Global Trance -
Czytaj Czytaj Imprezy Inne Nowe Wywiady

Tom Hades

Sylwetki jednego z najbardziej znanych producentów muzyki techno w Belgii nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Tom Hades, bo o nim mowa, już niebawem właściciel labela Rythm Converted odwiedzi Polskę, gdzie wspólnie z Irregular Synthem promować będą wspólną EP'kę wydaną nakładem labela Dirty Minds.

Czytaj

Zobacz wszystkie

Info
  • Ilość newsów: 5314
  • Ilość artykułów: 43
  • Ilość wywiadów: 125
  • Ilość recenzji: 1029

Dodaj nas na:

Facebook

MySpace

Twitter

Blip

Czytaj

Armin van Buuren

armin.jpg

Armin van Buuren ur. 25 grudnia 1976 w Leiden, Holender, jeden z najbardziej znanych DJ-ów na świecie, przez niektórych uważany za najlepszego, ponieważ jako pierwszy postanowił stworzyć niekończącą się ilość setów.

Armin zaraził się miłością do muzyki jako dziecko, głównie za sprawą rodziców, którzy byli muzykami. Pierwsze mixy tworzył na kasetach pożyczonych od kolegów. Z wielkim zaciekawieniem patrzył jak jego wujek eksperymentuje na komputerze z muzyką. "Byłem tak zafascynowany tym, co robił, że od tego momentu byłem uzależniony od tworzenia muzyki". W wieku 16 lat dostał sampler Akai S-01, na którym grał w klubie studenckim obok Leiden University.

Jego pierwszym krążkiem był "Blue Fear",wydany w 1995 roku, w którym zebrał on swoje najlepsze utwory. W 1999 roku założył własną wytwórnię Armind, poznając Dave'a Lewisa - człowieka odpowiedzialnego za kariery takich gwiazd, jak Ferry Corsten czy Tiesto. Nawiązał także współpracę z Ferrym Corstenem, z którym nagrał track "Exhale". Rok 2002 przyniósł mu 5 miejsce na liście TOP 100 wg DJ Magazine i możliwość prowadzenia audycji w radiu Dutch ID&T. Pod koniec 2003 roku w klubie The Hague van Buuren ustanowił światowy rekord w zagraniu najdłuższego seta, który trwał 12 godzin i 30 minut. W tym samym roku także wydał swój pierwszy mix na CD. W 2005 roku wygrał International Dance Music Award za mix "A State of Trance". "A State of Trance" to również jedna z najbardziej znanych audycji radiowych dotyczących muzyki elektronicznej. W międzynarodowym prestiżowym głosowaniu Trance Awards 2006 Armin van Buurren otrzymał również szereg wyróżnień m.in za najlepsza kompilację (A State Of Trance 2005), najlepszy radiowy show (A State Of Trance), najlepszy teledysk trance (Shivers) oraz otrzymał tytuł najlepszego DJ'a i najlepszego rezydenta (w Amnesia Club na Ibizie).

 

 

Singiel Armin'a "Serenity" w 2005 roku stał się hymnem masowej imprezy trance, Sensation White. Grywa w klubach całego świata począwszy od Wlk. Brytanii i Ibizy, a skończywszy na Krecie i Jerozolimie. Jego pierwszy koncert w Polsce odbył się 2 maja 2006 w Hali Ludowej we Wrocławiu. Kolejny raz Armin zagrał w Polsce 10 lutego 2007 r. w Hali Arena w Poznaniu.

 

 

 

Myspace artysty:  http://www.myspace.com/arminvanbuuren

Strona www: www.arminvanbuuren.com
4