Global Trance -
Czytaj Czytaj Imprezy Inne Nowe Wywiady

Tom Hades

Sylwetki jednego z najbardziej znanych producentów muzyki techno w Belgii nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Tom Hades, bo o nim mowa, już niebawem właściciel labela Rythm Converted odwiedzi Polskę, gdzie wspólnie z Irregular Synthem promować będą wspólną EP'kę wydaną nakładem labela Dirty Minds.

Czytaj

Irregular Synth

Irregular Synth karierę DJ'ską rozpoczął w bardzo młodym wieku w Neapolu, miastu, z którego pochodzi wielu znanych artystów gatunku Techno. Dziś, dzięki swojemu unikalnemu talentowi, ciężkiej pracy, niezliczonych sukcesach oraz bogatych muzycznych korzeniach, Irregular Synth jest w czołówce najszybciej rozwijających się i rozpoznawanych artystów na scenie.

Czytaj

Blank & Jones

Legendy muzyki elektronicznej i twórcy wielu znakomitych, klubowych przebojów. Piet Blank i Jaspa Jones, to duet którego nie trzeba nikomu specjalnie przedstawiać. Po 8 latach pracy nad innymi projektami, Piet i Jaspa powracają do korzeni wraz z nowym, studyjnym materiałem pt. "#WhatWeDoAtNight", na temat którego i nie tylko zadaliśmy im kilka pytań.

Czytaj

Frankyeffe

Frankyeffe jest zdecydowanie jednym z najbardziej interesujących włoskich producentów na europejskiej scenie techno. W 2015 roku wydał swój debiutancki album pt. 'Trenta', który już w marcu promował będzie na imprezie w Krakowie podczas drugich urodzin kolektywu Solid Techno Kick.

Czytaj

Zobacz wszystkie

Info
  • Ilość newsów: 5185
  • Ilość artykułów: 43
  • Ilość wywiadów: 125
  • Ilość recenzji: 1028

Dodaj nas na:

Facebook

MySpace

Twitter

Blip

News

Sven Vath zainspirował Tiesto do DJ’skiej kariery

Dodano 2017-07-07, o godzinie 09:31

W ostatnim wywiadzie dla magazynu Billboard, który w dużej mierze skupia się na 20 latach kariery Tiesto, holenderski DJ i producent przyznał, że Sven Vath był jednym z artystów, którzy zainspirowali go do rozpoczęcia DJ’skiej kariery. Więcej szczegółów znaleźć możecie w poniższym tekście.

 

 

 

 

Nie będziemy przytaczać tutaj całego wywiadu z Tiesto, a tylko fragmenty, które tyczą się tytułu tego artykułu: „Dwie dekady temu zobaczyłem na żywo DJ’a z Niemiec o nazwisku Sven Vath. Słuchałem jego seta przez sześć godzin i nie znałem ani jednego numeru, które grał. Pracowałem wtedy w sklepie muzycznym i nie kojarzyłem tych nagrań, ale jedno jest pewne - to, co grał było świetne. Powiedziałem sobie wtedy, że to jest właśnie to, co chcę robić. To właśnie wówczas rozpocząłem swoją przygodę muzyką, a w szczególności z gatunkiem trance. Pamiętam, że tworzył on wokół siebie specyficzny klimat i wydaje mi się, że do tej pory gra z winyli. To zupełnie inne uczucie. Wtedy naprawdę mnie oczarował.” 

Dziś wiemy jedno, że Sven Vath pozostał wierny swoim korzeniom, nadal gra muzykę techno (faktycznie tylko z vinyli) i jest żywą legendą gatunku. Tiesto natomiast porzucił muzykę trance na rzecz EDM, a świat powoli zaczyna o nim zapominać, gdyż stworzenie gwiazdy muzyki EDM grającej na każdym wielkim festiwalu to kwestia dwóch sezonów… 

 

Tekst chroniony jest prawem autorskim. Zabrania się jego kopiowania lub jakiegokolwiek innego rozpowszechniania bez zgody autora. Jeśli jednak masz ochotę wyślij link znajomym albo zamieść go w swoim ulubionym miejscu w sieci.

4