Global Trance -
Czytaj Czytaj Imprezy Inne Nowe Wywiady

Tom Hades

Sylwetki jednego z najbardziej znanych producentów muzyki techno w Belgii nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Tom Hades, bo o nim mowa, już niebawem właściciel labela Rythm Converted odwiedzi Polskę, gdzie wspólnie z Irregular Synthem promować będą wspólną EP'kę wydaną nakładem labela Dirty Minds.

Czytaj

Zobacz wszystkie

Info
  • Ilość newsów: 5314
  • Ilość artykułów: 43
  • Ilość wywiadów: 125
  • Ilość recenzji: 1029

Dodaj nas na:

Facebook

MySpace

Twitter

Blip

Wywiady

Sam Jones

Dodano 2016-01-12, o godzinie 14:06

W wieku 23 lat Sam Jones jest jednym z najbardziej rozchwytywanych młodych talentów w muzyce Trance. Ma na koncie wydawnictwa w takich labelach jak Armada, Black Hole, Kearnage czy Damaged Records, a jego muzykę supportowali m.in. Armin van Buuren, Ferry Corsten, Aly & Fila, John O'Callaghan i wielu innych. Teraz Sam Jones do okazałej listy osiągnięć może dołożyć zmiksowanie kompilacji 'Damaged Records: Red Alert', która niedawno trafiła do sprzedaży.

 

 

GlobalTrance.pl: Dla niektórych możesz być nowym nazwiskiem, którego jeszcze nie poznali. Czy mógłbyś na początek powiedzieć kilka słów o sobie...

Sam Jones: Witajcie. Mam na imię Sam i jestem 23 letnim DJ'em/producentem ze Swansea w Południowej Walii.

 

Czy pamiętasz pierwszy transowy numer, który wpłynął na Ciebie jako artystę?

To bardzo dobre pytanie a odpowiedź na nie jest za każdym razem inna. Na pewno jednym z takich numerów jest remiks Scot Projecta do kawałka Orion Voice 'Cockroaches'. Nigdy nie słyszałem jeszcze niczego, co by się zbliżyło do tego numeru, który zawładnął moim młodzieńczym umysłem.

 

A pamiętasz swoją pierwszą imprezę z muzyką Trance?

Wydaje mi się, że był to Escape In The Park. Miałem wtedy 16 lat i bardzo chciałem zobaczyć na żywo Eddie Halliwella.

 

W którym roku zacząłeś produkować?

To był 2008 lub 2009 rok. Właśnie wtedy zacząłem korzystać z Logic Pro.

 

Który kawałek był Twoim pierwszym, oficjalnie wydanym singlem?

Był to 'Buckle Up' wydany u Briana Kearney'a w labelu Kearnage.

 

A przypominasz sobie swój pierwszy singiel w Damaged oraz pozostałe numery, które dotychczas wydałeś nakładem tego labela?

Moim pierwszym wydawnictwem w Damaged był 'Fire Drill', który zrobiłem z Willem Rees. Wydaliśmy go chyba w maju 2014 roku. Drugim wydawnictwem był mój remiks numeru Jordana pt. 'Contaminated', a następnie single 'No Angel', 'Charlie Charlie' i ostatnia kolaboracja z Jordanem pt. 'Hijacker'.

 

Który z Twoich numerów uważasz za najbardziej udany i który miał największy wpływ na Twoją karierę?

Podejrzewam, że pierwszym kawałkiem dzięki któremu dowiedział się o mnie świat był 'Buckle Up', ale największym był chyba 'Let Loose'. Spędziłem bardzo dużo czasu nad tym numerem, a był on kontynuacją 'Buckle Up'. Bardzo cieszyły mnie reakcje fanów na tą produkcję, która wspięła się na 3 miejsce listy najlepiej sprzedających się kawałków w kategorii trance. Następnie 'Charlie Charlie' powtórzył sukces 'Let Loose', co mnie lekko zaszokowało, bo nie wiedziałem jak ludzie na niego zareagują.

 

Gdzie zagrałeś swoją pierwszą poważną imprezę?

To było podczas Inside Out w The Arches w Glasgow gdy miałem 17 lat.

Kiedy po raz pierwszy nawiązałeś współpracę z Damaged Records i jak doszło do twojego spotkania z Jordanem Suckley'em?

Po raz pierwszy spotkałem Jordana gdy miałem 17 lat. Było to podczas imprezy na której wspólnie graliśmy. Jak widzicie minęło kilka lat, podczas których budowaliśmy wspólną więź, dzięki czemu zaprosił mnie on do wspólnych występów w Argentynie w 2014 roku. Tak jak wcześniej wspomniałem, z labelem Damaged nawiązałem kontakt przy okazji wydania numeru 'Fire Drill' oraz remiksu 'Contaminated' dla Jordana.

 

Nazwałbyś go dziś swoim mentorem?

Oczywiście, że tak. Interesowałem się jego osobą od czasu moich pierwszych kroków jako DJ'a. Jego technika grania z trzech decków i scratchowania cały czas robi na mnie wielkie wrażenie. Pomógł mi także trafić do agencji PFA, w której obecnie jestem. Mam dla niego wielki szacunek, bo był i jest dla mnie wielką inspiracją!

 

Jakie to uczucie zostać zaproszonym do zmiksowania kompilacji w tak młodym wieku?

To dla mnie prawdziwy zaszczyt! Prawie nie odgryzłem Jordanowi ręki ze szczęścia, kiedy padła taka propozycja. To zawsze było moim wielkim marzeniem i obecnie czuje, jakbym wyleciał na księżyc.

 

Czym kierowałeś się wybierając numery na kompilacje?

Oboje szukaliśmy ich godzinami na Beatporcie, ale wybraliśmy również kilka ekskluzywnych kawałków z wcześniej nadesłanych. Wybraliśmy najlepszy zestaw, który naszym zdaniem pasowałby do naszego miksu.

 

Czy miałeś jakieś doświadczenie w graniu back-2-back na żywo?

Niewielkie, ale z pewnością chciałbym zagrać seta b2b na imprezie To byłoby coś fajnego!

 

Jak się więc odnalazłeś w nowej roli?

Bardzo mi się podobało. Razem z Jordanem sprawiło nam to dużo frajdy!

 

Czy chciałbyś na koniec przekazać coś czytelnikom GlobalTrance.pl?

Dzięki za zaproszenia oraz lekturę tego wywiadu.

 

Szukajcie mnie pod poniższymi linkami:

www.facebook.com/samjonesofficial

www.twitter.com/samjonesdj

www.soundcloud.com/sam-jones-dj

 

 

 

 

Dodał: Piotr Pryjma

Komentuj na forum

Tekst chroniony jest prawem autorskim. Zabrania się jego kopiowania lub jakiegokolwiek innego rozpowszechniania bez zgody autora. Jeśli jednak masz ochotę wyślij link znajomym albo zamieść go w swoim ulubionym miejscu w sieci.

4