Global Trance -
Czytaj Czytaj Imprezy Inne Nowe Wywiady

Tom Hades

Sylwetki jednego z najbardziej znanych producentów muzyki techno w Belgii nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Tom Hades, bo o nim mowa, już niebawem właściciel labela Rythm Converted odwiedzi Polskę, gdzie wspólnie z Irregular Synthem promować będą wspólną EP'kę wydaną nakładem labela Dirty Minds.

Czytaj

Zobacz wszystkie

Info
  • Ilość newsów: 5314
  • Ilość artykułów: 43
  • Ilość wywiadów: 125
  • Ilość recenzji: 1029

Dodaj nas na:

Facebook

MySpace

Twitter

Blip

Czytaj

Andy Moor / AVA Recordings

302245143_l.jpg

Większość fanów brzmień klubowych bez problemu kojarzy postać Andy Moor'a. Jest jednym z czołowych DJów na świecie, a także wyśmienitym producentem.

Robi remixy dla największych gwiazd sceny muzycznej, jest znany z produkcji w duecie Leama & Moor. Receptą na sukces okazała się w przypadku Anglika mieszanka ciężkiej pracy, determinacji i oczywiście wielkiego talentu.

Z pewnością należy do artystów, którzy kształtują scenę klubową, jednak nie można go zaszufladkować do jakiegokolwiek stylu w muzyce elektronicznej. Śmiałe stwierdzenie, że Andy Moor jest urodzonym artystą światowej klasy nie będzie zatem niczym przesadnym.

W wieku 5 lat rozpoczął naukę gry na pianinie. Mając lat 11 potrafił już grać na pięciu instrumentach a 2 lata później nagrał pierwszy utwór. Tak szybki rozwój zdolności pozwolił mu na granie podczas największych imprez na świecie już w wieku 21 lat.

Wspominając imponującą listę artystów, dla których Moor robił remixy, wystarczy wspomnieć zaledwie kilka nazwisk: Britney Spears, Avril Lavigne, Paul Oakenfold, Brian Eno czy Arthur Baker. Każdy z remixów ma w sobie coś nowego i jest odmienny od pozostałych produkcji. Jak bardzo zdolnym artystą jest Andy możemy się przekonać przesłuchując płytę Leama & Moor, w której dostrzeżemy szerokie zróżnicowanie pod względem stylów muzycznych.

Inną możliwością jest sięgnięcie po utwory wydane pod szyldem projektu Whiteroom, które oblegały listy przebojów w 2004 roku, lub przyjrzeć się wynikom współpracy artysty z formacją Above and Beyond, która miała szczególne nasilenie w roku 2005 (uwieńczona nagrodą za najlepszy utwór trance 2006 roku - „Air for life".

Andy Moor produkuje również muzykę jako solowy artysta, czego przykładem może być chociażby Halycon, który w światku muzyki klubowej również zrobił niemałe zamieszanie.

Poza tym fani uwielbiają angielskiego DJa za sposób robienia remixów oraz fakt, że często robi je tylko i wyłącznie na własne potrzeby do autorskich setów.

Pozwala to na utrzymanie świeżości w prezentowanym miksie, a także na „przyprawienie" imprezy czymś wyjątkowym.

Strona www: www.andymoor.com
4