Global Trance -
Czytaj Czytaj Imprezy Inne Nowe Wywiady

Tom Hades

Sylwetki jednego z najbardziej znanych producentów muzyki techno w Belgii nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Tom Hades, bo o nim mowa, już niebawem właściciel labela Rythm Converted odwiedzi Polskę, gdzie wspólnie z Irregular Synthem promować będą wspólną EP'kę wydaną nakładem labela Dirty Minds.

Czytaj

Zobacz wszystkie

Info
  • Ilość newsów: 5314
  • Ilość artykułów: 43
  • Ilość wywiadów: 125
  • Ilość recenzji: 1029

Dodaj nas na:

Facebook

MySpace

Twitter

Blip

Wywiady

Blank & Jones

Dodano 2017-02-01, o godzinie 11:12

Legendy muzyki elektronicznej i twórcy wielu znakomitych, klubowych przebojów. Piet Blank i Jaspa Jones, to duet którego nie trzeba nikomu specjalnie przedstawiać. Kultowe single "After Love", "Cream", "The Nightfly", "Desire" czy "Mind Of The Wonderful", na stałe wpisały się do kanonu muzyki tanecznej. Do tego popularna, chillout'owa seria "Relax", genialne kompilacje i bestsellerowe wydawnictwa "So80s", z największymi hitami ery disco. Po 8 latach pracy nad innymi projektami, Piet i Jaspa powracają do korzeni wraz z nowym, studyjnym materiałem pt. "#WhatWeDoAtNight", na temat którego i nie tylko zadaliśmy im kilka pytań.

 

GlobalTrance.pl: Witajcie chłopaki! Po 8 latach przerwy wracacie z nowym tanecznym albumem. Reakcje Waszych fanów z tej okazji były bardzo sentymentalne. Co było głównym powodem Waszego powrotu do korzeni?

Blank & Jones: To nie jest „powrót do przeszłości”, a bardziej „tu i teraz”. Nigdy nie patrzymy w przeszłość, zawsze w przyszłość. Kochamy muzykę, którą produkowaliśmy przez ostatnie 20 lat, ale nie chcemy dziś brzmieć jak w 1999 roku. Jeśli lubicie ten styl, to słuchajcie proszę naszych starych nagrań. To są oryginały i wszystko inne będzie tylko kopią.

W ostatnim czasie jednak czuliśmy, że znowu ciągnie nas do klubowych dźwięków. Prace nad nowymi numerami zajęły nam ostatnie dwa lata. W tym czasie chcieliśmy stworzyć zupełnie coś nowego i myślimy, że nam się to udało. Jesteśmy w 100% zadowoleni z naszej pracy i możemy stwierdzić, że nasze dzisiejsze nagrania wciąż są połączeniem euforii i melancholii, czyli stylu znanego fanom Blank & Jones.

 

Jak Waszym zdaniem zmieniła się muzyczna scena w ostatnich 8 latach?

Zmieniała się bardzo szybko. W klubach słyszy się przede wszystkim EDM. W dzisiejszych czasach idealnie synchroniczne laserowe show, ściany led i rzucanie tortami, jest ważniejsze od unikalnego DJ setu, który zabierze Was w prawdziwą muzyczną podróż. Większość dzisiejszych rave'ow przypomina Disneyland. :)

 

Z którego nagrania z Waszej bogatej dyskografii jesteście najbardziej dumni?

W tym przypadku ciężko będzie wybrać konkretny jeden. Nigdy nie zapomnimy kiedy podpisywaliśmy kontrakt na wydanie 'Flying To The Moon' w amerykańskim Strictly Rythm. To był dla nas wielki moment. Tak samo zresztą gdy ten sam numer otwierał legendarną kompilacje 'Gatecrasher' w 1998 roku lub gdy 'Cream' podbijał listy przebojów w UK czy Niemczech. Nie możemy również zapominać o naszych kolaboracjach z takimi artystami jak Robert Smith (The Cure), Bernard Sumner (New Order), Pet Shop Boys, ABC czy Keane.

 

Skąd czerpaliście inspiracje tworząc takie hity jak 'DJ Culture', 'The Nightfly' czy 'Desire'?

Spędzaliśmy w klubach średnio trzy noce w tygodniu. To właśnie stamtąd czerpaliśmy inspiracje by tworzyć idealną muzykę na taneczne parkiety.

 

Przejdźmy zatem do Waszego nowego albumu #WhatWeDoAtNight. Możecie zdradzić jaką muzykę znajdziemy na tym krążku? Czy będzie to styl duetu Blank & Jones znany nam z poprzednich płyt czy zupełnie coś nowego?

Będzie to w dalszym ciągu typowy styl charakterystyczny dla naszego duetu z mocnymi melodiami, ale również hipnotycznym i transowym klimatem. To muzyka dla bardziej dorosłych klubowiczów takich ja my, którzy byli na Love Parade, Mayday i wielu innych świetnych imprezach między 1998 a 2005 rokiem. To album dla tych, którzy wciąż kochają muzykę elektroniczną, ale nie odwiedzają klubów w każdy weekend. Będzie on również świetnie brzmiał na dobrym nagłośnieniu w Waszym samochodzie podczas nocnej jazdy. :)

 

Kiedy usiedliście w studio i zaczęliście pracę nad #WhatWeDoAtNight, jaki cel chcieliście osiągnąć wydając ten album?

Nie było jakiegoś konkretnego planu. Po prostu usiedliśmy, zaczęliśmy pracę i mieliśmy przy tym wiele zabawy. Na pewno w naszych numerach usłyszycie pasję do tworzenia muzyki nocą.

 

Po które numery z tego albumu ludzie sięgną w pierwszej kolejności?

Ciężko powiedzieć. Może Ci, którzy pokochali 'Mind Of The Wonderfull' pokochają również 'COH'. Czas pewnie odpowie za nas.

 

Jakie macie plany na przyszłość? Zamierzacie na dłużej zatrzymać się przy muzyce tanecznej, czy jednak wrócić do produkowania downtempo/chilloutu, z którego również jesteście doskonale znani?

Zawsze uwielbiamy produkować muzykę, którą w danym momencie czujemy. Latem z pewnością skupimy się na bardziej plażowych i chilloutowych dźwiękach, dlatego spodziewajcie się w lipcu kolejnej odsłony kompilacji z serii RELAX.

 

Czy jest szansa, że kiedykolwiek usłyszmy Was jeszcze grających w tym stylu?

To było 15 lat temu. Nie wydaje nam się zbyt innowacyjnym granie dziś takiej muzyki w klubie. No chyba, że dla starszych fanów? :) Obecnie nie jesteśmy zainteresowani uczestnictwem w retro festiwalach, ale oczywiście gramy starsze numery w naszych setach.

 

Jakie jest Wasze największe muzyczne marzenie? Czy jesteście spełnieni jako artyści czy jest jeszcze coś, co chcielibyście osiągnąć w przyszłości?

Jesteśmy szczęśliwi budząc się każdego dnia i robiąc to, co kochamy. Mamy nadzieje, że uda nam się to robić jeszcze przez wiele kolejnych lat.

 

Macie w planach zagrać na żywo na jakimś festiwalu lub w klubie?

Na razie nie jesteśmy tego pewni. Może zagramy jeszcze kiedyś set składający się tylko z naszej własnej muzyki...

 

A który występ w Waszej karierze wspominacie najlepiej? Może jest gdzieś nagranie z tej imprezy?

Hm... W naszych głowach mamy dalej Love Parade w Berlinie z 2000 roku. To było olbrzymie wydarzenie, które skupiło 1,5 milionów raver'ów. Najpierw mieliśmy własną platformę, a później zagraliśmy numer 'The Nightfly' w trakcie finału pod Kolumna Zwycięstwa. Równie mile wspominamy zeszłoroczny występ w Kölner Dom, czyli największym gotyckim kościele na świecie. W ciągu trzech nocy wydarzenie ściągnęło 50,000 ludzi zainteresowanych elektroniczną muzyką kościelną. To było coś niesamowitego. Kilka nagrań znaleźć możecie tutaj.

 

Muzykę których dzisiejszych artystów moglibyście polecić do przesłuchania?

Kochamy różne rodzaje muzyki. Obecnie jesteśmy mocno zaczarowani nowym kawałkiem Jamrioquai pt. 'Automaton'. Co za wspaniały numer!

 

Czy chcielibyście na koniec przekazać coś czytelnikom GlobalTrance.pl oraz wszystkim tym, którzy czytają ten wywiad i czekają na Wasz nowy album?

Chcielibyśmy z całego serca podziękować naszym polskim fanom za ich ogromny support w ostatnich 20 latach. Graliśmy na całym świecie i świetnie było spotkać polskich fanów na naszych imprezach w Chicago, Wielkiej Brytanii, ale również na fantastycznych imprezach plażowych w Polsce oraz rave'ach w Katowicach, Warszawie czy Ekwadorze. Za te wspaniałe wspomnienia bardzo Wam dziękujemy!

 

 

 

 

Przeprowadził: Sebastian Zieliński

Komentuj na forum GlobalTrance.pl

 

Polska premiera albumu duetu Blank & Jones pt. "#WhatWeDoAtNight" zaplanowana jest na 10 lutego. Na półki sklepowe w naszym kraju trafi nakładem labela ProLogic Music, a już dziś możecie dokonać jego pre-orderu.

 

Tekst chroniony jest prawem autorskim. Zabrania się jego kopiowania lub jakiegokolwiek innego rozpowszechniania bez zgody autora. Jeśli jednak masz ochotę wyślij link znajomym albo zamieść go w swoim ulubionym miejscu w sieci.

4