Global Trance -
Czytaj Czytaj Imprezy Inne Nowe Wywiady

Tom Hades

Sylwetki jednego z najbardziej znanych producentów muzyki techno w Belgii nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Tom Hades, bo o nim mowa, już niebawem właściciel labela Rythm Converted odwiedzi Polskę, gdzie wspólnie z Irregular Synthem promować będą wspólną EP'kę wydaną nakładem labela Dirty Minds.

Czytaj

Zobacz wszystkie

Info
  • Ilość newsów: 5314
  • Ilość artykułów: 43
  • Ilość wywiadów: 125
  • Ilość recenzji: 1029

Dodaj nas na:

Facebook

MySpace

Twitter

Blip

News

Janeda w wywiadzie przed drugą edycją cyklu Decibel

Dodano 2018-04-11, o godzinie 09:23

Już za niecałe dwa tygodnie w magazynowych przestrzeniach przy Dekerta 47 w Krakowie, odbędzie się druga edycja cyklu Decibel. Gościem tego wydarzenia będzie założyciel audycji, wytwórni i kolektywu DJskiego Strikt – Janeda! Organizatorzy imprezy postanowili przeprowadzić z nim krótki wywiad, którego zapis znajdziecie poniżej.

 

 

 

 

Decibel: Witaj Pawle! Pamiętasz kiedy zaczęła się Twoja przygoda z muzyka elektroniczną? Jakie były jej początki?

Janeda: Moje początki z muzyką elektroniczną były dalekie od jej klubowej odmiany - Skinny Puppy, Front 242, czy Nitzer Ebb to pierwsze elektroniczne projekty, których słuchałem w wieku 14 lat i od których nie mogę oderwać się do dzisiaj.

 

DB: W akademickim radiu LUZ we Wrocławiu prowadzisz audycję o nazwie STRIKT. Co można usłyszeć w trakcie tych 60 minut?

Godzinny miks z nowościami, starościami i niewydanymi numerami spod znaku mniej lub bardziej “stricte techno”. Oprócz tego tropie ciekawych młodych producentów, zapowiadam, moim zdaniem, warte uwagi imprezy i rozdaję wejściówki.

 

DB: STRIKT to nie tylko audycja, ale również wytwórnia. Jej nakładem swoje numery i remiksy wydawali m.in. Błażej Malinowski, Concept Of Thrill, Rraph czy Bylly. Czym musi się wyróżniać producent, żeby jego muzyka została u Was wydana?

Wraz z Diabotem wydajemy numery bardzo bliskie temu, co można usłyszeć w naszych setach, ale przede wszystkim skupiamy się na polskich producentach, którzy wydania w labelach głównego nurtu mają przed sobą, ale ich kawałki są w różnoraki sposób zachwycające i warte usłyszenia.

 

DB: Czy macie w planach kolejne wydawnictwa? Jeśli tak, to jakie?

Mamy parę asów w rękawie i cały czas poszukujemy nowych. Jesteśmy cały czas otwarci na nowy materiał, dlatego zachęcamy do kontaktu z nami :)

 

DB: Na waszym SoundCloudowym profilu nie brakuje również wielu podcastów od mniej lub bardziej znanych nazwisk. Czy jesteś w stanie wskazać na naszym rodzimym podwórku kilku ciekawych DJ'ów, którzy nie grają po festiwalach, ale warto na nich zwrócić uwagę, bo wyróżnia ich selekcja oraz technika grania?

Nie chciałbym nikogo wyróżniać, grywam z wieloma świetnymi djami i djkami i co chwilę pojawiają się nowi, którzy powodują opad szczęki na parkiecie. To fajna opozycja dla djów, którzy nie serwują niczego więcej ponad big roomową łupankę z top 100 techno Beatporta.

 

DB: Ty sam miałeś okazję zagrać u boku takich nazwisk jak Anthony Parasole, Oscar Mulero, Roman Poncet i wielu innych. Który z nich zrobił na Tobie największe wrażenie i dlaczego? Którą z tych imprez wspominasz najlepiej?

Mam to szczęście często grać na imprezach, na których dobrze bawię się po obu stronach djki. Nie dałbym rady wymienić tu wszystkich gigów, które szczególnie zapadły mi w pamięć - z ostatnich na pewno największe wrażenie zrobił na mnie Chris Liberator w Das Lokalu i Anthony Parasole tamże.

 

DB: Mieszkasz na co dzień we Wrocławiu. Jaka Twoim zdaniem jest kondycja klubowa tego miasta? Gdzie i na jakie imprezy poleciłbyś się wybrać osobie, która planuje odwiedzić to miasto na weekend?

Das Lokal po trzykroć :) To miejsce, w którym techno odnalazło się perfekcyjnie a wszystko dookoła (nagłośnienie, oświetlenie i klimat) sprzyjają dobremu odbiorowi tej muzyki. Natomiast komuś, kto przyjechałby na imprezę do Wrocławia polecałbym prześledzenie ruchów ekip robiących dobre rzeczy - Slap, Regime (z ich electro - techniczną odnogą K-Hole Trax), Audiocity, Module, Breslau Techno, czy załoga odpowiadająca za zawieszony obecnie klub LVN.

 

DB: Wymień kilka numerów, które nigdy nie opuszczają Twojego case'a?

Sandwell District - Hunting Lodge

Kevin Gorman - Cast

D.A.V.E The Drummer & Chris Liberator - Hydraulix 8 (B-side)

Gerry Read - Up Down Up

Defekt - Chain Drive

 

DB: Już niebawem zagrasz na drugiej edycji naszego nowego cyklu o nazwie Decibel. Czego możemy spodziewać się po Twoim występie?

Przekroju stylistycznego, szczerego przekazu i dobrego humoru :) W ostatnich setach mocno stawiam na łączenie brzmień z nieco już zapomnianych obszarów techno lat ‘90 i początku ‘00 ze świeżynkami, które mocno wyróżniają się w natłoku pompeczkowych berghain-ready bangerków.

 

DB: Dzięki za tą krótką rozmowę i do zobaczenia 21 kwietnia na Dekerta 47 w Krakowie!

Dziękuję bardzo i do zobaczenia! =]

 

 

 

 
FB: https://www.facebook.com/decibelpl/ 

Wydarzenie: https://www.facebook.com/events/2061935840748926/ 

Źródło: Informacja organizatora

Tekst chroniony jest prawem autorskim. Zabrania się jego kopiowania lub jakiegokolwiek innego rozpowszechniania bez zgody autora. Jeśli jednak masz ochotę wyślij link znajomym albo zamieść go w swoim ulubionym miejscu w sieci.

4