Global Trance -
Czytaj Czytaj Imprezy Inne Nowe Wywiady

Tom Hades

Sylwetki jednego z najbardziej znanych producentów muzyki techno w Belgii nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Tom Hades, bo o nim mowa, już niebawem właściciel labela Rythm Converted odwiedzi Polskę, gdzie wspólnie z Irregular Synthem promować będą wspólną EP'kę wydaną nakładem labela Dirty Minds.

Czytaj

Zobacz wszystkie

Info
  • Ilość newsów: 5314
  • Ilość artykułów: 43
  • Ilość wywiadów: 125
  • Ilość recenzji: 1029

Dodaj nas na:

Facebook

MySpace

Twitter

Blip

Czytaj

Tiesto

tiesto25wd.jpg

Kim jest Tiesto? Jaka jest na prawdę osoba, która przez trzy lata z rzędu nosiła miano najlepszego DJ'a na świecie, w tym roku ustępując tylko Paul'owi van Dyk'owi? Kim jest ten człowiek, który posiada własną sylwetkę w gabinecie figur woskowych Madame Tuusand? W końcu jakim człowiekiem jest.

17 styczeń, 1969 - Breda, niewielkie miasteczko na południu Holandii - to wlaśnie tutaj na świat przyszedł Tijs Verwest, człowiek który dla wielu jest uosobieniem sławy, spełnieniem snu, wirtuozem muzyki trance, dla innych pozostając komercyjnym wytworem poptechnokultury, napuszonym gburem o nabrzmiałym ego ustępującym tylko jego własnej zarozumiałości. Świat poznał go jako Tiesto. Jego przygoda z muzyką rozpoczęła się bardzo wcześnie, już w wieku 12 lat komponował własne utwory, które z czasem nabierały finezji i głębi, którą zaprezentował po latach światu. Muzyka była od dawien dawna pasją, która siedziała wewnątrz Tiesto. Chciał on się swoją ekspresją podzielić z innymi ludźmi. Już w wieku 8 lat Tiesto zaczął pracować nad swoim kunsztem. Od 16 roku życia grał on na dyskotekach w jego rodzimej Holandii. Tiesto był wtedy zauroczony holenderską muzyką dance oraz pop. Zaczynał swoją karierę w znanym w Bredzie klubie The Spock. Pomiędzy rokiem 1985, a 1993 był on rezydentem kilkunastu klubów w Holandii. Te właśnie doświadczenie, wyciągniete z tego okresu czasu, rozwinęło w nim to, co najważniejsze - podstawy, fundamenty, z których bedzie rozwijał swoje umiejętności. Wraz ze swoim przyjacielem Arny Bink'iem założył on tłocznie pod nazwą Black Hole Recordings. Wytwórnia ta reprezentowała głównie gatunki muzyki grane na globie. Miała ona jednak za priorytet promować twórczość Holendra na świecie. Zarówno utwory zrobione przez niego samego, jak i wspólnie z innymi: Gouryella (wraz z Ferry Corsten'em) czy Kamaya Painters. Szczególnym echem odbiły się na świecie serie pt. "Magik", które reprezentowały twórczość Tiesto. Pierwsze skrzypce zagrały u niego również mixy "In Search Of Sunrise 1 & 2", które utorowały mu drogę do podboju amerykańskiego rynku myzycznego. Jednakże jeden utwór zadecydował, że jego imię zaczęto wymawiać z szacunkiem na scenie techno. Po wykonaniu remixu utworu Delerium (wraz z gościnnie wystepującą Sarą McLachalan) pt. "The Silence" o Tiesto można było usłyszeć w każdym radiu w Północnej Ameryce, jak i w UK. Na Wyspach utwór tego Holendra przez cztery tygodnie plasował się w dziesiątce najlepszych. Po nim przyszedł nastepny utwór "In My Memory". To on był strzałem w sedno i znalazł się szybko w amerykańskiej dziesiątce najbardziej pożądanych utworów. "In My Memory" w sposób perfekcyjny łączył w sobie orkiestrowe smyczki, powiewny, żeński wokal, a było to wszystko połączone z energetyczną i unoszącą się linią syntezatora wspartą przez synkopowiczny, tłusty bas. W 2001 roku Tiesto założył suboddział swojej matczynej wytwórni pod nazwą Magic Muzik, który promował jego najbardziej znane utwory, jak i te ulubione przez niego samego. Jego pierwsza wydana Ep'ka pod nazwą "Flight 643" obiegła dużym rozgłosem cały świat. Występuje ona w najbardziej znanych klubach na świecie i na najważniejszych imprezach sceny techno.

W 2001 Tiesto rezydował każdą wtorkową noc w klubie Amnesia na wyspie Ibiza. Jest on jednym z nielicznych DJ'i na świecie, który ma zdolności do tego, aby przejąć władze nad tłumem i zabrać go do magicznej podróży poprzez dźwięki. Swoim promienistym uśmiechem Tiesto hipnotyzuje-przekonuje ludzi do zabawy. On wie, że tak będzie dla nich lepiej. Tłum później odwdzięcza się mu radością płynącą z ich euforyczno-spontanicznych wrzasków. Tiesto oddaje swoje ciało i duszę przez 24 godziny na dobę muzyce, bo to jest jego największą pasją w życiu. To nadaje mu energi, sił i witalności.

Rok 2003 w karierze Tiesto był przepełniony wydarzeniami, z których jest bardzo dumny. W tym roku właśnie oficjalnie jako pierwszy DJ na świecie doprowadził do przedsięwzięcia, w którym to zagrał solowy koncert dla 25.000 ludzi. DVD upamiętniające to wydarzenie osiągnęło już status złotej płyty, podobnie jak niewątpliwy hit Tiesto - Traffic. Nie ma chyba osoby interesującej się tym rodzajem muzyki, która nie znałaby tego utworu. Rok 2003 to także liczące się nagrody: TMF AWARDS (Holandia i Belgia), DUTCH DJ AWARDS, MTV HOLLAND AWARD, a także osiągnięcie po raz drugi z rzędu tytułu najlepszego DJa 2003 roku w prestiżowym podsumowaniu magazynu DJ's MAGAZINE - TOP 100 DJ's. Tiesto pokonał takie gwiazdy jak: Paul van Dyk, Armin Van Buuren, Sasha, Ferry Corsten, Carl Cox udawadniając tym samym, że nie ma sobie równych.

Obecnie DJ Tiesto jest jednym z najbardziej pożądanych DJ'ów na globie. Chociaż chciałby być wszędzie i dzielić się muzyką z ludźmi na całym świecie, nie jest w stanie tego uczynić. Jego plan zajęć jest bardzo napięty, a muzyka pochłania go bez reszty przez okrągły rok. Praktycznie każdy weekend roku dla DJ Tiesto jest równoznaczny z wyjazdem do miejsc, w których ludzie pragną go zobaczyć i usłyszeć. Tiesto w swojej karierze odwiedził już najbardziej odległe zakątki naszej planety aby propagować swoją muzykę dosłownie wszędzie i nie zamierza przestać. W dni powszednie natomiast spędza wiele czasu w swoim studiu pracując zarówno nad swoimi nowymi produkcjami jak i słuchając przysłanych do jego wytwórni płyt demo. Tiesto zawsze stawiał na pomysłowość i oryginalność. Nigdy nie znosił kopiowania cudzych inwencji czy to w na poziomie gotowego utworu czy poszczególnych brzmień. Dzięki temu udało mu się stworzyć styl, dzięki któremu jest identyfikowany.

Szerszemu światu Tiesto znany jest z fenomenalnego występu podczas otwarcia igrzysk olimpijskch w Atenach, na potrzeby którego Tiesto wydał specjalną kompilację mającą upamiętniać zmagania sportowców, stąd też nazwa kolejnego albumu - "Parade of Athlets".
4