Global Trance -
Czytaj Czytaj Imprezy Inne Nowe Wywiady

Tom Hades

Sylwetki jednego z najbardziej znanych producentów muzyki techno w Belgii nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Tom Hades, bo o nim mowa, już niebawem właściciel labela Rythm Converted odwiedzi Polskę, gdzie wspólnie z Irregular Synthem promować będą wspólną EP'kę wydaną nakładem labela Dirty Minds.

Czytaj

Zobacz wszystkie

Info
  • Ilość newsów: 5314
  • Ilość artykułów: 43
  • Ilość wywiadów: 125
  • Ilość recenzji: 1029

Dodaj nas na:

Facebook

MySpace

Twitter

Blip

Czytaj

Blank and Jones

blank & jones.jpg Piet Blank, urodził się w 1971 roku we Frankfurcie nad Menem. Piet, jako nastolatek, nauczył się grać na pianinie, saksofonie oraz perkusji. Później zdecydował, że na muzyce będzie zarabiał na życie. W szkole muzycznej wytrzymał jeden semestr, po czym zacząl studiować biznes i ekonomię, z myślą o pracy w jakiejś wytwórni muzycznej. Aby zarobić na studia pracował w sklepie muzycznym Worm oraz jako DJ w przeróżnych dyskotekach takich jak: "Havanna Moon" czy "Alter Wartessal". Zaczynał, jak sam przyznaje, od Rare Groove. Jego miłość do muzyki elektronicznej wyszła na jaw podczas długiego pobytu w Nowym Jorku. W dzień pracował w sklepie muzycznym na Bleecker Street, a wieczorami zapodawał swój trance w dokach.

Po powrocie do Niemiec, Piet stał się regularnym gościem na Party Service DJ w stacji radiowej Eins Live w Kolonii.

O ile Piet Blank to prawdziwe imię i nazwisko, to Jaspa Jones jest pseudonimem muzycznym. Naprawdę nazywa się René Runge. Urodził się 1968 roku w Mönchengladbach w Nadrenii. Od wczesnych lat myślał o zarabianiu na muzyce. Kiedy w 1989 roku nadeszła pierwsza fala techno w Niemczech, René, wówczas DJ-rezydent w legendarnym klubie "Ratinger Hof" w Dusseldorfie, swoją pozycję, jako jednego z pionierów techno, umacniał grając z innymi znanymi Dj'ami w klubach jak chocby "Relax" w Dusseldorfie. W 1993 roku René wziął udział w produkcji płyty "Suck Me Plasma" autorstwa Talla 2XLC. W tym okresie wymyślił dla siebie pseudonim, Jaspa Jones i pod tym nickiem znany jest na całym świecie. W tym, mniej więcej, okresie stworzył "Spacedust Studio" w Dusseldorfie, gdzie tworzone są wszystkie produkcje spod szyldu Blank&Jones.

Piet i Jaspa spotkali się na wielkiej imprezie organizowanej przez Eins Live Radio „Popkomm" w Kolonii. Wtedy powtał pomysł o współpracy i tak powstała grupa Blank & Jones. Pierwszy utwór zrobili do albumu Mayday w 1997, był to niezapomniany „Sunrise". Trzecim jak gdyby niewidzilanym członkiem grupy jest Andy Kaufhold (zwróćcie uwagę na połączenie „and" w nazwie) o którego istnieniu dowiedzieliśmy się dopiero jakiś czas temu. Blank & Jones grają na każdej wielkiej imprezie trance i techno. Począwszy od Mayday co roku odbywającego się w Wesfallenhalle w Dortmundzie, poprzez Love Parade i Nature One, a kończąc na tegorocznym Trance Energy w Holandii. Podczas każdego ze swoich występów Blank & Jones tworzą niepowtarzalny klimat i nie ważne jest gdzie grają, zawsze dają z siebie wszystko. W listy przebojów uderzają takimi hitami jak After Love, The Nightfly, Beyond Time (18 na liście UK Dance Charts 2001), czy singlem Desire, który znalazł się na 10 miejscu najlepiej sprzedających się singli w Niemczech. Zarówno Piet jak i Jaspa za muzyczne wzory podają Depeche Mode i Pet Shop Boys. Co ciekawe dla tych drugich zrobili remix ich utworu „Home & Dry" co świadzczy o tym jak bardzo są szanowani, także fakt stworzenia intra do płyty DJ Culture przez legendę muzyki elektronicznej członka grupy Yello, Dietera Meiera, mówi sam za siebie. Każda produkcja spod szyldu Blank & Jones jest zawsze na jak najwyższym poziomie. Dotyczy to w szczególności albumów pod tym względem Piet i Jaspa nie mają sobie równych jak sami powiedzieli po wydaniu 2 albumu DJ Culture: „Za pomocą naszej nowej produkcji "DJ Culture" chcielibyśmy utwierdzić naszych fanów, iż mogą się spodziewać po nas produkcji na najwyższym poziomie. Z tego względu po raz kolejny album został zmiksowany w jedną całość i ponownie są to kawałki, które można usłyszeć wszędzie tam, gdzie aktualnie gramy. Chcielibyśmy wprowadzić do domu naszych fanów autentyczną atmosferę i specyficzny feeling towarzyszący nam - projektowi Blank & Jones." Jak wcześniej zostało wspomniane każdy albmum jest zmiksowany w jedną całość, jednak i tak można wybierać poszczególne utwory, podczas słuchania tworzy to niesamowitą klubową atmosferę.

Piet i Jaspa w przeszłości tworzyli razem też inne projekty chociażby Da Bomb (największe osiągnięci to: przebój The Original i remix „James Bond Theme" Moby'ego, który był częściej grany w MTV niż oryginał) czy Gorgeous (utwór „Don't Stop podbił listy przebojów na całym świecie). Nightflyers'i (nazwani tak po dużym sukcesie „The Nightfly") są także autorami wielu dobrych remix'ów np. „You Are Alive" Fragmy, The Sound Of Goodbye Perpetuous Dreamer'a, Liquid Love - Sweet Harmony, czy aktulanego remixu nowego singla Pet Shop Boys - Home & Dry, wykonanego w dwóch wersjach.

W 2003 roku wydali płytę Relax na której znajdują się chill outowe nagrania. Słuchając tej płyty człowiek zmienia na lepszy swój nastrój i odpręża się. Na płycie znajduja się piosenki z udziałem Elles, Claudią Brucken a także Pet Shop Boys. W tymże samym roku ukazała się 2 kompilacja Blank & Jones a mianowicie The Mix Volume 2. W Polsce ukazała się tylko werja zawierająca jedną płytkę z remixami Pieta i Jaspy. W tym samym 2003 roku wydany został singiel zatytułowany A Forest. Tym razem Piet, Jaspa i Andy do współpracy zaprosili wokaliste zespołu The Cure - Roberta Smitha. Na singlu znajduje się wiele remixów tego świetnego kawałka.

W lutym 2004 roku Piet i Jaspa odwiedzili Polskę z okazji Blank & Jones Poland Tour. Odwiedzili 5 polskich renomowanych klubów w których promowali swój najnowszy album - Monument. Płyta zawiera kawałki o niespotykanym brzmieniu.

Blank & Jones są znani na całym świecie, grali na takich imprezach jak Mayday, Love Parade, Librty One, Inner City, Trance Energy. Mieli swoje trasy koncertowe w takich krajach jak USA, Kanada, Turcja i Dubaju.
4