Global Trance -
Czytaj Czytaj Imprezy Inne Nowe Wywiady

Tom Hades

Sylwetki jednego z najbardziej znanych producentów muzyki techno w Belgii nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Tom Hades, bo o nim mowa, już niebawem właściciel labela Rythm Converted odwiedzi Polskę, gdzie wspólnie z Irregular Synthem promować będą wspólną EP'kę wydaną nakładem labela Dirty Minds.

Czytaj

Zobacz wszystkie

Info
  • Ilość newsów: 5314
  • Ilość artykułów: 43
  • Ilość wywiadów: 125
  • Ilość recenzji: 1029

Dodaj nas na:

Facebook

MySpace

Twitter

Blip

Wywiady

Frankyeffe

Dodano 2016-02-19, o godzinie 08:37

Frankyeffe jest zdecydowanie jednym z najbardziej interesujących włoskich producentów na europejskiej scenie techno. Swoją karierę rozpoczął w 2001 roku. Stale poszukuje nowych brzmień i świeżych, muzycznych wpływów. Jest gotów dzielić się adrenaliną i mentalnymi „podróżami”, które są odzwierciedleniem jego artystycznej wizji, prezentowanej w DJ'skich setach na najwyższym światowym poziomie. Jest nowoczesnym artystą, kocha eksperymentować i odkrywać nowe przestrzenie muzyczne. W 2014 Frankyeffe otworzył swój label pod nazwą Riot Recordings, otrzymując ogromne wsparcie ze strony największych DJ'ów świata. Właśnie w tym labelu ukazał się jego pierwszy album – „Trenta”, który już w marcu promował będzie w Krakowie.

 


 

GlobalTrance.pl: Witaj Francesco! Fajnie, że znalazłeś czas na ten wywiad. Czy to pierwszy raz kiedy udzielasz wywiadu dla polskiego portalu?

Frankyeffe: Cała przyjemność po mojej stronie. Tak, to pierwszy raz kiedy rozmawiam z polską prasą.

 

Na scenie jesteś już ponad dekadę. Pamiętasz ten konkretny moment, w którym dotarło do Ciebie, że muzyka jest tym, czym chciałbyś się w życiu zajmować?

Ciężko wskazać dokładnie ten jeden moment, ale zdałem sobie z tego sprawę kiedy zauważyłem, że produkcja muzyki stała się dla mnie codziennością i kiedy moja muzyka została doceniona przez innych ludzi i wspaniałych DJ'ów.

 

Jakie było pierwsze nagranie które kupiłeś i jak wpłynęło na Ciebie w tamtym czasie?

Pierwszym takim numerem był Mauro Picotto – Komodo. Dźwięki progressive techno zainspirowały mnie wtedy do tworzenia muzyki techno z progressywnymi melodiami i specyficznym klimatem. To były ważne lata dla mnie i mojego stylu muzycznego.

 

Którzy artyści mieli największy wpływ na Twoją karierę?

Myślę, że to nie był tylko jeden artysta. Sporo w tym zasługi umerów wyprodukowanych przez artystów legendarnego włoskiego labela BXR. Później zacząłem się interesować neapolitańskim stylem techno, jak ten prezentowany przez Rino Cerrone.

 

Spoglądając w przeszłość, które z Twoich nagrań uważasz za przełomowe?

Na pewno jest to 'Riot'. Numer ten był wielokrotnie grany na największych festiwalach na świecie i przez najbardziej poważanych DJ'ów. Właśnie z tego powodu swój label nazwałem Riot Recordings.

 

Jak Twoim zdaniem zmieniła się muzyka techno od czasu kiedy stawiałeś na niej swoje pierwsze kroki?

Muzyka techno zawsze ewoluowała. Dziś łączy ona w sobie mieszankę takich gatunków jak techno, house, trance, progressive i inne. Scena zmieniła w bardzo dużym stopniu, a techno jest dziś w pierwszym rzędzie na najważniejszych imprezach na świecie. W ostatnich latach dużo ludzi przekonało się do tego gatunku.

 

W październiku zeszłego roku wydałeś swój pierwszy w karierze album. Jak się z tym czujesz?

Trenta to mój pierwszy album i szczerze mówiąc na pewno będę chciał wyprodukować kolejny. :) Trenta wymagała ode mnie bardzo dużo, ale przyjemnej pracy. Album ten dał mi wiele satysfakcji.

 

Ile czasu spędziłeś na produkcji tego materiału?

Pracowałem nad nim około dwa lata.

 

Kiedy usiadłeś w swoim studio i rozpocząłeś prace nad albumem, co chciałeś nim osiągnąć?

Dużo ludzi pyta mnie co oznacza jego tytuł. 30 (trenta = trzydzieści) to mój obecny wiek, a wiek, to nic innego jak czynnik mierzący ubiegający czas. Trenta to tytuł mojego albumu, w którym chciałem umieścić całe swoje pochodzenie i wysiłki, które wkładałem w ostatnich latach w swoją karierę. Udało mi się osiągnąć swój cel, dzięki czemu mogłem podzielić się z Wami swoimi emocjami i uczuciami. W tych 18 numerach jest wszystko co do tej pory przeszedłem i co jeszcze przede mną. To emocjonalna podróż pełna kolorów, idealny obraz, który pozwoli Wam zrozumieć moją interpretację muzyki.

Na albumie znajdziecie równe liniowe numery, jak również techno killery, ale także kilka kawałków w klimacie downtempo. Każdemu z nich chciałem nadać najbardziej bliskie mi znaczenie, próbując zawszeć w nich wszystko, co inspirowało mnie w trakcie mojej kariery muzycznej. To pierwszy raz kiedy pokazuje siebie w ten sposób, ponieważ to pierwszy raz kiedy jestem na to gotowy. Być może 30 to właściwy moment na taką rewolucję.

 

Jak już wcześniej wspomniałeś, jesteś właścicielem labela Riot Recordings. Jakie warunki trzeba spełnić, żeby wydać w nim swoją muzykę?

Wszystkie kawałki powinny być wysokiej jakości i muszą mnie ekscytować i zaskakiwać. Wydajemy również trochę inną muzykę od dark techno po elektronikę, ale jakość ma tutaj fundamentalne znaczenie.

 

W marcu pojawisz się w Polsce i wystąpisz na drugich urodzinach krakowskiego kolektywu Solid Techno Kick. Czego możemy spodziewać się po Twoim secie?

Jestem bardzo szczęśliwy, że zagram w Polsce. Na pewno usłyszycie sporo nowego materiału, moje nowe numery oraz kawałki z mojego labela. To będzie świetna impreza!

 

Powiedz nam nad czym obecnie pracujesz i czego możemy spodziewać się od Ciebie w 2016 roku?

Obecnie pracuje w studiu nad nowymi kawałkami i remiksami. W marcu wydam EP'kę w dla Alchemy i remiksy Trenty. Moim celem jest stworzyć coś świetnego z moim stylem.

 

Jeśli mógłbyś zmienić coś na muzycznej scenie, coś czego nie lubisz, to co by to było?

Chciałbym, żeby ludzie zwracali więcej uwagi na muzykę, a nie lajki na Facebooku.

 

Dzięki za poświęcony czas. Czy chciałbyś coś przekazać Twoim polskim fanom czekającym na Twój występ w Krakowie?

To ja dziękuje za ten świetny wywiad. To będzie prawdziwa przyjemność zagrać dla Was po raz pierwszy w życiu. Dam z siebie wszystko i będziemy się dobrze bawić.

 

 

 

 

 

Przeprowadził: Piotr Pryjma

Komentuj na forum GlobalTrance

Tekst chroniony jest prawem autorskim. Zabrania się jego kopiowania lub jakiegokolwiek innego rozpowszechniania bez zgody autora. Jeśli jednak masz ochotę wyślij link znajomym albo zamieść go w swoim ulubionym miejscu w sieci.

4