Global Trance -
Czytaj Czytaj Imprezy Inne Nowe Wywiady

Tom Hades

Sylwetki jednego z najbardziej znanych producentów muzyki techno w Belgii nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Tom Hades, bo o nim mowa, już niebawem właściciel labela Rythm Converted odwiedzi Polskę, gdzie wspólnie z Irregular Synthem promować będą wspólną EP'kę wydaną nakładem labela Dirty Minds.

Czytaj

Zobacz wszystkie

Info
  • Ilość newsów: 5314
  • Ilość artykułów: 43
  • Ilość wywiadów: 125
  • Ilość recenzji: 1029

Dodaj nas na:

Facebook

MySpace

Twitter

Blip

Artykuly

Szczęśliwa dekada

2015-12-09

Ostatnie dziesięciolecie XX w. było niewątpliwie jednym z najbarwniejszych okresów w historii popkultury. Fryzury, sposób ubierania się, seriale, a przede wszystkim muzyka. Czwarty z przypadków jest zapewne najbliższy czytelnikom GlobalTrance.pl, dlatego też pomyślałem, że warto o nim opowiedzieć z własnej perspektywy.

Więcej

DJ Mag, WTF?

2015-10-19

Tęskniliście za mną? Ja za wami też, choć w nieco bardziej leniwy sposób. Z letargu wyrwał jednak tegoroczny ranking DJ Mag Top 100, który niewątpliwie zmusza do refleksji. Niniejszy felieton będzie więc krótki, lecz (chyba) treściwy.

Więcej

Jam & Spoon – ojcowie chrzestni współczesnej muzyki tanecznej

2015-05-19

Jam El Mar oraz Mark Spoon w ciągu prawie 15 lat swojej kariery, zdołali wzbogacić scenę muzyczną o jeden z najbarwniejszych projektów, jakie kiedykolwiek powstały. Mamy dziś ogromną przyjemność zaprezentować wam historię działalności grupy Jam & Spoon.

Więcej

Lista Strzeleckiego

2015-04-29

Jeden z naszych redaktorów postanowił zaprezentować wam 10 utworów, które sprawiły, że pokochał muzykę elektroniczną. Przy okazji, chcielibyśmy również zaprosić wszystkich czytelników Global Trance do przedstawienia swojej dziesiątki w formie komentarza pod tym artykułem.

Więcej

Labele, na które warto zwrócić uwagę

2015-03-19

Zastanawialiście się kiedyś ile labeli muzycznych istnieje na świecie? Liczba ta z pewnościa mogłaby Was przerazić. Jeden z naszych redaktorów pozwolił jednak przybliżyć te, które jego zdaniem zasługują na szczególną uwagę.

Więcej

Sukces ma wielu ojców

2015-02-11

O trafności tytułowego stwierdzenia nie trzeba chyba nikogo przekonywać, wszak z doświadczenia wiemy, że za powodzenie większości przedsięwzięć na tym świecie odpowiedzialna jest więcej, niż tylko jedna osoba. Potwierdza to sytuacja w branży muzycznej, gdzie na sukces jednego artysty pracuje sztab specjalistów, m.in. autorzy piosenek, producenci, menedżerowie oraz organizatorzy koncertów.

Więcej

20 lat Scootera

2014-12-28

Jedni ich kochają, drudzy nienawidzą. Dla większości krytyków muzycznych stanowią uosobienie zła, królów kiczu z brzmieniem, które bardziej pasuje do remizy strażackiej, aniżeli do klubu. Nie ważne jednak, kto ma rację, wszak Scooter to swoisty fenomen, wymykający się wszelkim klasyfikacjom.

Więcej

Legenda prawdę Ci powie

2014-11-26

Jeśli spodziewacie się kolejnej tyrady na temat złego stanu nowoczesnej muzyki tanecznej, to jesteście w błędzie, ale tylko połowicznie. Tym razem skupimy się na legendach, a konkretniej na ich spostrzeżeniach odnośnie jakości współczesnej muzyki.

Więcej

15 zatraconych muzyki Trance

2014-11-10

Cała przedstawiona tu 15-stka w latach świetności muzyki trance, robiła muzykę na bardzo dobrym, czasem wręcz genialnym poziomie. Dziś, po oszałamiających, czasem szybkich sukcesach, czasem po długim czasie górowania nad innymi producentami, zaczynamy się wstydzić za taką twórczość.

Więcej

Moim zdaniem, część 5 - Znikający punkt widzenia

2014-03-04

"Powiedzenie „o gustach się nie dyskutuje” wciąż traktuję jak rzucenie białego ręcznika na ring, jak „zamawiam” podczas zabawy w berka – otóż, drogi czytelniku, dyskutuje/rozmawia się tylko o gustach." Tym oto wstępem zapraszamy Was do lektury 5-tej odsłony cyklu "Moim zdaniem..." autorstwa Piotrka Truszkowskiego.

Więcej


4