Global Trance -
Czytaj Czytaj Imprezy Inne Nowe Wywiady

Tom Hades

Sylwetki jednego z najbardziej znanych producentów muzyki techno w Belgii nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Tom Hades, bo o nim mowa, już niebawem właściciel labela Rythm Converted odwiedzi Polskę, gdzie wspólnie z Irregular Synthem promować będą wspólną EP'kę wydaną nakładem labela Dirty Minds.

Czytaj

Zobacz wszystkie

Info
  • Ilość newsów: 5314
  • Ilość artykułów: 43
  • Ilość wywiadów: 125
  • Ilość recenzji: 1029

Dodaj nas na:

Facebook

MySpace

Twitter

Blip

Czytaj

Markus Schulz

monthsessionMarkus_Schulz_r1_c2.jpg Markus Schulz, choć nagrywa od dobrych paru lat, na dobrą sprawę wypłynął niedawno, między innymi za sprawą znakomitych setów emitowanych w jego radiowym show Global DJ Broadcast. Amerykanin urodzony w Niemczech, przez długi czas mieszkał w Londynie, na Coldharbour Lane. Jak twierdzi, właśnie z tego miejsca czerpał najwięcej muzycznych inspiracji i stąd, podobnie jak większość podpisanych przez Schulza remiksów, jego najnowsza, dwupłytowa kompilacja nosi nazwę Coldharbour Sessions 2004. Schulz znany jest z chirurgicznej dekonstrukcji remiksowanych utworów. Jeżeli jakaś część nie pasuje do jego własnej koncepcji brzmieniowej i nie współgra z resztą materiału w secie, po prostu wchodzi do studia i pracuje nad nią tak długo, aż uzyskany efekt będzie zadowalający. Ciężki do zdefiniowania, charakterystyczny "Schulz sound" łączy emocjonalność upliftingu z progresywną energią trzymając się jednak w bezpiecznej odlegości od łzawej, monumentalnej tandety goszczącej niekiedy np. u Armina Van Buurena. Inwencję Schulza usłyszymy w pełnej krasie np. w rewelacyjnej interpretacji "Breathe" Telepopmusik, niestety nie umieszczonej na "Coldharbour Sessions".

Postepujacy sukces markusa mozna tez odniesc do jego cotygodniowych utrzymanych w klimatach proggresywnego trance audycji Global DJ Broadcas, niezwykle ciekawa i inspirujaca.
4