Global Trance -
Czytaj Czytaj Imprezy Inne Nowe Wywiady

Tom Hades

Sylwetki jednego z najbardziej znanych producentów muzyki techno w Belgii nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Tom Hades, bo o nim mowa, już niebawem właściciel labela Rythm Converted odwiedzi Polskę, gdzie wspólnie z Irregular Synthem promować będą wspólną EP'kę wydaną nakładem labela Dirty Minds.

Czytaj

Zobacz wszystkie

Info
  • Ilość newsów: 5314
  • Ilość artykułów: 43
  • Ilość wywiadów: 125
  • Ilość recenzji: 1029

Dodaj nas na:

Facebook

MySpace

Twitter

Blip

Wywiady

Pathar & Rooreck (Solid Techno Kick)

Dodano 2016-01-22, o godzinie 17:00

W dniu dzisiejszym mamy niezwykłą przyjemność przeprowadzenia wywiadu z założycielami krakowskiego kolektywu Solid Techno Kick, którzy powracają na łamy portalu w mocnym stylu prezentując swój najnowszy podcast, będący swego rodzaju preludium do wydarzenia które przed nami.

 

 

 

 

GT: Witajcie. Publiczność w Krakowie zdecydowanie powinna kojarzyć imprezy organizowane przez Solid Techno Kick.  Nie wszyscy jednak wiedzą, jak to wszystko się rozpoczęło. Prosimy,  przedstawcie i krótko opiszcie początki działalności kolektywu.

Witamy serdecznie i dziękujemy za zaproszenie. Wszystko rozpoczęło się w marcu 2013 roku, kiedy Piotrek dołączył do nieistniejącego już  kolektywu ToughStudio, współorganizując imprezę z udziałem szwedzkiego DJ'a i producenta Samuel L Session. Wtedy to poznaliśmy się. W następnych miesiącach gościliśmy takie gwiazdy jak Gary Beck czy Deh Noizer.

Dwa lata temu, w wyniku rozpadu wspomnianej agencji, podjęliśmy decyzję o kontynuacji w nowym składzie pod postacią nowego projektu - Solid Techno Kick. Pierwszym owocem była wspólna impreza, na której gościliśmy dobrze zapowiadającego się artystę z Bośni i Hercegowiny - Forest People. Sukces zmotywował nas do dalszego działania i rozwijania idei “techno-spotkań” w całej Polsce. Naszym głównym założeniem są występy artystów, którzy nie mieli jeszcze możliwości zaprezentowania swojej twórczości przed polską publicznością.

 

GT: Z każdym kolejnym eventem przez Was organizowanym zauważalny jest postęp i przywiązanie do detali. Skąd czerpiecie pomysły na kolejne wydarzenia?

Od samego początku twierdzimy, iż Techno to dla nas nie tylko muzyka, ale przede wszystkim pasja. Pragniemy w miarę naszych możliwości prezentować naszym odbiorcom sylwetki artystów z dużym potencjałem rozwojowym z zagranicznej sceny. Chcemy tworzyć nową jakość, skupiając się nie tylko na muzyce, ale także na efektownej oprawie wizualnej.

Odwiedzamy z przyjaciółmi liczne, ciekawe wydarzenia zarówno w Polsce jak i w Europie, co niewątpliwie jest dla nas inspiracją, motywacją i wyznacznikiem kierunku rozwoju. Nie zamykamy się jedynie na techno. Uważnie obserwujemy ruchy na scenach szeroko rozumianej muzyki elektronicznej, na których działa wielu naszych branżowych znajomych. Współpracujemy z zaprzyjaźnionymi kolektywami z Krakowa, Warszawy, Wrocławia, Torunia i innych miast Polski. Wiele wskazuje na to, że w niedalekiej przyszłości uda nam się zagrać poza granicami Polski. W skrócie – z całą pewnością zmierzamy w dobrą stronę.

 

GT: Na swoje drugie urodziny STK zaprosiliście włoskiego DJ’a i producenta Frankyeffe, który zaprezentuje się publiczności podczas trasy promującej wydany niedawno album pt. „Trenta”. Impreza ta będzie niewątpliwie wydarzeniem, które na długo powinno pozostać w pamięci krakowskiej publiczności. Zarówno formuła wydarzenia, a także artyści którzy wystąpią na nim zagwarantują udany wieczór. Co kierowało Wami aby przygotować wydarzenie w ten, dość niekonwencjonalny sposób?

Jest to bardzo wyjątkowa, druga rocznica założenia kolektywu Solid Techno Kick, dlatego tym razem postanowiliśmy sięgnąć granic swoich możliwości i stworzyć niestandardowe wydarzenie, które z pewnością zapadnie w pamięci uczestników. Tym razem chcemy czegoś innowacyjnego, tajemniczego. Przy współpracy profesjonalnych kreatorów topowej sceny klubowej zorganizujemy zupełnie legalną imprezę, o której lokalizacji uczestnicy dowiedzą się 48 godzin wcześniej. Na tę chwilę możemy zdradzić tylko, że to będzie industrialna przestrzeń, z dala od centrum miasta, choć z dobrym zapleczem komunikacyjnym. 

Headliner'em będzie włoski DJ i producent mieszkający na stałe w Rzymie, założyciel wytwórni Riot Recordings – Frankyeffe. Promuje swój pierwszy album - “Trenta”.

Doskonały polski support, m.in. artysta związany ze ścisłą czołówką światowych labeli, producent muzyki elektronicznej, a także jeszcze inna, tajemnicza postać dobrze znana krakowskiej publiczności. Wszystkie informacje opublikujemy w odpowiednim czasie na naszym Facebooku i na tablicy wydarzenia:

https://www.facebook.com/events/502252443290948/

 

GT: Impreza której lokalizacja pozostanie sekretem do samego końca, miejsce które nie będzie klubem muzycznym może powodować pewne komplikacje dla organizatorów, ale również dla publiczności. Czego najbardziej obawialiście się wybierając format wydarzenia?

W naszej opinii profil alternatywnych wydarzeń w Krakowie jest mocno zróżnicowany. Scena jest specyficzna a frekwencja nieprzewidywalna. Imprezy skupiają się w obrębie ścisłego centrum. Chcemy podkreślić, że muzyka techno jest elementem kultury alternatywnej, nastawionej na bezkompromisowe działania sztuki, skierowanej do ścisłego grona odbiorców. Można eksperymentować. Największą obawą jest odległość od centrum, jednak ufamy, że dla naszych uczestników będzie to zaleta.

 

 

GT: Jak oceniacie sytuację na krakowskiej scenie, w której promotorzy nie przywiązują znaczącej uwagi do imprez techno, których tak na prawdę jest tutaj jak na lekarstwo.

Jest kilka bardzo sensownych kolektywów oraz innych, wszelkiego rodzaju zgrupowań w Krakowie i okolicy, które organizują imprezy z przeróżnymi odmianami elektroniki, lub po prostu są częstymi bywalcami. Brakuje miejsca na miarę legendarnych Krzysztoforów. Te czasy już chyba minęły. Jest teraz coś nowego, następny krok nieuniknionej ewolucji. Mimo to z sentymentem spoglądamy w przeszłość. Wielu promotorów przeraża też ekstremalnie niska rentowność organizacji imprez.

 

GT: Kolejny rok za Wami. Stąd pytanie: co przyniesie bieżący rok jeśli chodzi o działalność Waszego kolektywu, zarówno jeśli chodzi o występy artystów spod szyldu STK jak i planowanych wydarzeń?

Aktualnie wszystkie siły kierujemy w stronę urodzin 12 marca. Wszelkie zapowiedzi można znaleźć na Facebooku.

 

GT: Zauważyliśmy powstanie oficjalnej strony Solid Techno Kick znajdującej się pod adresem: www.solidtechnokick.com. Do tej pory większą uwagę poświęcaliście na promocję w social mediach. Skąd ten ruch?

Wraz z rozwojem naszej działalności staramy się pojawiać na rożnych płaszczyznach marketingowych. Zależy nam na wykreowaniu solidnej marki, charakteryzującej się profesjonalnym podejściem do tematu organizacji imprez. Aby nawiązać współpracę z liczącymi się agencjami z zagranicy nie wystarczy skromna działalność w social mediach. Jesteśmy jeszcze młodzi, nieustannie się uczymy, dlatego postanowiliśmy stworzyć wstępny zarys strony, która z biegiem czasu będzie rozbudowywana, ale na to potrzebujemy, zarówno czasu, jak i nakładów finansowych.

 

GT: Techno podsumowanie roku 2014 było setem, w którym po raz pierwszy mogliśmy usłyszeć Was na łamach portalu. Sądząc po pozytywnym odbiorze tamtego seta niezmiernie cieszymy się, iż przygotowaliście dla nas i naszych słuchaczy kolejny podcast. Opiszcie proszę kulisy jego powstania i to, czym kierowaliście się w doborze utworów.

Mamy swoje listy utworów – jesteśmy już bardzo dobrze zgrani, spontanicznie stajemy przed konsolą i nie konsultując się gramy – po prostu. Nasze sety są dzięki temu nieprzewidywalne, unikalne. Od jakiegoś czasu odchodzimy od mocnego stylu, z którym byliśmy kojarzeni, chcąc dostarczać jak najwięcej pozytywnych emocji naszym słuchaczom, zabrać ich w relaksującą podróż w różne zakątki wyobraźni, by po chwili tańczyli.

 

GT: Dziękuję za rozmowę. Trzymamy kciuki za pomyślność nadchodzących wydarzeń na scenie techno, o której Kraków nie zapomniał. Do zobaczenia 12 marca podczas imprezy z Frankyeffe!

My również dziękujemy, była to dla nas wielka przyjemność. Zapraszamy 12 marca!

Piotr i Bartek

Solid Techno Kick

http://solidtechnokick.com

http://www.facebook.com/solidtechnokick

https://www.facebook.com/rooreck.official

Podcast możecie przesłuchać na MixCloudzie lub pobrać bezpośrednio stąd.

 

 

 

 

 

Przeprowadził: Mateusz Babiński

Komentuj na forum GlobalTrance

Tekst chroniony jest prawem autorskim. Zabrania się jego kopiowania lub jakiegokolwiek innego rozpowszechniania bez zgody autora. Jeśli jednak masz ochotę wyślij link znajomym albo zamieść go w swoim ulubionym miejscu w sieci.

4