Global Trance -
Czytaj Czytaj Imprezy Inne Nowe Wywiady

Tom Hades

Sylwetki jednego z najbardziej znanych producentów muzyki techno w Belgii nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Tom Hades, bo o nim mowa, już niebawem właściciel labela Rythm Converted odwiedzi Polskę, gdzie wspólnie z Irregular Synthem promować będą wspólną EP'kę wydaną nakładem labela Dirty Minds.

Czytaj

Zobacz wszystkie

Info
  • Ilość newsów: 5314
  • Ilość artykułów: 43
  • Ilość wywiadów: 125
  • Ilość recenzji: 1029

Dodaj nas na:

Facebook

MySpace

Twitter

Blip

Wywiady

Tom Hades

Dodano 2017-10-26, o godzinie 07:04

Sylwetki jednego z najbardziej znanych producentów muzyki techno w Belgii nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Tom Hades, bo o nim mowa, znany jest nie tylko ze współpracy z Marco Bailey'em, ale również z własnych solowych numerów, które wydawane były w takich labelach jak MB Electronics, Drumcode, Pornographic Recordings i wielu innych. Już niebawem właściciel labela Rythm Converted odwiedzi Polskę, gdzie wspólnie z Irregular Synthem promować będą wspólną EP'kę wydaną nakładem labela Dirty Minds.

 

GlobalTrance.pl: Cześć Tom! Na początek bardzo dziękuje Ci za poświęcenie czasu na ten wywiad. Na temat Belgii wiem kilka rzeczy. Ty sam jesteś jednym z najbardziej rozpoznawanych producentów i DJ'ów zw tym kraju. Pamiętasz może jak rozpoczęła się Twoja przygoda z muzyką elektroniczną?

Tom Hades: Jasne. Wszystko zaczęło się kiedy miałem po raz pierwszy styczność z jakimś starszym oprogramowaniem muzycznym. Właśnie wtedy spodobało mi się eksperymentowanie z dźwiękami i sekwencjami. Od tamtej pory kupowałem i sprzedawałem mnóstwo sprzętu, bo był to dla mnie czas wielu prób i niepowodzeń. Następnie spotkałem Marco Bailey'a i od tamtej pory moja przygoda stała się bardziej profesjonalna.

 

A pamiętasz może pierwszą imprezę na której zagrałeś?

Jeśli mam być szczery, to nie bardzo... W tamtych czasach grałem na wielu mniejszych imprezach, ale jedną, którą szczególnie pamiętam, był występ na żywo w Kolumbii. Miała ona miejsce w parku rozrywki, więc lokalizacja była bardzo fajna.

 

Każdy fan muzyki techno kojarzy Twój numer zrobiony z Marco Bailey'em pt. 'I Love Techno'. Jak doszło do Waszego poznania oraz pracy nad wspomnianym kawałkiem?

Marco poznałem przez naszego wspólnego znajomego – Steve'a RedHeada. Wtedy współpracował on już w studio razem z Marco, ale w tamtym momencie chciał się bardziej skupić na własnej karierze. Dzięki temu zamieniliśmy się wówczas miejscami, a dalej zaczęła się już tworzyć historia! :)

 

Tak się składa, że jednym z moich ulubionych utworów wszech czasów jest również Wasza kolaboracja z Marco pt. 'Stars & Shines', wydana nakładem labela Bedrock, należącego do samego Johna Digweeda. Czy jest szansa, że w przyszłości skusisz się na nagranie podobnego, nie typowo w stylistyce techno numeru?

Nigdy nie wiadomo, więc warto czekać i zobaczymy co z tego wyjdzie. Do tej pory bardzo cieszę się, że ten numer ujrzał światło dzienne pomimo tego, że dziś podążam w zupełnie innym kierunku muzycznym. Mam również nadzieję, że ludzie rozumieją, że jeśli jesteś prawdziwym producentem, to w Twoim dorobku muzycznym pojawią się nagrania w różnych stylach. Wszystko to spowodowane jest pasją do muzyki.

 

Prowadzisz label o nazwie Rhythm Converted. Jakie cechy powinien posiadać producent, by jego muzyka została przez Ciebie wydana?

Mocno wierzę w nagrania, które pochodzą od ludzi, którzy mocno nad nimi pracowali, a praca ta pochodziła prosto z ich serca. Czuje kiedy kawałek został zrobiony na siłę, a kiedy włożono w niego coś osobistego. Trzeba być oryginalnym i znaleźć swój własny i wyjątkowy styl!

 

Wraz z Irregular Synth'em wydaliście nakładem labela Dirty Minds wspólną EP'kę zatytułowaną 'Living On The Edge'. Jak Wam się pracowało w studiu?

Tak, wydaliśmy tą EP'kę nakładem labela należącego do Irregular Syntha i bardzo się z niej cieszę! Pracowaliśmy w cyfrowy w sposób wysyłając do siebie projekty, aż udało nam się je sfinalizować. Dziś jest to możliwe, dlatego staramy się z tego korzystać.

 

Wspólnie razem, już w przyszłą sobotę wystąpicie w Krakowie podczas nocy promującej label Dirty Minds. Czy pamiętasz któryś ze swoich wcześniejszych występów przed naszą publicznością? Wiesz czego się po niej spodziewać?

Oczywiście, że pamiętam! W przeszłości wielokrotnie grałem w Waszym kraju, ale sporo czasu minęło od mojej ostatniej wizyty. Tym bardziej nie mogę doczekać się przyszłej soboty Jak dobrze pamiętam, to klubowicze zawsze byli pełni energii i mocno kochali muzykę techno! :)

 

Belgia posiada bardzo mocna scenę techno z dużą ilością dobrych klubów, festiwali, no i artystów. Jak myślisz dlaczego tak jest?

Myślę, że to zasługa takich subkultur jak New Beat i New Wave, które w tamtych czasach nadawały kształt muzyce techno w naszym kraju. To właśnie wtedy powstało dużo nowych klubów i na dobre rozpoczęło się życie nocne. Chciało się wtedy wychodzić na miasto od czwartku do wtorku, non stop! I tak, ja też tak robiłem! :)

 

Wracając jeszcze na moment do Belgii, to trudno nie zauważyć dwóch Pań, które obecnie święcą sukcesy na światowej scenie – Amelie Lens i Charlotte de Witte. Co możesz o nich powiedzieć?

Cieszę się, że my Belgowie, możemy odcisnąć ślad na kulturze techno i dajemy jej kolejny zastrzyk energii dzięki nowym generacjom pełnym pasji i miłości do muzyki. Więc co mogę powiedzieć więcej – cieszę się z ich sukcesów i mam nadzieję, że zobaczymy ich jeszcze więcej w nadchodzącym czasie!

 

Na koniec powiedz nam jakie masz plany na nadchodzące miesiące?

No więc mój plan jest bardzo prosty – kontynuować wybraną przez siebie drogę, którą podążam od 20 lat. W tym momencie skupiam się nieco bardziej na głębszym spektrum muzyki techno z powolnie rozkręcającymi się numerami i hipnotycznymi sekwencjami, wypełnionymi nagrywaną na żywo perkusją i beatami.

 

Dzięki raz jeszcze za poświęcony czas i do zobaczenia 4 listopada w Polsce!

Dziękuję za ten wywiad i zaproszenie. Mam nadzieje zaskoczyć Wasz kilkoma mocnymi numerami!

 

 

 

 

Przeprowadził: Piotr Pryjma

Komentuj na forum GlobalTrance

Tekst chroniony jest prawem autorskim. Zabrania się jego kopiowania lub jakiegokolwiek innego rozpowszechniania bez zgody autora. Jeśli jednak masz ochotę wyślij link znajomym albo zamieść go w swoim ulubionym miejscu w sieci.

4