Global Trance -
Czytaj Czytaj Imprezy Inne Nowe Wywiady

Tom Hades

Sylwetki jednego z najbardziej znanych producentów muzyki techno w Belgii nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Tom Hades, bo o nim mowa, już niebawem właściciel labela Rythm Converted odwiedzi Polskę, gdzie wspólnie z Irregular Synthem promować będą wspólną EP'kę wydaną nakładem labela Dirty Minds.

Czytaj

Irregular Synth

Irregular Synth karierę DJ'ską rozpoczął w bardzo młodym wieku w Neapolu, miastu, z którego pochodzi wielu znanych artystów gatunku Techno. Dziś, dzięki swojemu unikalnemu talentowi, ciężkiej pracy, niezliczonych sukcesach oraz bogatych muzycznych korzeniach, Irregular Synth jest w czołówce najszybciej rozwijających się i rozpoznawanych artystów na scenie.

Czytaj

Blank & Jones

Legendy muzyki elektronicznej i twórcy wielu znakomitych, klubowych przebojów. Piet Blank i Jaspa Jones, to duet którego nie trzeba nikomu specjalnie przedstawiać. Po 8 latach pracy nad innymi projektami, Piet i Jaspa powracają do korzeni wraz z nowym, studyjnym materiałem pt. "#WhatWeDoAtNight", na temat którego i nie tylko zadaliśmy im kilka pytań.

Czytaj

Frankyeffe

Frankyeffe jest zdecydowanie jednym z najbardziej interesujących włoskich producentów na europejskiej scenie techno. W 2015 roku wydał swój debiutancki album pt. 'Trenta', który już w marcu promował będzie na imprezie w Krakowie podczas drugich urodzin kolektywu Solid Techno Kick.

Czytaj

Zobacz wszystkie

Info
  • Ilość newsów: 5129
  • Ilość artykułów: 43
  • Ilość wywiadów: 125
  • Ilość recenzji: 1027

Dodaj nas na:

Facebook

MySpace

Twitter

Blip

News

NEXY ponownie wygrywa!

Dodano 2014-07-03, o godzinie 10:32

Piotr Pęcak działający pod pseudonimem NEXY nie od dziś jest znany fanom undergroundowej sceny muzyki klubowej. Od lat zachwyca świetnymi setami granymi na terenie całego kraju. Kilka miesięcu temu okazało się, że wygrał prestiżowy ogólnopolski konkurs organizowany przez Allen&Heath XONE. Dzięki wygranej został ambasadorem tej marki w Polsce, a co za tym idzie - reprezentuje producenta wysokiej klasy sprzętu, którego używają najlepsi artyści na świecie.

 

 

NEXY to didżej, promotor, organizator imprez oraz wielki miłośnik różnych odmian muzyki elektronicznej. Mając 16 lat zaczął udzielać się w podkarpackich klubach m.in. w Rzeszowie i Jarosławiu. Od tego momentu brał udział w kilkuset różnego rodzaju imprezach i eventach. Przemierza cały kraj, aby zarażać publiczność swoją niesłabnącą miłością do muzyki. Niezależnie od tego, czy gra w Sopocie, Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi czy w Zakopanem – zawsze staje na wysokości zadania. Dotychczas występował na wielu festiwalach m.in.: Mayday, Soundtropolis, Silesia in Love, Bass Planet czy Ruhr in Love. Odwiedził także Austrię, Niemcy, Czechy i Irlandię. W 2012 zdecydował się prowadzić własny Intervau Podcast w iTunes, na łamach którego publikuje swoje sety cieszące się dużą popularnością. Jego mixy dodatkowo można było usłyszeć w Polskim Radio Czwórka, RMF Club oraz Planeta FM. W chwili obecnej należy do agencji Sentence, do której parę lat temu zaprosił go sam Angelo Mike – legenda polskiej muzyki klubowej. Muzyka, którą gra NEXY to mieszanka różnych odmian nowoczesnego house, tech-house, techno oraz progressive.

Na początku października ubiegłego roku firma Allen & Heath XONE ogłosiła konkurs na najlepszy polski klubowy set roku. Najważniejszym warunkiem było nagranie 45 minutowego mixu. Do konkursu zgłosiło się 71 uczestników. Przez dwa tygodnie brytyjsko-polskie jury oceniało sety, biorąc pod uwagę dobór repertuaru oraz ogólny pomysł na mix. Ważnym aspektem była również aktywność DJa i jego pomysłowość na przyszłą współpracę z marką XONE. Wyniki ogłoszono na początku grudnia. Pierwsze miejsce zdobył NEXY i tym samym został oficjalnym ambasadorem XONE Polska, a w jego ręce trafiła nagroda w postaci profesjonalnego miksera didżejskiego Allen&Heath XONE:DB2.

Zwycięski set NEXY'ego składa się z 13 utworów house, tech house, progessive i techno. W mixie zostały użyte numery z takich wytwórni jak: Bedrock, Minus, Intec, czy Drumcode. 45 minutowa muzyczna opowieść zaczyna się od nowego remixu Inner City "Good Life". W secie znalazł się także hit ostatnich miesięcy: Tiga - "Let's Go Dancing". Całość jest płynna i dynamiczna. Energia stopniowo narasta już od samego początku. Zachęcamy do odsłuchu zwycięskiego setu:

To nie pierwsze zwycięstwo NEXY'ego w ogólnopolskim konkursie didżejskim. W 2008 roku zajął pierwsze miejsce w "Muzango DJ's War" organizowanym przez Gadu Gadu S.A. Wówczas nagrodą główną, którą wywalczył Piotrek, był występ na największym halowym festiwalu techno w Polsce - MAYDAY: Reflect Yourself, który odbywa się co roku w katowickim Spodku.

Więcej informacji o NEXY'm oraz aktualny kalendarz jego występów znajdziecie na jego stronie internetowej: www.nexy.pl. Na koniec nie pozostaje nam nic innego, jak pogratulować Piotrkowi i życzyć mu dalszych sukcesów.

 

 

 

 

Autor: Piotr Pryjma

Komentuj na forum

Tekst chroniony jest prawem autorskim. Zabrania się jego kopiowania lub jakiegokolwiek innego rozpowszechniania bez zgody autora. Jeśli jednak masz ochotę wyślij link znajomym albo zamieść go w swoim ulubionym miejscu w sieci.

4