Global Trance -
Czytaj Czytaj Imprezy Inne Nowe Wywiady

Tom Hades

Sylwetki jednego z najbardziej znanych producentów muzyki techno w Belgii nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Tom Hades, bo o nim mowa, już niebawem właściciel labela Rythm Converted odwiedzi Polskę, gdzie wspólnie z Irregular Synthem promować będą wspólną EP'kę wydaną nakładem labela Dirty Minds.

Czytaj

Zobacz wszystkie

Info
  • Ilość newsów: 5314
  • Ilość artykułów: 43
  • Ilość wywiadów: 125
  • Ilość recenzji: 1029

Dodaj nas na:

Facebook

MySpace

Twitter

Blip

Albumy

Armin Van Buuren – The Music Videos 1997-2009

Dodano 2009-12-22

Powstały w 1995 roku, a wydany w 1997 utwór „Blue Fear" był początkiem wielkiej kariery znanego wszystkim Armina van Buurena. W przeciągu kolejnych 15 lat stworzył On wiele równie niezwykłych utworów, z których spora część jest już pełnoprawnymi klasykami. Ku uciesze fanów, trzykrotnie wybrany na najlepszego DJ-a świata Armin van Buuren oddaje w ich ręce dwupłytowe wydawnictwo podsumowujące Jego dotychczasowy dorobek muzyczny.

 

 

„The Music Videos 1997-2009" składa się z płyty CD, na której znalazło się 17 utworów audio oraz DVD, na której umieszczono ich odpowiedniki w formie teledysków. Tekst oparty będzie na wersji DVD z racji tego, iż jest to obszerniejszy materiał. Jest to zbiór bezpośrednio niepowiązanych ze sobą utworów czyli niebędących zmiksowanymi. Strona główna otwierająca go jest niezbyt wyszukana, lecz przejrzysta. W tle przygrywają wybrane utwory, załączające się w zależności od przeglądanej aktualnie części menu. Do użytku oddano dwie proste opcje: Play All Videos oraz Select Video. Tracklista natomiast przedstawia się następująco:

 

Tracklista:

DVD: The Music Videos

01. Never Say Never (feat. Jacqueline Govaert)
02. Fine Without You (feat. Jennifer Rene)
03. Unforgivable (feat. Jaren)
04. In And Out Of Love (feat. Sharon Den Adel)
05. Going Wrong (with DJ Shah feat. Chris Jones)
06. The Sound Of Goodbye (feat. Elles De Graaf)
07. This World Is Watching Me (vs. Rank 1 feat. Kush)
08. Sail
09. Love You More (feat. Racoon)
10. Serenity (feat. Jan Vayne)
11. Shivers (feat. Susana)
12. Burned With Desire (feat. Justine Suissa)
13. Yet Another Day (feat. Ray Wilson)
14. Communication
15. Blue Fear
16. BONUS TRACK: Gaia – Tuvan
17: BONUS TRACK: Communication (Extended Version)
 

CD: The Music

01. Never Say Never (feat. Jacqueline Govaert)
02. Fine Without You (feat. Jennifer Rene)
03. Unforgivable (feat. Jaren)
04. In And Out Of Love (feat. Sharon Den Adel)
05. Going Wrong (with DJ Shah feat. Chris Jones)
06. The Sound Of Goodbye (feat. Elles De Graaf)
07. This World Is Watching Me (vs. Rank 1 feat. Kush)
08. Sail
09. Love You More (feat. Racoon)
10. Serenity (feat. Jan Vayne)
11. Shivers (feat. Susana)
12. Burned With Desire (feat. Justine Suissa)
13. Yet Another Day (feat. Ray Wilson)
14. Communication
15. Blue Fear
16. BONUS TRACK: Gaia – Tuvan
17: BONUS TRACK: Communication (Extended Version)

 

Większość utworów to wersje wokalne - fakt, który nie dziwi, gdyż w głównej mierze to właśnie wokale dodały niezwykłego uroku produkcjom Armina. Dodatkowo podane w formie teledysków, zabierają w jeszcze bardziej niezwykłą podróż po tym muzycznym świecie. Mimo zauważalnych częstych ujęć z imprez, monotonii raczej nie uświadczysz. Widok rozszalałych klubowiczów, niektórych w przedziwnych strojach, czy strojących przeróżne miny dodaje tylko smaczku całości. Równie często uświadczysz tu scen z samym Buuren'em, zarówno spontanicznych, jak i wyreżyserowanych. Dorzucając do tego piękne kobiety oraz przystojnych mężczyzn, moc wizualnych wrażeń muzycznych zapewniona.

Z pewnością dużej popularności temu wydawnictwu przysporzy fakt, iż "In And Out Of Love" zdobył nagrodę w kategorii "Najlepszy Teledysk" na tegorocznym International Dance Music Awards. Sukces z pewnością godny pochwały, jednak (i tu odzywają się głosy dezaprobaty) widowiskowość teledysku nie poszla w parze ze słabą muzyką. Całosć ratuje niesamowity głos Sharon den Adel (Jej drugie imię to Janny), znanej z występów w zespole Within Temptation. Przyczepić mógłbym się jeszcze do "Going Wrong", które pachnie mało ambitną komercją, ale obecność jego jest zrozumiała. Wielu fanów odezwałoby się głosami niezadowolenia, gdyby zabrakło go na tych płytach. Pozostałe utwory są oczywiście najwyższych lotów. Zawarte na tym albumie to znane i uwielbiane produkcje Holendra. Te starsze, czyli „Blue Fear", „Burned With Desire", „Yet Another Day", „Shivers", „Sail' oraz dość niedawno wydane „Unforgivable" czy „Tuvan" to niekwestionowane numery, którymi nie sposób się nie zachwycić. Każda z zawartych produkcji skojarzy się słuchaczpowi z pewnym okresem twórczości Armina. Wprawdzie nie zastosowano tu kolejności chronologicznej, co pozwoliłoby prześledzić zmieniający się styl muzyka, to jednak nie umniejsza to wartości tego dzieła. Widzowi ciągle towarzyszy oczarowujący klimat, a słuchaczowi przypominają się godziny spędzone przy klasykach. Istny czar i magia.

Niekwestionowanie jest to świetny materiał, ukazujący najważniejszy dorobek Armina van Buurena. Każdy odnajdzie w nim urok i niezwykłą, nostalgiczną atmosferę. Dużo można byłoby jeszcze pisać, lecz tylko bezpośrednie obcowanie z tym tworem da Ci pełen obraz jego niesamowitości. Mimo faktu, iż dla większości jest to „wysysacz" pieniędzy, to dla nieznających jeszcze van Buurena będzie on świetnym wprowadzeniem w jego twórczość, a dla zagorzałych fanów świetnym prezentem pod choinkę. Kawał dobrej historii.

 

 

 

Autor: Mariusz Kochański

Komentuj na forum

 

KONKURS 

Chcesz wygrać najnowsze wydawnictwo Armina van Buurena? Wystarczy wysłać do nas maila zatytułowanego 'Armin Van Buuren – The Music Videos 1997-2009' i odpowiedzieć na jedno proste pytanie. Na Wasze maile czekamy do poniedziałku 28 grudnia 2009 pod adresem konkurs@globaltrance.pl

Armin van Buuren osobiście pozdrowił Wortal GlobalTrance.pl z okazji jego 2-gich urodzin. W którym epizodzie audycji A State Of Trance miało to miejsce?

UWAGA: Aby wziąć udział w konkursie należy być zarejestrowanym na naszym forum. W treści maila prosimy o podanie loginu z forum. Zwycięzców konkursu poinformujemy mailowo.

 

Tekst chroniony jest prawem autorskim. Zabrania się jego kopiowania lub jakiegokolwiek innego rozpowszechniania bez zgody autora. Jeśli jednak masz ochotę wyślij link znajomym albo zamieść go w swoim ulubionym miejscu w sieci.

4