Global Trance -
Czytaj Czytaj Imprezy Inne Nowe Wywiady

Tom Hades

Sylwetki jednego z najbardziej znanych producentów muzyki techno w Belgii nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Tom Hades, bo o nim mowa, już niebawem właściciel labela Rythm Converted odwiedzi Polskę, gdzie wspólnie z Irregular Synthem promować będą wspólną EP'kę wydaną nakładem labela Dirty Minds.

Czytaj

Zobacz wszystkie

Info
  • Ilość newsów: 5314
  • Ilość artykułów: 43
  • Ilość wywiadów: 125
  • Ilość recenzji: 1029

Dodaj nas na:

Facebook

MySpace

Twitter

Blip

News

Nitrous Oxide - Dreamcatcher Debiutancki album od Nitrous Oxide

Dodano 2010-02-22, o godzinie 12:38

Już pod koniec marca ukaże się długo wyczekiwany, debiutancki album naszego rodaka Krzysztofa Prętkiewicza znanego pod aliasem Nitrous Oxide - Dreamcatcher.

 

 

 

 

 

Artyści ze Wschodniej Europy zaczynają dawać znać o sobie na całym świecie. Jednym z najbardziej znanych DJ-ów na świecie jest nasz rodak Krzysztof Prętkiewicz znany wszystkim jako Nitrous Oxide. Zadebiutował w 2006 roku wydając singiel "North Pole / Frozen" w labelu Above & Beyond - Anjunabeats. Dzięki tej epce nasz rodak zyskał poparcie największych DJ-ów Wielkiej Brytanii, co pomogło mu w rozwoju kariery.

Nitrous Oxide

Od tamtego czasu Nitrous Oxide zaczął zdobywać uwagę takich sław jak Tiesto, Armin van Buuren, Paul van Dyk, Ferry Corsten, Markus Schulz i wielu innych, którzy cenili go za jego produkcje "Magenta", "Red Moon Slide" i "Cornflake". Utwory Krzysztofa pojawiały się także na wielu kompilacjach, między innymi na "Trance Nation" i "Anjunabeats Volumes" od 4 części aż do 7, "Cream Ibiza Mixed by Paul van Dyk" i "A State of Trance mixed by Armin van Buuren".

Nitrous Oxide

"Dreamcatcher" to album najeżony mnóstwem energii, dobrych muzycznych dźwięków i zręcznych produkcji utrzymanych w stylu z jakiego słynie Krzysztof. W swojej muzyce Nitrous wykorzystuje elementy progressive i electro, które są charakterystyczne i przyciągają uwagę. Takie sample możemy usłyszeć w hitach "North Pole" / "Frozen" - Także w edit 2010, które usłyszymy na albumie.

Obok utworów z wokalem ("Follow You" Feat. Aneym, gdzie tekst pisała Justine Suissa z projektu Oceanlab), znajdą się także typowe techowe bomby ("Mirror’s Edge" / "Dreamcatcher"), instrumentalne epopeje ("Muriwai"), i spokojne bezbitowe momenty ("Alderaan", "Amnesia (Chill Out Mix)"

 

Tracklista Nitrous Oxide - Dreamcatcher:

01. Alderaan
02. North Pole (album edit)
03. Mirror's Edge
04. Follow You (feat. Aneym)
05. Muriwai
06. Blurry Motion
07. Downforce
08. Come Into My World (feat. Sean Ryan)
09. Dreamcatcher
10. Far Away Feat. Aneym
11. Endorphine
12. Supra
13. Amnesia (chill out mix)

 

Tony McGuinness z Above & Beyond: "Krzysztof jest jedną z najnowszych gwiazd Anjuny. Jest on wielkim producentem, który konsekwentnie tworzy prawdziwe klasyki, a jego album idealnie pokazuje jak wielki posiada talent".

Sample z albumu Nitrous Oxide - Dreamcatcher możecie posłuchać poniżej. Lista z odsłuchami będzie zapełniać się sukcesywnie aż do premiery albumu w każdy poniedziałek i czwartek.

 

 

Pierwszym singlem promującym album Dreamcatcher będzie utwór Nitrous Oxide feat. Aneym Far Away izostanie wydany 22 marca. Będzie zawierać remiksy Ronskiego Speeda i własna klubowa wersje N2O.

Debiutancki album naszego rodaka Nitrous Oxide - Dreamcatcher ukaże się na świecie 29 marca 2010 i zostanie wydany w labelu Anjunabeats. Dobrą wiadomością jest fakt, iż album będzie można zakupić także w Polsce od 12 kwietnia 2010 dzięki Sony Music/ProLogic Music.

 

Źródło: Anjunabeats
Przygotowała: Iv

 

Komentuj na forum

Tekst chroniony jest prawem autorskim. Zabrania się jego kopiowania lub jakiegokolwiek innego rozpowszechniania bez zgody autora. Jeśli jednak masz ochotę wyślij link znajomym albo zamieść go w swoim ulubionym miejscu w sieci.

4