Global Trance -
Czytaj Czytaj Imprezy Inne Nowe Wywiady

Tom Hades

Sylwetki jednego z najbardziej znanych producentów muzyki techno w Belgii nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Tom Hades, bo o nim mowa, już niebawem właściciel labela Rythm Converted odwiedzi Polskę, gdzie wspólnie z Irregular Synthem promować będą wspólną EP'kę wydaną nakładem labela Dirty Minds.

Czytaj

Zobacz wszystkie

Info
  • Ilość newsów: 5314
  • Ilość artykułów: 43
  • Ilość wywiadów: 125
  • Ilość recenzji: 1029

Dodaj nas na:

Facebook

MySpace

Twitter

Blip

Czytaj

Nitrous Oxide / Anjuabeats

1.jpg

Krzysztof Prętkiewicz aka N2O/Nitrous Oxide ma 22 lata i mieszka w Poznaniu. Jego pierwszy kontakt z muzyką elektroniczną sięga początków lat 90'tych. Były to głównie utwory Jean Michel'a Jarre'a, Mike'a Oldfield'a a także grupy Depeche Mode, która wywarła na nim największe wrażenie. W roku 2001 zaczął tworzyć swoje własne produkcje, w których już od samego początku dało się wyczuć potencjał. Nie posiada on wykształcenia muzycznego ani też nie gra na żadnym instrumencie jednak nie przeszkodziło mu to w zdobywaniu umiejętności i doświadczenia w dziedzinie produkcji muzycznej. W chwili obecnej preferuje uplifting trance jednak w przeszłości próbował swoich sił w wielu innych odmianach muzyki elektronicznej. Na co dzień lubi słuchać różnych gatunków muzycznych, stara się nie ograniczać tylko do jednego stylu. Jak sam mówi: „Powstało już tyle utworów trance'owych że naprawdę ciężko jest stworzyć coś innowacyjnego, dlatego też często inspiracji do moich kawałków szukam w innych gatunkach. Bardzo lubię muzykę klasyczną - w brew pozorom ma ona wiele wspólnego z muzyką trance".
Rok 2006 jest dla Krzysztofa przełomowy. W marcu ukazał się pierwszy winyl w kooperacji z Kamilem Bigajem: 3rd Moon - Diving In The Sky (Somatic Sense/Pro Fuse). Już 3 tygodnie po wydaniu kawałek ten znalazł się na 2 miejscu holenderskiej listy Dutch Dance Charts. Utwór ten ukazał się również na składankach: Dream Dance vol. 38, Technics Dj Set vol. 12 oraz Kontor Maximum Trance vol. 2. W maju natomiast ukazały się 2 kolejne winyle tym razem solowe produkcje Krzysztofa: opisany wyżej singiel Waterfall który znalazł się na 1 miejscu Dutch Dance Charts a także epka: Nitrous Oxide - North Pole/Frozen Dreams wydana nakładem labela Anjunabeats prowadzonego przez znanych producentów Above and Beyond. Utwory te w ostatnim czasie znalazły uznanie wśród wielu znanych i cenionych artystów na całym świecie. Grali je już m in. Armin van Buuren, Ferry Corsten, Tiesto, Paul van Dyk, Above and Beyond, John Askew, Mike Shiver, Ronski Speed, Menno De Jong i wielu innych.
Mimo tych sukcesów Krzysztof nie spoczął na laurach i cały czas pracuje nad kolejnymi utworami: „W najbliższej przyszłości ukażą się kolejne 2 single oraz kilka remixów. Mam nadzieje że utwory te również się spodobają. W planach mam także otwarcie własnego labela, który będzie wydawał głównie muzykę polskich producentów i jak na razie wszystko idzie po mojej myśli."
Bądźcie czujni bo ten artysta na pewno jeszcze nie jeden raz nas zaskoczy.

Dyskografia:

3rd Moon - Diving In The Sky/Moonbreeze [Somatic Sense/Pro Fuse]
N2O - Waterfall [Somatic Sense/Pro Fuse]
Nitrous Oxide - North Pole/Frozen Dreams [Anjunabeats]
Selu Vibra - Divine (3rd Moon Remix) [Somatic Sense]
Aalto - 5 (Nitrous Oxide Remix) [Anjunabeats]
Mike Koglin vs. P.O.S - Untitled Audio (Nitrous Oxide Remix) [Anjunabeats]
Activa vs. Matt Abbott - Liquefaction (3rd Moon Mix) [Somatic Sense]
3rd Moon - DNA / RNA [Somatic Sense/Pro Fuse]
N2O - Territory / Salida Del Sol [Somatic Sense /Pro Fuse]
Nitrous Oxide - Morning Light [Anjunabeats]
Nitrous Oxide pres. Redmoon - Cumulus [Hymn polskiej edycji Sensation White 2006]

Jego utwory na składankach:

Dream Dance vol. 38
Technics Dj Set vol. 14
Kontor Maximum Trance vol. 2
Mainstation 2006 - Trance
Trance Nation 22
Trance Nation: Latest Definition of Trance
Tunnel Goes Ibiza Vol. 5
Techno Club Vol. 20 - Talla 2XLC vs. Marc Van Linden
Anjunabeats Vol. 4
Anjunabeats Worldwide 01 Mixed by Super8 & Tab and Mark Pledger
Godskitchen Australia Mixed by Above & Beyond & Steve Strangis
Floor Control Mixed by John Askew (MP3 Album)
Ibiza Club Essentials (MP3 Album)
Trancemaster 5003
Trance Night "Winter Edition 2007" (Vol. 12)
Armin Van Buuren - A State Of Trance Yearmix 2006 (2006)

Strona www: myspace.com/nitrousn2o
4