grać na gitarze, keybordzie, perkusji, a nawet chciał zostać wokalistą. Ostatecznie jednak pozostał tylko przy gramofonach, które zaczęły zarabiać na siebie. Początkowo grał głównie funk i disco, a następnie przekształciło się to w hip-hop. Gdy w 1986 roku przeniósł się do Brighton swoje sety uzupełnił dźwiękami Chicago house. Prawdziwą popularność zdobył, gdy do kraju w którym przebywał dotarła fala acid house.

Strona www: www.carlcox.com
4